1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од ЖЕНСКА страна за сите машки

Дискусија во 'Сингл' започната од kuchka, 30 ноември 2010.

  1. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Аууу јак одговор. :D(y):drunk:
     
  2. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Мајка му одобрила ахахаха клошар најголем.
     
    На Jane.Birkin, SummerGirl, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    7.214
    1.chuvstvo na sigurnost
    2.chuvstvo na postojanost
    3.na zashtita
    4. na znaenje na toa sto ochekuva od vrskata, zabava, seriozna vrska ili vrska bez obvrska.
    5. Slichni karakteri, slichni zivotni vrednosti
    6.iskra
     
    На Dessa, candy.cane, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.593
    Допаѓања:
    36.818
    Пол:
    Машки
    @Stark

    Не треба превише да се анализираш и да ја бараш вината кај себе. Можеш ти да и пружиш се најдобро, и повторно да не биде доволно. Емоциите се комплексна тема и или го имаш тој клик или не.

    Она веќе решила во себе дека со тебе не и е тоа ТОА и не се гледа на долги стази понатаму со тебе.
    Сега и е единствено тешко да стави точка на вашата врска поради горенаведените ствари што ти ги кажаа. Ама тоа е краткорочно нешто. Одолговлекување до денот кога ќе најде нов к*р и ќе те заборави преку ноќ.
    Не го чекај тој ден. Прекини со време и прекини ја својата агонија кон неа.

    Сакаш? Нејќеш? Чао. Пријатно. Па колку и да ти е тешко.
    Show some balls dude!
     
    На jasbi, candy.cane, felisitas и 6 други им се допаѓа ова.
  5. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.994
    Пол:
    Женски
    Оп оп, пополека, знаеме дека немаш влакно на јазик ама па ова е многу навредливо, напорен. Не е напорен него повредени му се чувствата и е максимално разочаран што погрешно ја проценил кога пред 6месеци му се вратила и откачил тековна девојка тогаш да и даде шанса на дотичнава и на крај пак истото од нејзина страна.
     
    На jasbi, candy.cane, Annora и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки
    Не ја откачив претходната девојка. Ми беше оваа нешто да речеме се муваме итн, али се си разговаравме дури знаев и во моментот со кого и што била итн. После некое време реков ќе ставам крај, едноставно правеше сцени и бараше нешто што не можев да и го дадам, на фејсбук ми рече јас толку и 6 месеци ја немаше. Се врати во МКД и баш на роденденот мој ми даде подарок и писмо вака и вака јас за поминатово време едно друго... и и реков по некој ден ќе се видиме и и објаснив што како. Но, очигледно беше скршена и стварно ми беше криво, но настрана чувствата што ги имав кон неа односно што сметав дека е личност која можам да ја прифатам и може да си поминуваме убаво, но не може така да се враќа после 6 месеци и да има чувства којзнае какви... барем така мислев тогаш и се водев по тоа. После тоа ја снема скроз, по моја иницијатива зоатоа што очигледно ја избрав другата девојка.

    Раскинав со девојката (тогашна што ми беше), и еве ја повторно оваа да си разговараме дека можам да и кажам се неа итн... и почна да ми дели лекции некои за кои јас повторно ја делетирав и после веќе ме адна после година ипол повторно на фејсбук и решив ете демек не сум и дал вистинска шанса и тие работи што ги бараше тогаш да ги добие сега. xD


    Ме сфаќаш сега?
     
  7. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.994
    Пол:
    Женски
    Tи ги спомнав двете опции, едната раскинување тотално.
    Втората да продолжиш вака и неа по некое време да и светне дека има пак јаки емоции или да и светне дека нејзините се во право и толку.
    Види се гледа дека ја сакаш многу штом си давал шанси си откачил друга за неа ама со ваква девојка треба да имаш сили да држиш чекор. Оваа сека не премногу покажување емоции, видиш ти рекла дека одите кон сериозна врска и се плаши од брак.
    А дека не те сака, не ми се верува. Бар јас ако не сакам некој не му се враќам па и писмо да му пишувам. Бар денес во ова време некој да ти остави таков уникатен подарок треба да те цени многу. Освен ако девојкава на секој не му остава писмо ама не ми се верува дека така прави со секој.
    Така па пробај си ја среќата и не ја опсипувај со емоции и никако ништо златно. Направи и ти некој уникатен подарок само за неа.
     
    На candy.cane и Stark им се допаѓа ова.
  8. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Stark
    А бе дечко,зашто се навраќаш на стара љубов кога знаеш дека немате иднина. Тоа таа го знае и затоа може ти вика дека немате исти чувства,ти сакаш врска ,иднина со неа но таа не сака. Колку пати треба да ти каже за да сватиш.Убав и е сексот со тебе ,ужива,ама тоа е се. Може и недостигал сексот со тебе. Има и такви. Едноставно кажано те користи. Рече ти раскинала врска,и не и се враќај веќе доколку пак и текне да те побара(за секс за разговор за рамо за плачење). Не е фер така да ти прави. И не е вредна да се прашуваш зошто ми раскина,кои се тие чувства што и фалеле,едноставно не те сака ни за врска ни за маж,помири се и продолжи понатаму. Сигурно таа вистинската те чека некаде,само треба да ја пронајдеш:)
     
    На Jane.Birkin, candy.cane, Stark и 2 други им се допаѓа ова.
  9. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Машки
    Не е совет туку повеќе истурање негатива од себе си е ова... Женски, прекрасни створења сте !!!
    Но морам да признаам и самите знаете, некои од вас се чист ужас и пекол (ОТРОВ !!!)
    Не знам зошто мора некој секоја моја клетка на добрина да ја исцеди и да ја претвори во најголема катастрофа па да си отиде без трага и глас... Лесно се отварам пред некој за кој што мислам дека вреди и на крај ке ме пре’бе, ова денешно време е болно начисто, не знам што да кажам повеќе !!!
     
    На jasbi, Dessa, LITIUM и 3 други им се допаѓа ова.
  10. DACIA

    DACIA Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2017
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Машки
    Девојки ми треба ваше мислење.
    Што би значело кога рандом девојка(ми се има случено многу пати) кога сум излезен во ноќен клуб, или некој паб, се '' пули"" во мене и цело време си игра со нејзината коса, т.е си ја префрла де лево де десно,или едноставно речено '' flip hair"" или '' twirls''и стои до мене.
    Како да изреагирам на сево ова, или си навлегувам во некоја фантазија, филм? :x:)
     
  11. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Па ако те гледа постојано, си ја начекал неколку пати сигурно не си замислуваш.:D
    Иначе флертува со тебе ти дава знак дека можеш да и пристапиш, ама ако ти се свиѓа и на тебе..:)
     
    На Jane.Birkin и (Lord) им се допаѓа ова.
  12. мацка64

    мацка64 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Па најверојатно и се допаѓаш и сака да привлече внимание, ама несака прва да приоѓа, па ако ти се свиѓа и тебе, приближи и се некако, пробај си ја среќата.
     
    На Jane.Birkin и (Lord) им се допаѓа ова.
  13. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    Не знаев посодветна тема:?:
    Една другарка ме избриша од инста со цел, да не примети бившиот дека се знаеме и јас да го следам бившиот нејзин и да и праќам што ставил.
    Сериозно заради некој дечко да ги бришам другарките(facepalm)
    Ова ми се случи прв пат некој да ми побара таква глупост, секако веќе нема да се следиме бидејќи треба него да го следам:@
    Инаку не сме тинејџерки, она е 22, а и јас тука негде.
    Дали доколку некоја побара такво нешто би направиле и какво мислење имате за тоа?
    *сакам женско мислење*
     
    Последна измена: 11 март 2020
  14. Bezimenka90

    Bezimenka90 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.760
    Допаѓања:
    17.266
    Пол:
    Женски
    Не би направила. Доколку ме замоли некоја би и рекла дека не ми се играат такви игри. Слободно може да замоли други другарки ако се нафатат. Претпоставувам дека сте тинејџери, но сепак тоа е многу детски.

    Ако се налути другарката доколку одбиеш тогаш размисли дали таа те почитува.
     
    На Elaine, Mantub, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. мацка64

    мацка64 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено, нешто слично на ова, од особа која се понаша како дете во секој поглед, баталија, што сака нека прави несе замарај.
     
    На Elaine, Elf и Принцезичка1 им се допаѓа ова.
  16. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    "Совети од ЖЕНСКА страна за МАШКИ" се вика темава. :rofl:
    Имаш иста тема и за обратно.
    А од женски за женски мислам дека нема.

    И јас сакав за совет да прашам за новонастаната ситуација, ама се предомислив.
     
    На (Lord), Stark и Feminka22 им се допаѓа ова.
  17. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    Види не е потребно во секоја тема твое мислење, ОК Е.
    Сакав мислење ОД ЖЕНСКИ, НЕ ОД МАШКИ ЗАТОА ПРАШАВ ТУКА!
     
    На Elaine, candy.cane, Annora и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Што знам, не е некоја голема работа, ако дружбата ви е убава во останатиот дел. Повеќе е смешно со што се занимаваат луѓево. Не го сфаќај лично ако ви е ок дружењето настрана од ова
     
    На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Нема врска со тебе, таква е несозреана, веројатно не ни го помислила на начин на ти кој што си го помислила и си се налутила.
    Не го земај лично, посмеј си се какви глупостарии прават луѓево...
     
  20. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Кога го читав мислењето си помислив по 16 години имате. Јас не би го правела тоа ептен ми е несозреано и глупо би и кажала директно дека не сакам и нема да го правам тоа и би и објаснила зошто.
     
    На candy.cane, Принцезичка1 и Elaine им се допаѓа ова.