1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од ЖЕНСКА страна за сите машки

Дискусија во 'Сингл' започната од kuchka, 30 ноември 2010.

  1. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.092
    Пол:
    Женски
    Па ти кажувам од страна како се приметува.
    Друго, горе си ги пишал како први квалитети тоа што си висок и фит...штом мислиш дека тоа е најбитно појма немаш што сакаат жените.:D Анализирај си ги малку постапките и карактерот, така ќе увидиш зошто доживуваш константно одбивање.
     
    Последна измена: 29 јуни 2022
    На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Loslassen

    Loslassen Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2022
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    468
    Ако лажеш тоа е лошо на долг рок зошто ќе бидат кога тогаш откриени лагите и се ќе се заврши лошо. Но не мора ни се да кажуваш на почеток. Има начин на суптилно избегнување и криење што во пракса не е лажење само некажување. Не мора се да се сподели веднаш но не треба и да се измислуваат ептен лаги. Ова најдобро функционира.
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.585
    Пол:
    Женски
    Е како повеќе лагите ги сакаат? Доверба со лаги се гради?
     
    На buba4e89, cresa-jagoda, Anah и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Јас не разбирам што има лошо да си истакнеш карактеристика Јас сум скромен/скромна?? Дали е тоа лошо и сожалувачки според тебе сериозно?
    Ти за себе што си викаш како би се преставила јас сум параспурџика и материјалистка ? И тоа е океј бидејќи повторно се опишува карактеристика.
    Апсолутно не се согласувам со твојата констатација дека ако кажам за себе дека сум скромна, се фалам себеси. Тоа е констатација на свесен човек за себеси. Кој се знае каков си е самиот себеси ќе си се опише најубаво брутално искрено, а кој незнае другите ќе го опишуваат а тој ќе ги слуша.

    @Dimi_ Женскиов пол те нападна другар да неможе човек во денешно време да каже дека е добар и искрен човек ќе го натепаат и сакал нејќел мора да станеш лош :D
    Те нападнаа исто шо кажа дека имаш кола и тоа обична еј ,а замисли ферари да пишеше ... нејсе ти ја разбирам поентата на моабетот мој
    совет е да бидеш свој нема потреба да глумиш нешто што не си како шо ти налагаат единствено да поразговараш со блиска другар/другарка шо те знае па да ти истакне некоја особина за која ти не си свесен. Нема ништо во тоа да бидеш скромен апсолутно, остани таков скромноста е доблест. И убаво е да се фалиш бе зашто да не па мора ли да се критикуваме само. Но, ако сакаш да согледаш каде грешиш можеш само со себе набљудување и да бидеш искрен спрема себеси и за своите мани што ги имаш не само за своите предности .
    И не губи надеж таа што е за тебе верувам дека ќе ве спои патот дали преку здраво или чао ,ќе кликне ;)
     
    На Pussy Cat и Dimi_ им се допаѓа ова.
  5. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.075
    Пол:
    Женски
    Не земам во предвид ни на една секунда тип што вели - Жените веќе не сакаат добри мажи, треба да си лош и да им го скршиш срцето.
    Дечково ако добро памтам еднаш пиша дека паријархатот е истребен нема веќе патријархални проблеми.
    Тоа ако го мислиш уште, треба подобро да поднаучиш со што се соочуваат жените па може ќе имаш и повеќе успех со нив.
     
    На Dumbledore, Srckata28 и Bezimenka90 им се допаѓа ова.
  6. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.092
    Пол:
    Женски
    Океј извини што не знаеш да направиш проценка. Некои работи едноставно се читаат измеѓу редови.:D
     
    На Dumbledore, Guns N` Roses, CoverGirl10 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Dimi_

    Dimi_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2020
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    Не одамна, туку, за прв пат во животов читам олку прекрасен совет, толку јако енергетски делува што самодовербата од 100% ми ја направи 1000000000% :hug: од сѐ срце те гушкам :)

    А да, најдов нешто на инста предмалце па мислам дека и ова има некоја логика

    https://www.instagram.com/reel/CfNVawjpYSd/
     
    На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bezimenka90

    Bezimenka90 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.760
    Допаѓања:
    17.266
    Пол:
    Женски
    Бар да не го пишеше ова едно по друго. :D

    Има. Следи го и дојди да ни кажеш што успех постигна. За научни цели е. 8-|
     
    На The Last Pharaoh, JustBeautiful, Guns N` Roses и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Мора малку животен контраст ;) :D
     
    На Dimi_ му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Elka12345

    Elka12345 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Здраво
    Ве молам за помош
    Ми се допаѓа еден дечко, имам приметено дека ме гледа веќе месец дена и повеќе но неми ни лајкува ни ми пишува а ме има на сите социјални мрежи. Јас се мислам да пишам меѓутоа пречка ми е тоа што имам излезено два пати со негов другар ( пред 5 месеци ) се имаме мувано само немавме секс.
    Што да правам дали да пишам или да го баталам поради другарот или некој има некоја друга идеја. Молам за одговор
    Благодарам однапред
     
  11. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Според мене, пиши и види што ќе биде. :)
     
    На Elka12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Elka12345

    Elka12345 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Јас сакам да пишам а другарките ми викаат лајкни и чекај да ти пише за да не бидам несериозно разбрана мене ми е глупаво такви играчки јас 28 тој 30. Што мислите околу тоа ?
     
  13. Dimi_

    Dimi_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2020
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    Глупости.
     
  14. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Јас не би се плеткала со другари на некој со кој нешто сум имала, па макар било тоа само мување.
     
    На Stark, SexyDecko, Dimi_ и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ако се ептен блиски другари може и да знае за тоа што било меѓу вас, па затоа да не ти пишува. Сепак сте возрасни луѓе, без многу заобиколување и чекање со лајкови, ми виде стори или не и слични глупости, не е лошо да си пробаш шанса. Пиши му ако сакаш и ќе знаеш што и како, вака да му читаш мисли не можеш.

    И јас не би била со другар на некој бивш ама само ако сме имале врска и нешто стварно посериозно меѓу нас да било. А, вака неколку дејта и ништо сериозно, не би се устручавала толку ако се само познаници и онака другари. Ептен ако се најдругари, би избегнала само незгодна ситуација.
     
    На Guns N` Roses, Lavender4 и Elka12345 им се допаѓа ова.
  16. Elka12345

    Elka12345 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2022
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Nz dqli znae izleguvaat zaedno ama ne sekogas da se zaedno bidekji se golemo drustvo. Izl sqmo 2 pqti so drugarot negov i tolku. Vo sekoj slucaj ako pisam i izl so covekov ke mora dq mu kazam bez razlika dali znae ili ne bidekji drugarmu ako ne vidi da se poz negde kaj sto ke se sretnime moze toj da mu kaze otposle i porqdi toa mislqm deka e poubavo jas
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Loslassen

    Loslassen Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2022
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    468
    Пиши му не ги слушај другарките.
     
  18. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    8.272
    Пол:
    Машки
    Големи сте.
    Не верувам дека ќе испаднат тинејџерски драми.
    Со другар му не сте имале нешто сериозно... Тој сигурно тебе не те чека...
     
  19. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки


    Ako so moj dobar drugar si se pletkala pa so mene, togas za mene si neseriozna, sorry.
     
    На Kumanovkaa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. mesecar

    mesecar Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2020
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Машки
    Нема врска што си била со негов другар, не си имала ништо сериозно. Па незнаеш ни тој дали и со кои бил пред тебе. Пробај ако може да се запознаете и запознавате. Ако се појави грижа и љубов меѓу вас ќе се почувствуваат вашите вистинските побуди. Не мора да му кажуваш за другар му, ако вистински се засакате тоа ќе биде само заборавено минато, нема да има значење. Ќе си градите ваша заедничка доверба.
     
    На Waverly Raven и Elka12345 им се допаѓа ова.