1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соба-орман

Дискусија во 'Дом' започната од marama, 15 јануари 2011.

  1. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Прво да ви упатам едно големо БЛАГОДАРАМ за идејата која ми ја дадовте! :D
    Имено, татко ми планира да ми ја реновира собата по мој вкус и сето тоа е океј. Кај и да е ќе почнеме!
    Но, имаме една соба во која спиеја баба ми и дедо ми. Сега таа не е празна, има мебел, но се надевам дека тато ќе го среди и него, па таа соба ќе си ја направам орман!! :lol:
    Дури можам да си го искористам и тој мебел, не е лош!! :lol:
    Ќе средам јас некако, само татко ми да прифати!!
    Па ако ми успее ќе бидете благовремено известени, со слики и се останато!! :*
     
  2. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    за жал сеуште немам ваква соба но набрзо ќе ја имам :)....
    иначе желбата ја добив од мојата братучеда која во својата вила има една ваква соба која е 3 пати поголема од мојата спална (огромна значи)..прекрасно уредена е. се е според бои, марки, време на носење...за се има посебно место...едвај чекам и ја да добијам ваков простор :angel:
     
  3. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Јас баш би сакала вакво нешто, но немам простор каде...но ако решиме нов стан да купувам една соба ја резервирам одма за ова. :)
     
  4. ivimis

    ivimis Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    523
    Фала што ми дадовте прекрасна идеја :) До сега имавме заедничка соба со сестрами ... Ама уште малку цел спрат ке биде наш и ке имаме посебни соби :) Едвај чекам да почнеме со правење и обавезно ке имам една соба-орман :inlove:
     
  5. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Ахх... па и дали би сакала, но сега за сега немам можност, ајде здравје :wasntme:
     
  6. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Зашто ја отворив пак темава, зашто?
    Сакам и јас, ама нема :worried:
     
  7. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    уф .......... сакам вакво нешто :tmi:
     
  8. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    бидејќи ми се ближи роденден ја видов темава и му кажав на татко ми и он вика не е проблем бидејки одма до мојата соба има голема поточно кажано огромна тераса и може да се направи се е океј само татко ми ми вика дај ми 60 иљади и ќе направам и јас останав :o втф?
    зарем за се треба 60 иљади?
    цименто бела боја и цигли стварно толку?
     
  9. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    хахахах, цементо, бела боја и цигли да. А плакарите ги заборави?
    Треба ли да се стави изолација, под, вградени плакари што ти ги спомнав
    Ахх, убаво е се вака на слики да се гледа ама ништо не е бесплатно
     
  10. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    вака да ви објаснам како што е тарасата таа си е за дзидана од една страна а треба уште две страни два дзида тоа значи цигли боја и цементо а дзидот може и без изолација бидејки и детската соба ми е без изолација грбав е дзидот а мајстори не треба бидејки вујко ми и татко ми и чичко ми се монтери и не треба плаќање за работници а плакар си имам
    :)
     
  11. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Темава предлагам да се затвори,зошто не уништи :D :D Мислам дека нема девојка која несака вака организирана гардероба,чевли,чанти,аксесорис :inlove: онака се на едно купче,уредено со мн вкус и љубов...И вчера баш ја читав темата демек што после 10 години,што замислувате/планирате...дефинитвно ваква собичка :D :rock: најскромна сум :D
     
  12. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    ЛЕЛЕ! да ја имам 24 часа нема да излезам од нејзе .. најубавото нешто што секоја жена би го посакала, би заплакала уште малку не постирајте пемногу слики штетно е :( :(
     
  13. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Мислам дека цел Сексот и градот 2 беше у врска со плакаров. :D Нормално дека сакам, ама сега за сега не, кога ќе се отселам од дома ќе си направам, не мора големо ама сопче да е, со огромно огледало. :) Само, ципели да редам онака по полици нема никад да се деси, јас во кутии ги чувам секако. Не можам со тоа шо газам низ град, во спална па во плакар па на полица да го ставам. :geek:
     
  14. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    И јас сакам а прв пат слушнав што е тоа од песната на Еминем- Ајм сори мама.
    Мислам дека ова е единствено решение за целата кука да не ми изгледа како плакар. Оти без ова кај што стигнам фрлам облека. Имам две0три вишок соби дома и многу вишок рафтови, плакари, уште огледало големо ми фали, многу закачалки и ке купам од тие пластичните фиоки таму шминки ке си ставам оти и од нив не можам глава да кренам вака бар таму и ке се шминкам. А плус нема да го има тоа менување на летна зимска гардероба од плакар во плакар се ке ми биде на едно место.
    Фала за идејаа
     
  15. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Зарем има жена која не би сакала ваков орман?

    Нормално дека сакам, ама немам услови. Сите соби ми се зафатени, или испланирани.
    Но навистина посакувам ваков орман, каде се ти е прегледно и на дофат, да не мораш цел плакар да го претураш за да си најдеш нешто. Добро е и што се ти е на видик, па имагинација ти работи и си правиш комбинации.
    Еххх, ај ќе го посонувам :) .
     
  16. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Сега ке правам ремонт на собата пааа нешто вакво не ќе биде лошо ако треба собата помала ќе ја направам ама еден гардаробер сакам да си имам :) (а кој не сака :D )
     
  17. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Лелее темава ќе ми предизвика душевна болка, навистина. Колку само би сакала соба- орман. Со секакви алишта внатре. Штикли, ташни... Ех. Па ја нема да излегувам од таму. Моето царство :)
    За ваква соба немам ни место... еее епаа ќе се омажам со некој тајкун со пари, јахти некој :lol: и тој ем алишта ќе ме наполни и соба ваква ќе си имам. Е ај ќе видите :rofl:
    (одлуката е донесена по повод темава) :$
     
  18. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Мојот нов пост е баш за ваквиот тип "соба". Чисто за да не се разочарувате, имам и неколку начини како да си го средите вашиот орман и да бидете задоволни и со помалку :*

    http://www.myartemission.com/2011/08/wa ... loset.html
     
  19. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Како може да не сакам, ќе си умрам, значи имам премногу алишта, уште повеќе чанти, и чевли едно 10тина пара само,не сум обожавател на чевли толку, колку на чанти уффффффф чанти имам над 50, значи луда сум по нив, како добро би можела се што си имам да си средам во нешто вакво, секако, кога ќе имам сопствена куќа или кога ќе се омажам. Морам да имам нешто вакво уфф
     
  20. antonina

    antonina Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    809
    Пол:
    Женски
    маринче,лајк за темава:)сон на секоја жена. се надевам еден ден ке имам вакво нешто!потребно ми е мн :worried: