1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети, искуства од мајки за бебиња од 0-6 месеци

Дискусија во 'Бебе' започната од meU, 16 октомври 2012.

  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.661
    Допаѓања:
    322.417
    Пол:
    Женски
    Јас накитив но малото не реагира воопшто на неа :)
     
  2. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.011
    Пол:
    Женски
    ЕЕе ние сме поголеми од вас 11 мес има Сергеј. Но знам дека ќе реагира и ќе имаме проблеми ќе сака да ја фати. Вчера кај брат ми во соба имаше само ламбички кога ги виде се превозбуди, ами цела елка незнам... салто наназад ќе направи :rofl:
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Ние ја накитивме елката, домот и терасата. Цели светиме:)
    Малата гледа во сијаличките и сака да ги фаќа а и елката, ама нема пристап. Син ми е поголем и одамна се радува.
     
    Последна измена: 13 декември 2014
    На slimy, TIGARCE86 и joy1 им се допаѓа ова.
  4. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    @green.eyes фала за линкот. Не знаев дека така се вика :lol: А за мрсулчињата не се секирај, и мојата има. Кога повраќа повраќа шлајм и ми рекоа дека така се прочистува. Подобро да повраќа одколку недај боже на плуќа да им се симне.
    Јас размислувам за лулашка/релаксатор ама не знам дали ќе седи. Имам обичен релаксатор и повеќе од 10 мин не седи на него. Имате ли вие искуство со вакви лулашки?
     
    На green.eyes и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  5. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    2.598
    Пол:
    Женски
    Мами хелп значи во овие 4,5дена син ми е сκρоз сменет,од миρно бебе пρемина во неρвозно бебе κога цица се тρга се κаρа нешто,па се молиме да пρодолжи да цица пρетходно спиеше многу убаво и навечеρ и денсκи, сега навечеρ се буди на пола саат саат и неρвозен таκов цел κенκав ,сκоρо 3месеци ќе полни сκоκ во ρазвој е,или што мислите ? И саκа само во ρаце да се дρжиме таκа се смиρува
     
  6. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    2.598
    Пол:
    Женски
    И ние мила гледавме во Енци менци и во Бебе Маρκет саκаме да му земеме таκов,од сите што слушам што ги имаат се задоволни јас гледав на Bright Stars 3800,и уште еден 4500 пρвиот може да се κоρисти до 18κг, се пρави κаκо столче за седење
     
  7. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    @TIGARCE86 во Енци менци ли се по таа цена? Јас гледав во бебе супер маркет по 8200 денари се (facepalm)
     
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.661
    Допаѓања:
    322.417
    Пол:
    Женски
    Да јас нашиот го зедов од енци менци 3800 на bright stars.Но мојата ниту лежи ниту седи во него..се крева и станува сама.Ич не е љубител на вакви реквизити :)
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.276
    Денес дојдовме од болница, цицавме, најсреќна сум вака пред Нова Година! Само за убаво нека е. :)
     
    На Antebellum, anina, bambusce и 7 други им се допаѓа ова.
  10. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.661
    Допаѓања:
    322.417
    Пол:
    Женски
    Ти имаш дете? :) живо и здраво да е.И добро дојде во клубот
     
    На anina, tessie и Valerin им се допаѓа ова.
  11. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    2.598
    Пол:
    Женски
    Ke ti pustam link vo lp od bebe market da gi vidis od mob sum sea, da zavrsam neso doma ke ti pratam posle :*
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  12. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Скок во развој, издржи, ќе помине. Нуди да цица во полузатемнета просторија и полузаспано.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mila987

    Mila987 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2014
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Jas dobiv na poklon preubav lulaska relaksator, od bebesupermarket, lugjeto potrosile edno malo bogatstvo,8600den,i e preubav, koga go gledam mi se ide jas da si sednam, No bebceto poveke od 10 min nikogas ne ostanal, iskreno mislam deka se dzabe frleni pari,ako ne saka vo obicen da sedi ne veruvam deka mnogu ke mu smeni da e lulaska:?:
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  14. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.861
    Допаѓања:
    28.398
    И јас накитив и со ламбички и снешко голем, и дедо мраз ама не е заинтересиран мојов за гледање. Ако може да фати само, да оперира нешто. Сега дури и цртаните на тв сака да ги фаќа.
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.132
    Допаѓања:
    64.745
    Пол:
    Женски
    Standing ovation :clap::clap::clap:
    Не знам стварно што ви е толку мерак да се под*ебавате со мајките......ццццццццц:x:x:x
     
  16. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.276
    Госпожа, што ти е проблемот? :^) Не дека должам некакво објаснување, ама ајде. Тетка ми се породи вчера го земавме бебенцето, се соживеав со улогата и си пишав овде. Боже сачувај, човек да не може чувствата да ги изрази.
     
    На LadyVamp му/ѝ се допаѓа ова.
  17. evasonce

    evasonce Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    206
    Пол:
    Женски
    Dobro utro mamicki... me primate vo drustvo... prv pat pisuvam ovde ..,,
     
  18. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.861
    Допаѓања:
    28.398
    На здравје цицање.
     
    На Glasna и wtff им се допаѓа ова.
  19. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.132
    Допаѓања:
    64.745
    Пол:
    Женски
    Проблем немам госпоѓице, ако не ти беше за заебанција кога ти честитаа бебе ќе кажеше дека не е твое туку на тетка ти.
     
    На danichap и Glasna им се допаѓа ова.
  20. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    Dobro utro majki,kako ste?
    eve i jas malku da se aktiviram na temava,da se pofalam deka na 12 ti napolnivme mesec pa se cudam koga letna vremeto kako vcera da bese.

    Inaku vcera vecer so taticko cela nok ja presedevme oti maliot se budese na 5 minuti,ili ke spie vo race ili ke place,jas ne go niskam,ne go setam po soba,ne e naviknat na takvi raboti i nema ni da go naviknuvam tuku ke cica i ke go stavam vo krevetce i ke si zaspie sam epten koga nejke tamu go stavam so nas vo krevet i zaspiva a go prefrlame ama vcera nikade nejkese,imase mnogu grcevi i se mu smetase,5 min ke dremne 15 ke bide buden se taka do sabajle do 7 saat.

    nie za grcevi plus za koagulacija,za muskulite i nekoi drugi raboti zemame LUTEINDK kapki se sto se zemaat zadolzitelno do 3 meseci ama go smiruvaat mn malku,koga ima mn silni grcevi jas ke stoplam voda i vo sisence ja stavam i mu ja drzam na stomaceto i se smiruva i zaspiva (da ne go urocam) a za gasovi barem zasega mi pomaga masloto od menta,ke mu go izmasiram stomaceto i stapalata i za nekoja minuta ubavo ke si ispusti gasovi nekolku pati a posle jadenje ke go zavrtime na stomace za da zdrigne inaku se maci mnogu.

    gi vidov slikite so kebenceto sto mu gi pokriva i racinjata,na mojv nema sansi da mu gi "vrzam" taka od prv den spie sloboden i so kebence pokrei ini vo vrekicka ama ne celosna od miskite nadolu e vo vrekickata i racete slobodni,zatoa si nosime sekogas rakavicki za da ne se grebe,eve edna nedela zabelezav deka saka da spie na stomak,sekogas koga ke go stavam preku den toj zaspiva ili mm ke go zeme ke go stavi na nego i si spie ama strav mi e preku nok da go stavam taka,nema sansi,duri jas go gledam ok ama sam taka nikako.

    vcera preku den izlegovme so mm na setanje,nego go ostavivme doma so baba da se cuvaat,stoj si zaspal sonce i nemale nikakvi problemi :).

    da ve prasam majki kako gi secete noktinjata na bebuskite?? so noktarce? jas uste nikako,probav so zabi,ko sto vikaat nasite majki ama nemozam strav mi e da ne go boli :/

    imajte prijaten den