1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соба-орман

Дискусија во 'Дом' започната од marama, 15 јануари 2011.

  1. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    се би дала за една ваква соба :inlove:
     
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    A постои ли жена што не посакува соба-орман? Јас не верувам дека постои таква жена.
    Да ја имам собава не ми треба дневна, тука ќе си седам и ќе си ги гледам полиците :lol:
    Но враќање во реалноста, да се има ваква соба треба освен кеш (не за да се направи толку, колку да се пополни :D ) и пред се треба простор. А кај нас живеат 4тири члени семејства во еднособни и двособни станчиња, во куќички за кои се штедело цел живот, една ваква соба орман е цела детска соба. Па кога би одбирала сигурно би одбрала детска соба него соба орман. Реално нема детето да го терам во дневна да спие за јас да си остварам сон :lol:
    Ако имам можност, ако градам куќа по свои желби, неколку метри квадратни би издвоила за ваков орман (секако и еден орман со пиво не Хајникен, Скопско нека биде 8) )не мора да е голем доволен за облеката моја и мажот и пред се за моите чевли, за тоа најмногу имам желба, полици за моите чевли убаво наредени по боја и сезона. Ако не да сме здрави и живи, се живее и без ваков орман. :)
     
    На pamelche, WhiteAngel, Special.Someone и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Конечно ми се најде време за да си ја остварам оваа желба. Мајка ми е воодушевена. Не мора веке менување во шкафот зимски алишта летни алишта од еден спрат на друг, панталони во една соба, ташни во друга, па сортирај алишта низ цела куќа после перењето кое чие е. Ова е најпрактичното решение. Ставивме се во една добро осветлена соба, не многу голема, имавме доволно шкафови, купивме само две големи огледала и се е средено. Си ставив јас и фиоки за шминки, да си се шминкам право тука ;) . Блиску се терасата и пералната па не мора возење на алиштата како досега.
    Фала Ви на идејата, не знам како не ни текна ова последниве 20 години дома. Ви препорачувам на сите што имате вишок соба дома да ја направите орман.
     
  4. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195

    Прикачени фајлови:

  5. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Сакаммм ваквааа :D Ова е сон на секоја жена!!! :) Многу би сакала да имам една ваква преполна со свашта :) Ту бре, кај ја видов темава сега ке си пукнам за ваква соба :?:
     
  6. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Јас имам ваква соба,ама не е волку голема,во склоп со спалната ми е,може имам спомнато во „Опишете си ги собите“ . Значи долг е,ама има простор за да влезеш внатре,да се разминат двајца,толку.Многу си го сакам,бидејки кога живеев со моите,немав доволно простор за се.Ги сместував зимните на едно,па летните на друго,па ова па она...Сега се на едно! :D
     
  7. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    и јаааааасссс сакаааааааам :doh:
     
  8. guitar

    guitar Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    18
    Ние имаме. Огромна е, од сите страни се ормани и на еден дел меѓу нив оглдало и орманче ниско под огледалото со шминки и столче , тука се подготвуваме за излегување... :) :)
     
  9. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    ААААААААА, така,а каде тоа ,во театар,а бре гитарко....
     
    На feminium, Alesii и sun.flower им се допаѓа ова.
  10. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Не дека не сакам ама мислам дека сеа за сеа немам потреба од ваква соба, од причина што немам толку многу гардероба, се што имам го собира во едно поголемо шкафче и толку :wasntme:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. Cinderella11

    Cinderella11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    51
    Јас сакам соба-орман,мое модно катче..Навистина со првата шанса која би ми се пружила би направила некоја соба како на сликиве :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Ќе ги извадам вратите од мојот плакар и ке имам отприлика таква соба... :rofl: хахаха :rofl: ....се шегувам секако дека сакам таква соба :inlove:
     
  13. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Ние имаме веќе една таква соба, а сакаме и уште една на направиме. Ја средимве со шифоњери, фалат уште неколку полици и лизгачка врата со огледало.
    Исто и на веќе постоечката сакам да ставиме лизгачка врата со огледало(засега има само врата лизгачка, но сакам од овие модерните како за вградени плакари што се).
    Е сега овие две соби не се наоѓаат во склоп на спалната, туку се во ходниците, имено се две празнини меѓу зидови, околу 2квадрата, но како што ги испланиравме одлично си ја вршат работата.
     
  14. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Ах, би убила за една ваква соба-орман :D Шала на страна, мислам дека нема девојка/жена која не сака вакво нешто. Уф, како само би си ја уредила... Ама прво треба да имам со што да ја наполнам :D
     
  15. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Многу би сакала нешто вакво. :inlove:
    Не мора да е цела соба 16 квадрата, може нешто како мало ходниче, со плакари до таван и од двете страни и место колку да може слободно да се движам низ него.
    Сега не сум многу по средувањето на облеката, бидејќи не ми е кеиф (шкафот ми е стар, немам доволно закачалки, чевлите нема кај да ги чувам, раштракани ми се по ходникот и по шпајзот, што ужасно ме нервира... :devil: ), ама да имам вакво нешто има тип-топ да биде подредено се, од мераци секој ден ќе го средувам.
     
  16. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Можеш слободно да направиш Closet, Studio Tour туторијал на јутуб да ја видиме и ние, штом толку ја збориш! ;)
     
  17. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Секоја жена сонува за ваква соба! :)
     
  18. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    [​IMG] доволно ми е едно вакво само :D
     
  19. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Оф ова ми е една од работите што морам да ги имам во животот :D
    Преубави се. Се на свое место, се убаво наредено.
    Чевлите мислам дека ќе ми бидат во преден план :inlove:
     
  20. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    лелеее и јас сонувам за вакво нешто блазе си им на тие што имаат :)