1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Собирање стари монети

Дискусија во 'Слободно време' започната од littleflower, 9 јули 2013.

 1. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.480
  Феминки, дали случајно знаете некој во Скопјево што може да процени стари монети?
  Не во антикварница, туку некој што се разбира во тоа, а нема да те покраде... :)
  пишете ако знаете...
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.587
  Пол:
  Женски
  Јас не собирам али брат ми собира и има над 50 вида сите се различни :rofl:
   
  На Nate.Shadows му/ѝ се допаѓа ова.
 3. prasskickaa

  prasskickaa Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG] dali nekoj znae dali ovie moneti imaat vrednost?
   
 4. meganbaby

  meganbaby Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Вредат нешто и кај да ги носам?
   

  Прикачени фајлови:

 5. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Интересно хоби кое радо би го имала.
   
 6. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.312
  Пол:
  Женски
  Си собирам јас, ама нови монети. ;)
   
 7. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  878
  Допаѓања:
  17.183
  Пол:
  Женски
  и јас имам стари монети ако знае некој колку вредат и дали некој откупува?
  IMG_20171021_194356.jpg
  IMG_20171021_194405.jpg IMG_20171021_194418.jpg
   
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.595
  Допаѓања:
  42.641
  Пол:
  Женски
  Стари банкноти, монети во Скопје кој откупува знаете?
  Или комунби му требале чешки круни или словенски толареви.
  Кузнае кога ќе одам пак натаму а ги имам дома доста
   
 9. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  878
  Допаѓања:
  17.183
  Пол:
  Женски
  Истражував малку и открив.
  Петте монети што се исти се арапски годините се 1255 и 1277.
  Таа со м буква е од византија од 5 век. Уште да знам кај да ги дадам :D
   
 10. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  878
  Допаѓања:
  17.183
  Пол:
  Женски
  И еве уште една од арспските, златна. Ако има некој колекционер нека ме контактира.
  IMG_20190724_135409.jpg