1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети за сува кожа на рацете

Дискусија во 'Тело' започната од zver, 21 март 2010.

 1. zver

  zver Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  4
  Имам проблем со кожата на рецете, премногу ми е сува...
  Ве молам за некој ваш совет некоја природна маска или некоја крема за раце која навистина помага.
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  stavaj vazelin pred spienje, kje vidis kolku brzo deluva
   
 3. HappyFace

  HappyFace Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  0
  И јас имам некој сличен проблем со моите раце...да одвреме-навреме се суви ..но многу ме плаши што меѓу прстите кожата ми се лупи...имам слушнато дека тоа значи недостаток на некој витамин,кој е тој?Страв ми е да не е некоја болест?А ставам редовно креми за раце.Би ви била многу благодарна ако имате некое решение за мене ....ПоздраFче
   
 4. zver

  zver Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  4
  Сигурно е витаминот Е, тој е за кожата но ајдобро е да си одиш на лекар
   
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Happyface штом користиш крема, а кожата ти е сува дури и ти се лути, тогаш МОРАШ да одиш на лекар, зошто може многу да се искомплицира проблемот и да навлечеш секакви инфекции.
  Инаку за суви раце постојат повеќе решение, прво пробај да ги мачкаш навечер со мрсна крема која што содржи витамин Е и облекувај ракавици за да има подобра ефект. Или посети козметичар, нека ти направат третман со парафинска ракавица и веднаш ќе има видливи резултати.
   
 6. HappyFace

  HappyFace Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  0
  Ви благодарам за советите..ќе пробам со ракавицата прво ако не помага тогаш одам на лекар...фала ви многу
   
 7. davidguettabestfan

  davidguettabestfan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  јас користев една маст само во Скопје ја прават,во аптека.
  Делуваше ама на лекар ми ја дадоа..
  те советувам оди на лекар да ти го кажат вистинскиот лек,не мора да експериментираш ;)
   
 8. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Кремава за раце е преубава и многу е ефикасна, јас ја употребувам и за стапалата, ми ја испратија од Америка само не знам дали ја има кај нас. Но би требало да може да се нарача преку интернет. Пробајте проверено е :D
   
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  За сите со суви разце, ви ја препорачувам Glicemille Palmolive, најдобра крема според мене.
  [​IMG]
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 10. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.132
  Допаѓања:
  88.424
  Пол:
  Женски
  Маст од невен. Јас ставам цела недела и преубави ми се рацете.
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Jас сум зависна од крема за раце и лабело. 2 работи кои секогаш ги има во мојата чанта!
  Во текот на денот по неколку пати ставам крема, посебно на работа сапунот не да ми ги суши, одма јас кремче и мазни и меки. Без крем не се живее :lol:
  Користам на Алкалоид и на Палмолив креми.
  Имав едно време една од Авон, јао ужас, за 2 мин пак ми беа суви.
  Мислам дека со редовно мачкање на рацете со крема рацете добиваат на влажност, иако есенско и зимно време од студот сосема нормално е рацете да се посуви. Има и случаи кои што треба да си посетат дерматолог.
  Има толку случаеви ќе речат леле суви ми се рацете или устата, а 1 година не ставиле крема или лабело. Не оди тоа така 8)
   
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Оваа крема е многу добра за сува кожа.

  Ја има во Тинекс околу 260 мислам дека е. Ептен помага.

  [​IMG]
   
  На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Neutrogena - најдобра е и си ја користам! И секако онаа глицеринската од Палмолив.
   
 14. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Имам суви раце и сум користела секакви креми поскапи вакви такви и џабе.
  Али кога ја открив таа медицинската 48 сум презадоволна. Со редовно користење само за неколку дена се приметува колку се помеку рацете, башка и не е мрсна и убаво мириса.
  [​IMG]
   
 15. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Оф имам многу суви раце, неможам да се замислам некаде без крема за раце, се губам ако не ставам кога ептен ќе ми се исуши кожата. Користам една од авон, арна е.
   
 16. christina

  christina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Niveata za race e top.I jas imam mnogu suvi race,telo i lice. :)
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас користам еден, мислам дека е германски, го има во Кам маркетите, од La Ligne колекција. Ем ефтин, ем убав, ефектен.
   
 18. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Јас користам креми и лосиони за раце од АВОН и сум задоволна. По цел ден се шлакам со нив, навика ми стана веќе, ама подобро така да ми бидат меки и убави рацете него груби.
   
 19. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.449
  Допаѓања:
  22.754
  Пол:
  Женски
  Најубавата крема за суви раце, италијанско производство, а супер цена од 110 денари :)

  [​IMG]
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Guinevere

  Guinevere Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  25
  Јас користам крема за сува кожа со глицерин и силикон од Авон и презадоволна сум :)