Совети за семејни и психолошки проблеми!

Дискусија во 'Канта' започната од Mimi33, 19 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mimi33

  Mimi33 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  На ваква тема не наидов,но ако ја има избрешете ја.Ја поставив во психологија,бидејки мислев дека е најсоодветно место,но можете да ја преместите. :)
  Мислам дека може во оваа тема да ги пишуваме проблемите со семејството.


  Јас имам еден проблем и ке ве замолам ако може некој совет.
  ....Знам дека во секое семјство има расправии,ни едно семејство не е совршено,но во мојов случај јас ја имам поголемата вина и секако дека татко ми и мајка ми ке се однесуваат поинаку.Направив мн гревови и се каам,но повеке неможам да издржам,сакам негде да избегам,да ме снема да не ме најдат никогаш.
  Значи сакам да ве прашам како да продолжам напред со моиве гревови,како мајка ми и татко ми да ми простат,бидејки стварно ке полудам!? Во некои моменти сакам далеку да избегам и да не мислам на ништо.
  Вие да бевте на мое место како би постапиле? :)
   
 2. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.833
  Пол:
  Женски
 3. Mimi33

  Mimi33 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.