1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети за шминка на YouTube [на македонски]

Дискусија во 'Лице' започната од femme123, 31 јануари 2010.

 1. femme123

  femme123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  14
  Веќе од по одамна планирам да си отворам канал на youtube каде што ќе има видеа поврзани со совети за шминка, фризура, мода, изгледи и слично :) зависник сум од нив и премнг научив за овие 5-6 месеци гледајќи ги таквите видеа и се прашував дали може вие би гледале слични такви на македонски јазик :) секако јас планирам да ги правам...ве моламммм кажете ми :) <3
   
  На kikuska92, Natali87, Anja98 и 10 други им се допаѓа ова.
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ууу имало часови кај што сум гледала во такви клипчиња, на пример: за лакирање на нокти, едностави вечерни фризури, шмикање на очи .. во секој случај убава идеа ако сето тоа го реализираш на македонски јазик. Моја поддршка :up: :clap:
   
  На Natali87 и mariufkata им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Срцка направи нешто такво и јас ќе ти сум најредовен посетител. Би поминала часови пред компјутер (демек вака не :lol: ). Браво за идејата. :clap:
   
  На Albertos и srcushka4ever им се допаѓа ова.
 4. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Јас секој ден, ама баш секој ,со месеци гледам видеа на Youtube поврзани со шминка. Ги обожавам, некои девојки се навистина добри, професионални мејкап артисти, и многу работи научив од нив. Јас лично би ги гледала твоите видеа, но еден совет. Биди своја, иновативна и интересна и секогаш нова,и многу битно, снимај со добра камера, нема ништо полошо од снимки на шминка со лош квалитет каде не можеш да ги видиш нијансите и боите.
  Секако треба да имаш и голема колекција на шминки и да инвестираш во нив, за да добиеш што поразлични изгледи. Доста голема обврска е, да снимаш постојано видеа да ги уплоадираш,средуваш ,ако се стекнеш со фан база, не можеш туку така да престанеш. :)
  Од мене имаш голема подршка, јас сигурно ќе ги пратам сите видеа и ќе ти сугерирам ако треба за да бидеш уште подобра.Многу среќа! ;)
   
 5. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Со Среќа, каунт ми ин за верен гледач ;) а и ке те препорачам на другарки кои се зависни од такви видеа, јас мн.често ги гледам секој ден ги пречепкувам.... штом ставиш некој обавсти не :) Со среќа
   
 6. MarijaS

  MarijaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Клипчињата за шминкање ми се секојдневие, а ако го направиш истото на македонски, ја имаш мојата поддршка, а со тоа и препорака =)
   
  На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Ајде што стана со видеата? ;)
   
 8. femme123

  femme123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  14
  Прво да ви се заблагодарам за поткрепата, вашата и онаа на моите пријатели :)) ветувам дека до недела ќе има видео и секако ќе го испратам линкот тука за да можете видите што спремив, и секако коментари :)
   
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Совети за шминка на youtube

  Супер,поддршка и од мене,и успех во работата:)
   
 10. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Добра идеа, сега ни останува да чекаме да ни го испратиш линкот, па потоа очекувај пофалби и критики (ако ги има се разбира). :lol: Знаеш дека тука сите се искрени и ќе ти кажат тоа што имаат. ;)
   
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  4.385
  Пол:
  Женски
  супер идеа ! инаку од овие видеа многу работи научив за шминката редовен гледач сум секој слободен момент го посветувам да изгледам барем едно видео поврзано со шминката
   
 12. femme123

  femme123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  14
  Девојки јас само да се извинам затоа што нема да успеам денес да го ставам видеото на youtube .. Утре краен рок :)
   
 13. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  4.385
  Пол:
  Женски
  На redgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. IvaPlayGirl

  IvaPlayGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
 15. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  915
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Glamorous

  Glamorous Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  И јас сакав, но незнам се откажав некако од идеата.Сепак, те поздржувам и ке ти бидам редовен гледач :) Ајде прати ни линк :P
   
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Веќе одамна ја следам Michelle Phan, девојката е одлична, а видеата и се толку релаксирачки + има многу што да научиш. Ако има некој идеја да прави вакви видеа на македонски, обавезно би се потпишала како subscriber и ќе го следам во неговата работа. Подршка и од мене :*
   
  На RiRii и milchova им се допаѓа ова.
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Совети за шминка на youtube

  Odma odam na subscribe :)! I jas gledam mn videa so tutorials, pa bi bilo super da ima nesto makednosko :)!
  Ako se odlucis da pravis imas podrska :) pozzz
   
 19. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Ако се одлучиш имаш и моја подршка стварно добри совети за шминка за очи има а би било добро и на мекдонски јазик :)
   
 20. Bubble

  Bubble Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Јас ја следам Michelle Phan најбоља е типката, прав професионалец. =)
  Ја глеам и kandeejohnson типката исто е шминкерка али мн е топ
  и julieg713 али неа не толку многу, предолги и се видеата мн го тупи и така.. =)
  иначе ја имаш и мојата поддршка ако правиш видеа, ја од кога почнав да гледам вакви ствари на јутуб
  од септември некаде 2009 цело време пратам и стварно многу убави совети и трикови има...

  иначе направи некое видео?
  што се деси???
  пиши позз
   
  На Maarija му/ѝ се допаѓа ова.