1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Собен велосипед (предности и мани)

Дискусија во 'Фитнес' започната од Lux, 6 март 2012.

  1. trendafilka2

    trendafilka2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    20
    незнам како што знам со трчење најубаво се тргаат маснотиите ././/па затоа ве прашувам вас :D ... на форумов
     
  2. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Да не знаете како можам да го стишам точаков? :?:
    Се утепав од барање на интернет, ама решение не најдов. Сите работи што ги прочитав ги применувам.
    Не дека бучи силно, се слуша лизгањето на лентата, ама најверојатно ни се тенки ѕидовиве на куќите, па го слушаат комшиите :wasntme: Особено затоа што вежбам претежно навечер, за после одма да се истуширам и да легнувам. Не можам денски да вежбам... А навечер па тивко е и уште толку се
    слуша :tmi: Од прееска го студирам точаков, ама ако фатам да изигравам механичар, гарант ќе го зезнам или броењето на километражата или брзините...
     
  3. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира дали има некој што има резултати од редовно вежбање на статичниов велосипед?Се мислам дали да земам, ама доколку не би било ефектно за џабе да не ги давам парите и да земам друга справа.
     
  4. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш го немам користено чудово,ниту го имаме дома...но еден мој роднина за месец дена,или помалку не знам точно ослабна 10 кила со возење на велосипедов...а за исхраната се исто јадеше освен што обичниот леб го замени со црниот :)
     
  5. Alex-Somerhalder

    Alex-Somerhalder Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    17
    Идам тука за совети, се што најдов се демотивирачки пораки хахаах решив да собирам пари и лично си купам еден точак за дома дека не смеам да трчам од повредата на ногата а за точак за надвор секогаш имам изговор ако врне или паѓа снег овака дома ти е и секогаш го гледаш те потсетува да вежбаш, но сите пишувате како со тек на времеви се здосадува... Ако има барем еден што сеуште го користи пишувајте за малку мотивација! :D
     
  6. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    ^ Еве јас сум тука :)
    Последнава година ипол редовно го користам, обично вртам по 10 километри. Не вежбам секој ден, најчесто преку еден ден. Пуштам серии или филмови на лап топ и така полесно ми поминува времето. Најголема мотивација ми се изгубените калории, бидејќи користам myfitnesspal, па убаво ми доаѓа кога ќе видам минусирани калории :)
    Само внимавај на која брзина и колку вртиш, затоа што јас минатата зима еден период вртев секој ден по 20 километри и почнав да набивам големи мускули на нозете. Па стагнирав ете период и вежбав само пилатес.
     
    На kajl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Jordanovska-K

    Jordanovska-K Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    6.138
    Пол:
    Женски
    Има ли некоја феминка на која и е здосадено од бришење прашина од статичниот велосипед кој не го користи, да се пазариме зошто ептен си имам мерак за еден точак? :?:

    Ако има такви, пишете ми ЛП

    Фала ви
     
    Последна измена: 13 мај 2015
  8. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Девoјки дa ве прaшaм. Целулит се тoпи нa пoлеснo вртење или нa пoтешкo? Пoчнaв нa пoтешкo aмa ми е стрaв дa не нaбијaм мускули нa нoзете.
     
  9. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    @SunshineYo подобро врти повеќе километри во прва брзина, отколку помалку на потешка. Јас една зима така се зезнав, нозеве ми станаа како на Серена Вилијамс :lol:
     
  10. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    Ја дојдов да ја соберам пајажинава на темава :)
    Почнав да возам по 5-10км на собен точак , убаво се чувствувам
    Прашањето е дали е тоа малку или многу ?
    Ајде кој вози ,нека сподели и заедно ќе патуваме ;)
     
  11. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ја по 20км на ден возам :) ама не е лошо и твоево за почеток, ќе зголемуваш со тек на време :)
     
    На sexymama му/ѝ се допаѓа ова.