1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Собирам пари за...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од SexyLady, 19 јуни 2011.

  1. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    За облека :)
     
  2. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    епа вака јас имам соберено околу 1500 ден :) а сега ке собирам за лап топ до октомври мислам дека ке соберам.оваа година не одам на одмор така да мислам дека брзо ке оди собирањето .
     
  3. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    13.406
    Собирам пари за..

    нови патики, ролери, гардероба :wasntme:

    Ролери, ќе ги добијам во најскоро можно време, ми купиле од Грција. :party:
    Патики, сега не - можеби септември.
    Гардероба, и слични глупости, се надевам во Сабота, ако е добро времето. За тоа иам обезбедено 3000. И плус, уште 1500, што ми ги должат. ]:)

    Собирав и за пегла за коса, мислев до кај 2000 да купам некоја, ама си најдов една што во ГТЦ (мислам беше повеќе), а јас си ја купив за 200 денари. :rofl: И да ја пофалам, одлична е. :D


    Инаку обавезно кога ја чистам собата наоѓам по 500 денари, кои што сум ги заборавила. Кој и да дојде ми дава, јас ги бутам - лево десно. И таман мислам дека неам, чистам соба, и си се опарувам. (what a word) :lol:
     
    На Smileeee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Cookiemonster

    Cookiemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    70
    Јас моментално собирам пари за iPhone 4
     
  5. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Собирам пари за куќа епа неможам веќе да фрлам пари за кирии! :clap:
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Собирам пари за штикли моментално, па секое излегување ми остануваат по 50денари и си ги тргам на страна и така си штедам. Кога ќе се вработам ќе си штедам за кола :D :D
     
  7. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Последниве 5 години нон-стоп собирам пари за одмор. Значи штедам преку цела година од парите што ми ги даваат за факултет, излегување, гардероба за да можам да си дозволам еден одмор у годината и тоа у септември, кога е поефтино :lol:
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Моментално собирам пари за течна пудра, на оваа старата и се ближи крајот.
    И да, пари за Барбика! Иако ја започнав осумнаесетката, сепак кажав - секогаш ќе си останам мало девојченце во душата! И ќе си собирам Барбики, фала богу! :devil:
    Ме подбуцнавте во темата за Барбики, почнав дури да си барам Барбика низ дуќаниве за играчки, ќе ја постирам кога ќе ја купам :angel:
     
  9. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.543
    Допаѓања:
    6.309
    Ма си собирав јас пари за ракавици, ги купив и ете сега пак намеравам да собирам пари, ама немам веќе ни волја ни желба за собирање пари, цела година собирав.. и на крај си купив тоа што сакав (мада после некое време зажалив за паричките :D , не дека зажалив ама посакувам да имав уште толку да си купам уште нешто :lol:)

    Сега, пусто, немам ни роденден ни именден ни нешто слично такво па да се опарам и јас малку.. Ајде сега кога ќе почне школскава година ќе имам повеќе пари, па Нова Година, па роденден во фебруари.. па уште ако ни дојде некој на гости така од подалеку па да си добијам парички. :lol: А вака и 50 денари да ми дадат за нешто, можам да си ги чувам ама нее бре брате, душа не ми дава. :devil:

    Инаку, планирам да собирам пари за гардероба, ама онака асално да се подновам, од глава до пети зашто стварно немам што да облечам.. А, што зборам па јас? А кое женско има, нели? :lol: Па некое парфемче, може и поскапо, нешто од козметика и така. Ааа, и планирам да си собирам пари за одмор, сакам да одам на одмор следново лето ама со друштво :!: , јас како си ги планирам работиве.. година унапред. Дури и на мајка ми и на другарките им соопштив, готово, се иде во Охрид следната година! Другаркиве нормално си се согласија скоро сите, да, да, обавезно идеме ама ќе видиме кој колку ќе иде кога ќе дојде времето. (Ова јас сериозно намеравам да идам! :lol:) А мене, ма и да ме пуштаат и да не ме пуштаат јас идам, решено си е веќе тоа!


    Да се надополнам, ги читав првите страни од темата и видов дека и многу други девојки правеле како мене, не јаделе во школо на пример и ги тргале тие пари на страна. А јас мислев само јас сум. И после моиве ми викаат, абре детеее, не се глупирај, јади во школо, ќе ни се онесвестиш некој ден тука од што не јадеш.. :D :fubar:
     
  10. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Ја читам темава и си велам, каква сум јас расипничка, неможам да штедам, не не и не, ама од вашите постови си добив желба и ќе почнам да штедам, за ташна онаква голема убава... Иако никогаш не сум имала проблем, никогаш не ми пререкле моите за ништо, и одмори и гардероба и пегли за коса, ама се се се... Ама сепак сега ќе штедам ВЕТУВАМ :D

    П.С. Многу сакам да добијам стипендија годинава, не за џабе сум 10,00 и тие пари ќе си ги заштедам за еден убав убав одмор во Турција, со сите тертипи, ол инклузив и се остало... :D
     
  11. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Најчесто штедам пари за козметика но сега имам многу планови за тоа што треба да си купам ама никако да почнам да штедам :worried:hock: ама од кога ја прочитав темава добив голема желба за да штедам :) па сега најпрвин ќе штедам за лосион за лице, па потоа млеко за тело , па потоа за пегла за коса и на крај за дигитален фотоапарат ;) дури за ова се да соберам ехе ќе помина 2-3 год. :lol: оф тешко мене :( што дупена рака имам
     
  12. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Е овој пат од септември собирам пари за да си ги посетам Италија и Шпанија,не за џабе ги учам јазиците!! или пак за некој курс таму..во секој случај ќе треба многу да штедам :)
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Во моментов собирам пари а некој убав парфем, одамна не сум се почастила со нешто такво, а одамна посакувам...
    За козметика постојано си штедам по малку пари и си купувам секакви ситници.
    Патики, но немам намера да ги купувам сега, туку на есен.
    И да не заборавам-нови штикли. :)
     
  14. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Моментално собирам пари за козметика, а од септември здравје ќе почнам да собирам пари за возачка :!: :)
     
  15. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Моментално собирам пари за козметика, а и за попустите во Август во Охрид...Секоја година си одам таму на крај од летото.
    А од септември планирам за возачка :)
     
  16. patika19

    patika19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    54
    Секогаш собирам пари за нешто одредено но сега немам некоја посебна причина.. Едноставно е добро да се има нешто на страна за кога ќе ти треба зарем не? ;)
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    За свадба :lol:
     
    На Buttterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  18. unstoppablemind

    unstoppablemind Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    11
    Собирам пари, до сега 11 500 ден. За причина - па немам некоја. Ќе се најдат во секој случај!
     
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Собирам пари незнам ни ја за што..
    Сестра ми секогаш ако нема нешто пари за искачање ми вика:
    Ај ти пуна си со пари, имаш, дај ми. |(
    Од секогаш собирам пари, дома ја сум им банкар. ]:) Не сакам за глупости да трошам пари... И секогаш собирам..
    Сега за полуматура собрав 7.000, и сега ми се ближи роденден, ќе си соберам, и на никој не давам. :geek:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    За антицелулитна масажа! :)