1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соба-орман

Дискусија во 'Дом' започната од marama, 15 јануари 2011.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.212
  Допаѓања:
  89.548
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од Кери Бредшо, но и од многу други туторијали во кои девојките имаат соба -орман, добив желба да имам и во својот дома.
  Дали на вас ви се допаѓа да имате таква соба, која ќе биде само за вас, ваше модно катче?

  Јас сум во план една од собите дома да си ја средам по мој вкус, да имам огромно огледало, сите чевли на полици, гардеробата на закачалки, накитот на свое место, чантите прегледни ... Имам нешто слично на ваква соба, но сеуште не е тоа што го сакам.
  Чекам мислења :)

  Еве некои слики, се разбира можете и вие да постирате нешто што ви се допаѓа.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ctete, Barbie20, okcenzi и 4 други им се допаѓа ова.
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Hие имаме во нашата спална соба,одприлика е голема како на последната слика што ја имаш поставено,само не ми е наместена по вкус,многу ми е расфрлано со стара облека,штиклите што не можам да ги носам зашто од кога се породив стапалата ми се проширија,си ги имам наместено само за украс ;( инаку убаво е да имаш,има простор,и можеш да си креираш сама :) Mи даде идеја да внесам некоја боја,да ја расцветам малку :D
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Јас многу сакам да имам таков простор само за мене, но за жал неможам немам место, ниту слободна соба, можеби кога ке се омажам ке го убедам сопругот да си направам.... Имам гледано такви на Очајни домакинки, мислам дека тоа по Америка многу се практикува.
  [​IMG]
   
  На frutini, mims-89, solzuska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.991
  Допаѓања:
  4.851
  Пол:
  Женски
  И јас сакам ама не соба туку ходник од страните со отворени ормари
  Еве слики
   

  Прикачени фајлови:

  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Ретко која жена не би сакала ваква соба. :)
  Мада, и ваков орман би завршил работа:
  [​IMG]
  :lol:
   
  На LittleDevil, Ket.Rin, Elennaa и 3 други им се допаѓа ова.
 6. elenap

  elenap Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Леле и јас сакам соба-орман. И тоа од секогаш..
  [​IMG]
  само немам можност за тоа моментално :(
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.212
  Допаѓања:
  89.548
  Пол:
  Женски
  Еве неколку видеа, првото ми е омилено.
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/AzzWFoDbn8s?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/AzzWFoDbn8s?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/e-bY4kLl6fc?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/e-bY4kLl6fc?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/25P-BCdtzho?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/25P-BCdtzho?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.013
  Отсекогаш ги прашувам моите зашто не направиле. :D
  Такво практична соба обожавам. Најјака е на Хана Монтана која во почетокот е обичен орман, но се отвара и позади има огромна просторија со креативно организирани облеки :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Ееее да имав толку алишта за да ги сместам во таков орман, ама скромно дејче сум јас, едно шкафче ми завршува работа :)
   
 10. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.212
  Допаѓања:
  89.548
  Пол:
  Женски
  Оффи не дека имам многу гардероба, но ќе ја наполнам со чевли и чанти :D

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Rr3K8QGrqE4?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Rr3K8QGrqE4?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/bwN1-hqoxWg?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/bwN1-hqoxWg?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Уфф би сакала да имам ваква соба :inlove:
  И во еден дел ќе си ја чувам облеката која повеќе не ја носам , сум ја носела како мала и ќе си стои само за украс :!: дури можам да си ја наредам облеката по боја :D
  Ако би имала ваква соба , веројатно би требало да престанам да кукам како немам место во регалот.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  малку поинаков орман :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 13. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Леле кој несака ваква соба?! ;( Порано, ко помалечка плачев за да имам ваква соба ама не упалија моите солзи кај моите (мада нема ни простор кај мене за вакво нешто) и си останав со обичниот плакар |( ... Сега ја гледам темава и ааах пак ќе рикнам :D Сакааааааам ваква соба - ЕПТЕН! И тој што ќе рече несакам ЛАЖЕ! :D

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Фацката на Кери е моментот... :!: ~ [ Are u serious?!?!? ] :D

  [​IMG]
   
  На stewart и frutini им се допаѓа ова.
 14. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  лелеи ја плачам по ваква соба!! многу сакам и најубавиот дел сама да си ја уредам а и многу сакам такви уредени со ситници каква што и е постирана првата слика на d.Darla
   
 15. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Ептен сакам ваква соба. Ќе имам и јас еден ден! :!: :D
  Еве некои сликички

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]  ех да имам волку чевли! :inlove:
  [​IMG]
   
 16. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  [​IMG]
  [​IMG]
  вторава е повеќе за деца :))
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Прекресни се , се надевам дека еден ден и јас ќе имам една ваква соба :wasntme:
   
 18. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Би сакала да имам ваков ормар, но доколку имам куќа од 150 квадратни метри. Реално се ова е убаво, јас уживам во убавите работи и не сум против фантазирање ;)
  Е сега ни останува да си обезбедиме доволно широк простор за живеење, за да можеме да си дозволиме ваков прекрасен ормар, кој сигурно би ни било задоволство секогаш да биде среден :D
   
 19. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  прво да соберам толку пара чевли и облека, па тогаш вакви ормани :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

 20. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Би направила една ваква просторија кога ќе имам можност, но нема да биде толку голема. Ги сакам ваквите ормани затоа што се многу прегледни, практични, а за нив не требаат којзнае колку големи финансии. На крајот на краиштата, би поставила еден ѕид и би ја скратила спалната за да имам еден мал простор кој ќе ми биде наменет за тоа и би бил убаво уреден. Со оглед на тоа дека јас не можам да заспијам ако не ми се средени фиоките и сум голема педантерија, ваква соба би ми завршила голема работа :)