Собирам пари за...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од SexyLady, 19 јуни 2011.

 1. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.831
  Пол:
  Женски
  Ке си купам...

  Ке си купам окер боја капут за зимава, да се разбие монотонијата и црнилото..
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Море собирам, ама никако да соберам. ]:)
  Не викам дека собирам, затоа што нема да соберам меѓутоа во идно време (ограничено до 2 месеци) сакам пар чизми високи до колена, есенски мантил можност крем, кафен и сл., фармерки посветла боја, бела ташна. Последна шанса ми е Дедо Мраз :!: само ако според него сум била послушна годинава. :wasntme:
   
 3. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.689
  Собирам за ташна.Сакам да си купа во сива боја,доста ми е од сите црни што ги имам.
   
 4. Hell0.kitty

  Hell0.kitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  40
  и јас собирам за ташна само не сива туку кафена :D
   
  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jovanna.I

  Jovanna.I Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Собирам пари за на екскурзија и за нова ташна ама тешко за 4 недели само 500 денари :) :) :)
   
 6. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Јас имам само 200 за 4 недели. Навистина тешко...
  Инаку собирам моментално за роденденот на една драга личност. :)
   
 7. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  283
  За едно автомобилче ^_^
   
 8. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  за зимување ... :) еве мене другарките ме спасија затоа што и јас неможам да штедам и затоа ми купија касичка за ставање на пари без отвор за вадење :) добро ми оди
   
 9. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  моментално берам пари за оние професионални сминки што се во една опаковка 20-30 и нема веке да купувам сминки мислам :^)
   
 10. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  .. за пиштол. Не за мене,ќе му кажам на тато да фати врски таму во полиција и да ми дадат дозвола. Оти ова веќе не се издржува,ситуацијава е неподнослива. Од глупоќа неможиме да куртулиме.


  :wasntme:
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.094
  собирам пари за да одам на летување ^_^
   
 12. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Собирам пари на мобилен :D
   

  Прикачени фајлови:

  • product_301.jpg
   product_301.jpg
   Големина на фајлот:
   10,5 KB
   Прегледи:
   187
 13. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  За џемперче или евентуално џемперчиња :wasntme: фармерки иии некои патики или чизмички :D Првите две планирам нареден месец да ги обезбедам, а последното малце потешко :drunk:
   
 14. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.874
  Допаѓања:
  20.011
  Пол:
  Женски
  За да си го платам Авон! :)
   
  На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.
 15. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.656
  Пол:
  Женски
  Собирам пари за нов пар чизми...мојата опсесија 8)
   
 16. AHHii

  AHHii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  21
  Собирам пари за новиот iPod 4-генерација :)
  Дали може некој да ми каже колку пари е во МКД ?
   
 17. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.299
  Пол:
  Женски
  за тетоважичка,за оксфортки ...
   
 18. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  7.836
  Собирам пари за да му купам подарок на дечко ми за роденден (на 30 ноември му е) ама ни еден денар не можам да соберам :D
   
 19. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Хa, моментално собирам пари за зимување ха, знам дека е рано ама со време да си почнам :)
   
 20. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  околу 14 800-15 000 денари е четвртата генерација кај нас :)
   
  На AHHii му/ѝ се допаѓа ова.