Совети за полесно породување

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 7 септември 2012.

 1. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.997
  Допаѓања:
  9.045
  Кркај,уживај во последните оброци во мир и тишина:D
   
  На Maja92@, Jana06, Fallen.Angel и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  5.515
  Уживам во секој оброк. :D :D Сега само нека излезе беба па нека ужива тој, јас гледајќи го ќе уживам.
   
  На Tokio12345, Sofi.ja и Maja92@ им се допаѓа ова.
 3. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  3.228
  Пол:
  Женски
  Не знам колку ананаси изедов, колку км прошетав, колку скали качував, колку време во топли купки лежев, колку односи со маж ми имавме.. ништо. Таа решила тој ден да излези, а не ние кога сакавме.
   
  На Bella*, Chuchanov, Филотеа и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.403
  Допаѓања:
  6.881
  Пол:
  Женски
  Вчера читав на српски страници за таа перинеалната масажа се мислев да ја практикувам
  АМА прочитав мнг искуства дека се фаќало инфекции баш од тоа и после бебето при пораѓај можно било да се инфицира
  Искуства?