1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Собите во домот(преку слики)

Дискусија во 'Дом' започната од Lux, 18 мај 2010.

 1. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Бев инспирирана од неколку теми...
  Ајде сликовито да прикажеме секакви соби кои што ни се допаѓаат, како би сакале да ни изгледаат дневната, кујната, детската, спалната или некаква препорака, идеја за некој дом како да изгледа.
  Споделувајте слики со нас, па можеби некому ќе му се допадне некоја идеја па ќе си го преуреди домот.
  Знаеме дека има милиони комбинации , но треба да се избере онаа најубавата и онаа каде што ни е најудобно.
  Еве од мене...
  [​IMG]
  [​IMG]-уредена според Фенг Шуи
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
   
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Браво за темата и јас имав во предвид да отворам една вакав но ете сега има,па мислам дека на оваа тема ќе бидам најредовна.позз
   

  Прикачени фајлови:

 4. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  13
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Мило ми е што ви се допаѓа и темава и собите :) вие ме инспириравте, па се надевам ќе ја збогатиме темава со многу идеи како би требало да изгледа некоја наша соба или како сакаме да изгледа.
  Се надевам ќе ви се допаднат
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ова многу ми се свиѓа.
  _____________________
  [​IMG] [​IMG]-фенг шуи
   
  На papagal4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  со дечко ми во план ни е дома да си уредиме нешто во овој стил знам дека малку ќе делува како ладн атмосвера но...ваков стил едноставно...обожавам:
   

  Прикачени фајлови:

  На iloveyou29 и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
   

  Прикачени фајлови:

 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  нешто вака за детска соба!
   

  Прикачени фајлови:

 11. Barbie-girl

  Barbie-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  woowwuuu...собите се топ,значи бои кои моментално се ин,за уредување на домови,ајде уредете си дома па да ни постираш сликички од тоа како си ги реализирала идеите.позз ;)
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  ^ дневни
  [​IMG]-спална
  [​IMG]-зелено
   
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]-ПРЕКРАСНА
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]
  ^ на сликава е Кејти Холмс, ама мање битно; сијалициве се јаки
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  ^ :lol:
  [​IMG]-Убава е собава.
  [​IMG]-Убав тепих
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]-кружна кујна
  [​IMG]
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 17. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
   

  Прикачени фајлови:

 18. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
   

  Прикачени фајлови:

 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
   

  Прикачени фајлови:

 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Аннни детската е преубава :)
  [​IMG]
  [​IMG]