1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од ЖЕНСКА страна за сите машки

Дискусија во 'Сингл' започната од kuchka, 30 ноември 2010.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.530
    Пол:
    Женски
    Ако е фин, не значи дека сакаме да имаме нешто со него. Колкумина биле фини, ама не ми одговарале поради некои причини.
     
    На Medea. и theowndemon им се допаѓа ова.
  2. David97

    David97 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2023
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Машки
    Dobro pod fin mozda ne podrazbirame istoz zatoa sto ima siroka definicija i sekoj po svoe si ja tumaci, znaci pod fin mislev na toa deka
     
    На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.530
    Пол:
    Женски
    Воопшто не сум таква каква што пишуваш за женските во множина. Вие сте вакви, онакви... Ако ја привлече некој ,,нефин'', нејзина работа. Се случува. Ако си фин, не значи дека одма ќе прифати нешто, оти може да си фин а да не и' се допаѓаш воопшто физички, може да си фин ама да не и' одговараш по некои други карактеристики и ставови во животот. А не само ,,фин сум, таа е крива што не ме сака''.
     
    На Minionn му/ѝ се допаѓа ова.
  4. David97

    David97 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2023
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Машки
    Mislam deka ustvari toa e najnormalna potreba bez razlika dali stanuva zbor za masko ili zensko, da te privlekuva nekoj sto izgleda nezainteresirano vo odnos so tebe, zapravo neizvesnosta so ke se slucuva ja pravi celata vozbuda i idaliziranje na nekoja osoba. Ustvari samo ekstremno mal procent na mazi go ziveat toj zivot kade se sigurni deka ke im se dopadnat na bilo koja devojka, zatoa sto dominaarat so svojot fizicki izgled
     
  5. ananas158

    ananas158 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Ако има некоја слободна за совет да прашам на лп.:)
     
    На Savetta му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Panda23

    Panda23 Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2022
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Машки
    Мене ми треба совет за како да постапам. Работам во кафич и имам доста колеги, така што не се паѓам со сите често во смена. Но имам симпатија кон една од келнерките, но многу ретко со нејзе сум бил у смена, можеби 2 пати у цели 2 месеца, но од тоа што се запознавме, многу ми се допадна, и по изглед, и по карактер. Но поентата ми е, како да се зближам со неа без да биде глупo и изфорсирано. Многу ми е тешко и да смислам теми за разговор и секоја конверзација завршува брзо. Знам дека многу ќе кажете дека не добра идеа за врска со колеги, но и така поради други околности наскоро ќе морам да напуштам така да... Совет?
     
  7. s.a.m.a

    s.a.m.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2022
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    236
    Лесно ј едноставно кажувај и убави работи дека добра и е косата.
    Дека убаво и стои новиоот минич и слично.
    Покани ја на кафе кога нема да сте на работа прашај ја дали е слоботна и т.н
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    8.292
    Пол:
    Женски
    Прво пробај да се увериш дали и таа има симпатии спрема тебе ,прашувај нешто за работата кани ја на излегување само неа и ќе сфати дека си заинтересиран за неа .Тоа што ќе ја напуштиш работата е некако и позитивно нема да сте колеги и ќе е полесно да имате врска .Теми за разговор има секогаш ,дај комплименти за нејзиниот имиџ или незнам парфем насмеј се прашај нешто од секојдневниот живот или случка која е актуелна па после надоврзи се покани ја на дејт ,секако ќе сфати ако и се приближиш
     
    На s.a.m.a му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски
    Мажи, фраери,мангупи,господа нај искрен совет: БАЊАЈТЕ СЕ ПРЕД ДА ИДЕТЕ НА ДЕЈТ СО ДЕВОЈКА.
    Бањајте се редовно, и не само кога идете на дејт,ама кога идете тоа да биде обавезно! Значи да повториме, туш, сапун ( наједноставна комбинација) рексона под мишка.... И сменета облека а не истата шо цел ден сте ја носеле,е у тој случај џабе сте се бањале кога ќе натнете испотена маица или дуксер. Заби миење пред искачање задолжително, особено ако планирате да лапате.

    Свака част изузетцима шо си обрнуваат внимание и увек мирисаат на чисто бањато и намирисано. :muscle:
    Капа им симнувам на таквите. 8)
     
    На Curious cat, Dekoo, Medea. и 2 други им се допаѓа ова.
  10. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.265
    И многу битна работа,да не се јади лук и кромид пред дејт. Истото важи и за жените :x
     
    На TheFiend и s.a.m.a им се допаѓа ова.
  11. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски
    Тоа е веќе стварно безобразно, да ми дое настеган со лук и кромид толку многу ќе го усрамам шо нема да знае у која дупка да се сокрие
     
    На AAKG и TheFiend им се допаѓа ова.
  12. s.a.m.a

    s.a.m.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2022
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    236
    И уште ако дојде а облеката и кожата му мирисаат на храна на јајца пржени ммм мераци :);)
     
    На FridaodaMk и AAKG им се допаѓа ова.
  13. _Naumche_

    _Naumche_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.193
    Пол:
    Машки
    Ќе може некој совет во лп?

    Единт: За убаво е советот.
     
  14. Candy.D

    Candy.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2022
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Пиши ми
     
  15. Dekoo

    Dekoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2020
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    762
    Пол:
    Машки
    Затоа се иде на дејт у кафана и прво а многу битно прашање е дали јаде лук :)

    Ако не јаде, нема втор дејт :))
     
    На Shalitra и AAKG им се допаѓа ова.
  16. cinosanaP

    cinosanaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2020
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    17
    Mnogu ste delikatni, ne e do mirisot ni kurac, do poznanstva e , dzabe e SE ako Nikoj NE te znae vo poshirokata masa narod
    Znam , sum SE druzel so prijateli so vnimavale so parfem , stil, SE , dzabe , nemaat zenski, nemaat opkruzenje takvo niti Mozat da zapoznaat, a socijalnite mrezi SE sranje
    A toa ako mi se sviga nekoja mnogu karakterno i u izgled togas gajle mi e I da korne da smrdi, samo pod miski da ne shiri smrdea i pred seks tusiranje I toa e , pozz
     
    На FreeToGo му/ѝ се допаѓа ова.
  17. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Hahah jas mozi i da go izedam takov. Direk vkafana ke go nosam. Ednas bev zatreskana i mi dojde so luk jadeno. Nema gajle, go potisnav salam hahahahahahahahah
     
    На Shalitra, s.a.m.a и Dekoo им се допаѓа ова.
  18. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.265
    :rofl::rofl:
    Во макалото со лукче е вистината :rofl:
     
    На macencef му/ѝ се допаѓа ова.
  19. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Hahahahhahhahaha
     
    На AAKG и Dekoo им се допаѓа ова.
  20. Dekoo

    Dekoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2020
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    762
    Пол:
    Машки
    upload_2023-6-25_12-56-47.png
     
    На Shalitra му/ѝ се допаѓа ова.