1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети, искуства од мајки за бебиња од 0-6 месеци

Дискусија во 'Бебе' започната од meU, 16 октомври 2012.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.928
    Допаѓања:
    75.584
    Пол:
    Женски
    Не бе какво срамота.. Сигурно бебе го гледаат дека нема поубаво и помило нешто од бебе :l: Ама хормони луди, се ни доаѓа на памет :rofl:
     
    На sani99 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.935
    Допаѓања:
    12.341
    Пол:
    Женски
    Не те гледаат заради тоа, не се секирај, така ти изгледа само. Те загледуваат дека си со бебе. Јас во количка го шетам од старт, па од влез не можам да искочам без некој да го загледа, да му направи муабет. Луѓе сакаат бебиња. Нормално е да ти вртат тркалцата со постпартални хормони, ама не се замарај со луѓе, шетај си бебе како ти одговара. Ако тебе не ти е тешко да го носиш во раце, така терај си.
     
    На sani99 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sani99

    sani99 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2012
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    1.241
    Не да не ми е тешко, никако не бива во количка а додека беше помала супер си шетавме во количка без проблем.
     
  4. LiquidLuna

    LiquidLuna Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    4.725
    Допаѓања:
    18.439
    Пол:
    Женски
    Еј и јас се вртам ко гледам некое малечко такво у раце оти мојата па не сакаше ич во раце ко беше бебе.
    Не те гледаат заради тоа, бебето го гледаат :inlove:
    Мене ми се иде и да и речам на некоја мајка дај да го поддржам малку, оти повеќето ги држат од што не сакаат во количка сигурно
     
    На marrisa и sani99 им се допаѓа ова.
  5. Beth89

    Beth89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2021
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Zdravo, bebeto mi e 2 i pol meseci, ovie dva dena e kako nastinata grci so noseto i kiva. Po konsultacija so pedijatar orskame aqua maris sprej i vleceme so aspirator. No denes vo stolicata imase malku krv. Inace sme samo na majcino mleko. Dali nekoja imala vakva situacija? Dali e mozno od sprejot da mu se ima osteteno sluznicata pa kd toa da e krvta?
     
  6. marrisa

    marrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2024
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    259
    Пол:
    Женски
    Мила ич да не ти чуе. Што и да правиш секогаш ќе се најде некој кој има замерка. Не го живеј животот за другите, живеј го за себе и како тебе ти одговара. Само ти знаеш што е најдобро за твоето бебе :hug:
     
    На sani99 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Tea SK

    Tea SK Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2021
    Пораки:
    3.683
    Допаѓања:
    6.701
    Пол:
    Женски
    500 i.e. е една капка. Следно сме на педијатар слрдна недела очекувам ќе ми качат на 2 капки, 6 ипол кила е.
    До душа и на големата и давам 2 капки, а е 14 кила. 3 капки јас пијам. Не знам баш како им е дозирањево зашто кога бевме на ортопед за малиов, овие дози ми ги кажа за тројцата.
    Инаку да од Србија имам земено 5 шишенца си имаат рок и си ги трошам цела година.
     
    На sani99 му/ѝ се допаѓа ова.