1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соблекување пред братот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од rak1, 5 ноември 2013.

  1. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Јас пред татко ми никогаш не сум шетала гола
    а бред сестра ми и мајка ми да (мислам по долна облека)
     
  2. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Никако,тоа не би го направила ни пред мама,а не пак пред брат ми...Брат ми кога се пресоблекува за некаде,си излегува по собиве така понекогаш,нема гајле,ама почна мама да го кара за да не се расшетува така по дома...
     
    На rak1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. russia7

    russia7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    504
    Не се согласувам со она: Машко си е машко. Ми нема логика да мислите дека вашиот брат или вашиот татко има шанси да ве гледаат на оној начин. :puke:
    Имам постар брат кој сега не живее со мене, но кога живееше најпрво како мали делевме иста, а потоа добивме одделни соби. Откако станав свесна за своето тело на памтам некогаш да сум била скроз гола пред него, а ниту пред татко ми. За мене тоа не е во ред.
    Срам ми е и да ме видат по гаќички и по прслук, не се шетам така по дома, но се случувало ете да ми улетаат во соба без да тропнат |( па не ми било нешто проблем, само ме нервира што така направиле. Или пак при пресоблекување да ти текне нешто дека ти треба од другата соба па да истрчаш набрзинка, во ред ми е...
    Ама не ми е пристојно цел ден да ме гледаат по гаќи и прслук или пак скроз гола... И не затоа што сметам дека тие ќе ме гледаат на друг начин |( туку чисто ради мене, сметам дека не е пристојно, ниту јас нив да ги гледам да се шетаат по гаќи дома... Си се знае како треба, не им барам јас да се наоблечат не знам колку, ама ете основа, шорц и маица.
    А голи или по долна облека се знае пред кого може, парнерот.
    Сепак не ги ни осудувам оние кои си шетаат по долна облека дома, ете едноставно така се навикнале луѓето, така живеат и сметаат дека нема ништо страшно во тоа. Се зависи од она како ќе си се поставите.
     
    На LittlePinky и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  4. hristinnnna

    hristinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    171
    Исто, скроз исто!Јас дури и им се лутам коа ќе ми влетат в соба и ме видат по долна облека, и сега се навикнаа да тропаат. :x
     
  5. Ludaaaa

    Ludaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
  6. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Искрено се изненадив дури до тоа колку ве потресува шетање по долна облека пред блиските.
    Не знам, можеби е до мене ама немам проблем да се шетам по долна облека пред брат ми а ниту сум забележала дека тој има таков проблем.

    Иако не живееме долго време заедно, откога знам за себе било така па и сега кога сме двајцата дома повторно немало тука некоја дискусија ил дилема.
    И читам поназад мислења и прочитав егзибиционисти, сексуална возбуда? Не знам како ги поврзавте овие работи и ми изгледа болно ама воопшто не ни забележувам дека се движи по гаќи или како и да било.
    Го гледам како човек кој познавам како дише, како парче од мојата сложувалка и човек кон кој чувствувам неизмерна љубов и од самата помисла на сексуална конотација во сето ова ми е чист апсурд. :x
     
    На Irenasirena, 1209 и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
  7. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Ни јас се соблекувам пред него ни тој пред мене...Ете може некој не се срами ама ја сум поинаква(срамлива душа :D ).Шо имав една другарка на времето пред татко и си шеташе во долна облека.Тогаш беме 6то одд ама девојчето беше развиено(имаше гради)....И тоа цело друштво беме кај неа и сеа да сватам дека пред нас еве не се сраме ама влезе и татко и и она ко ништо да не било :tmi: :tmi: Ама нели секој е различен :)
     
    На rak1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Немам брат и да имам не би се соблекла пред него. :|
     
  9. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Имам постар брат и никогаш не се шетам ни во долна облека пред него.Пред мајка ми да,пред брат ми и татко ми никако :)
     
  10. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.581
    Нема шанси :fubar:
     
  11. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.290
    Пол:
    Женски
    Јас имам брат една година сме разлика и никогаш не ме било срам да се пресоблечам пред него.Некогаш се спремам пример за излегување и треба да сменам блуза или нешто се соблекувам пред него.Гола никогаш не сум била ама по долна облека да, дури често ми се случува да ми закопчува прерамка од градник :D Ептен пазам да не се шетам по танга или некоја провокативна долна облека од што обично повеќе открива отколку што покрива мојата долна облека :lol: ама од обична домашна гаќа што би рекол тој не ми е срам.Јас и тој долго време делевме соба и некако го преминавме делот со срамење еден од друг.И тој често бил на боксерки пред мене и мене ни малку не ми било непријатно.Тој ми е брат, делиме иста крв и гени, па што знам јас тоа го сметам за нормална ствар.
    Мене искрено повеќе ми е незгодно пред мајка ми да бидам во долна облека отколку пред него, мислам не дека не се шетам пред нејзе ама некако поглупо ми е.
    Дали некако со брат ми што сме ептен поврзани па осеќам како дел од мене да стои таму во некој ќош од собата и немам потреба од срам од самата себе.Тој мене ми е најголем критичар и јас со него се консултирам во врска со се.
    Пред татко ми припазувам, не се пресоблекувам или слично, ама ми се случило да ме види по долна облека и не ми било толку незгодно.
    И мене ме чуди толку што се потресувате за темава.Мене ми е чудно како може воопшто да стварате срам поради помисување на нешто сексуално.Никој нормален брат или татко не би помислил на нешто сексуално да ве види во долна облека па дури и гола да ве види.
     
    На Simonss2, crimson и 4rever.unique им се допаѓа ова.
  12. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Брат ми е помал 7години, а многу е опуштен и сѐ може да каже. Така да, пред него обавезно скроз облечена. Ни во крпа замотана ме нема видено. :D
    А тој пред мене секако дека оди и гол. Т.е. кога го бањам, нема ваљда во облека да се бања детето. :D
     
  13. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Нема шанси,мене ми е срам во некој тесен фустан или поразголена облека да се шетам по дома а не пак да се пресоблекувам или пак во долна облека да сум,не ме видел ни во купаќи до сега освен кога сме биле мали.Мене мајка ми нон стоп ми наоѓа замерки кога сум во обична маица,женава изгледа има ептен dirty mind па и се привидуваат некои работи а плус и сама сум свесна,сигурно нема во екстра кратки панталони или деколтирана маичка да се шетам по дома,срам ми е бре.А татко ми гајле си нема,се пресоблекува надвор на тераса пред некој ден онака си излегува од соба и го гледам човекот само по гаќи си влегува дома,надвор се пресоблекол,една смеа што ми дојде :rofl: ,а летно време редовно е само во куси панталони и гол на горе со пивскиот стомак,па гајле му е кој ќе ни дојде на гости,во послено врме и брат ми гледам го имитира па до купатило оди само на гаќи а мајка ми му се дере,женава е умри боже значи |(
     
  14. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    не не се пресоблекувам пред никој ама еднаш брат ми влегол во соба јас не го видов си се пресоблеков и кога се завртев тој седи на компјутер ама ни тој не ме забележал и не обрнал внимание едноставно во моментот бил исклучен
     
  15. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не ми е во ред некако. Имал помал брат ама многу внимавам на тоа ако е во соба за да не го бркам си ги земам алиштата/пижамите и си одам во купатило или спалната на мајка ми и татко ми и набрзина ќе си се облечам. Дури и зимата иако само во дневната имаме греење јас одам во друга соба и си се облекувам. Дури и на хеланки да ме види ми е непријатно. Инаку мајка ми ме има видено не сосема гола ама пред неа си се облекувам и соблекувам сепак женско таа ме родила.
     
  16. monnii-4

    monnii-4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    60
    Брат ми е постар од мене една година и цел живот делиме една соба што значи често го гледам по долна облека и не ми е незгодно. А јас не се пресоблекувам пред него.
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  17. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Немам брат, ама и да би имала не никако.
     
  18. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Имам тројца браќа поголеми од мене и никогаш не сум се соблекувала пред нив само знаеле понекогаш да ми флезат у соба ненајавено да ме видат на гашти но брзо ми се извинуваа,а пред татко ми да не коментирам не можам да се замислам пред него на купачи не па така нема шанси.
     
  19. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Брат ми е постар 7 години, јас и он сме многу поврзани, па многу ми е гајле ако ме види по долна облека, он си седи по боксерци кога сме сами дома :lol:
    А пред татко ми нема шанси, срам ми е по хеланки да седам пред него, а не па да се соблекувам :^)
     
    На cresa-jagoda, the drummer и angelche16 им се допаѓа ова.
  20. 420

    420 Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Мене лично ми е незгодно да се пресоблакам пред брат ми ме има видено по гаѓи и по прслук али ретко а мајка ми пред нас се пресоблака а во лето дома по гаќи си седи али не ми е чудно
     
    На Simonss2 му/ѝ се допаѓа ова.