1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од ЖЕНСКА страна за сите машки

Дискусија во 'Сингл' започната од kuchka, 30 ноември 2010.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    :D

    Која е Елена?
    Женска, мувачица?
     
    На DaftPunk и Dadusicka им се допаѓа ова.
  2. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    Хаха, па не сме во врска официјално така да ко ексклузивно лабаво :D
     
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Најискрен совет до сите машки што се зачленети и до оние што можеби не читкаат само:bandit:.
    Кога се пуштате гледајте да не биде тоа со пораки од типот на: маче,љубов,среќо,единствена а се знаете еден ден ко :?:(facepalm).Второ првин дознајте ја каква е што е па прашајте ја дали има дечко, ако има може ќе ви вреди ко другарка од каде знаете?И нешто најсељачко е си ги сликате колите као демек еве имам Мерџо ова она Ајфон вила ваму онаму(facepalm) следно е праќањето перверзни слики во порака демек да видите дали ќе ја соблечете на прво искачање?Или да барате голи да ви се сликаат..на што личи тоа.
    Буквално жал ми е што сум во можост да видам се и да имам пристап до се..едноставно не сакам да гледам пропалитети:tmi:
     
    На MayDiamonds, Pandora-, hermosa и 10 други им се допаѓа ова.
  4. arodoet20

    arodoet20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2017
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    1.Престанете со "шливки".
    2.Престанете со тоа вашето : "Коа можам или коа сакам ке и се јавам колку да се видиме и да ја изе*ам и чао пријатно..-Имајте на ум дека на секој таков ваш повик можеби е девојчето заљубено у вас и се ќе напраи само да биде ао вас па макар и да ја викнеш на 15 мин "глеање".
    3.Престанете да откачувате женски ради некоја шо ви се умешала у врска и поише ве слуша у кревет.
    4.Ако ви се има здосадено од врска подобро кажете ни одколку да не варате со најтешки дрољи у светов.
    5.Се шо правите лошо на кое било девојче рачунајте дека некад ке сте татковци и истото ке го прават на вашите ќерки
     
    На Feminka22, malalola, Belgin1 и 6 други им се допаѓа ова.
  5. The QueenD

    The QueenD Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    - За сите интимни работи треба да дискутирате со вашата женска, а не со цел град , само не со неа..Мислам треба да знаете дека можеби ќе ги импресионирате другарите, ама ниедно женско нема да сака да легне со некој што легнал со многу жени пред неа. Навистина иритантно е да слушаш детали за приватниот интимен живот од други луѓе.
    -Тоа што некоја ви рекла да се потрудите околу неа ако сакате да бидите со неа , не значи дека гледа да ве откачи или не ве свиѓа, така само докажувате колку сте заинтерсирани и колку сте искрени .
     
    На Feminka22, Belgin1, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
  6. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    "ама ниедно женско нема да сака да легне со некој што легнал со многу жени пред неа."

    Ниедна не би легнала ама многу легнале. Ок.
     
    На saren_petel, elvittta, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    И сфатете дека фалбата е р'ѓа.
    Оној кој се фали дека многу легнал, всушност ниедна не легнал.
     
    На Koceto03, Feminka22, honey.11 и 6 други им се допаѓа ова.
  8. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Претежно ја легнал девојката на другарот,пред да бидат во врска.
    :rofl::rofl:
     
    На Feminka22 и hermosa им се допаѓа ова.
  9. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Зарем е битно со колку легнал пред неа?
     
  10. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    Да.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Зошто?
     
  12. ♣ Alba Viduam ♣

    ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    2.160
    Пол:
    Женски
    Џабе бришиш букви на тастатура, к*р ги болии. :rofl:

    Море удрете таму, почнете како мажи да се однесувате еднаш, да видите како се врти топката после. Па посебно поголем замав ако почне да зема ова. Па па па. 8)
     
  13. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    Се зезав :)
     
    На Different7 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. yuki_snow

    yuki_snow Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2017
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Zdravo
    vaka, znaci pred 2 meseca se zapoznav so edno devojce, se bese super, izleguvavme na kafe nekolku pati, zborevme na telefon po 2 saati i poveke 2-3 nedeli, i posle odednas pocna da me izbegnuva.
    Ja prasav sto e problemot, nisto mi veli,
    sednavme pak na kafe, i kazav deka mi e simpaticna i ako ima prostor moze poveke da se zblizime.
    I nisto poveke, veke recisi i da nemame kontakt.
    Sto e problemot uste ne znam?
     
  15. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски

    Абе толку неможеш да сконташ..па не и се допаѓаш...ди енд.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.487
    Допаѓања:
    8.281
    Пол:
    Женски
    kako zosto?oti ke ja tretira ko niv,ke saka samo da ja legne i nema vrska emocii...sfakas?lesna zenska i zenskaros nikoj nejke.ti sakas li upotrebena kola i stara izvozena da kupis ili ponova,pocista?
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. gosakamohridd

    gosakamohridd Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2018
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravoo Imam eden simpatija ama toj e drugar na brat mi. Brat mi e mnogu ljubomoren i nema sansi da prifatin primer jas i drugar mu. Inaku sum vo golemo drustvo a isto i toj...Mnogu cesto go gledam, vo ist kafic sedime isto i toj e vo golemo drustvo sto se fini deca, ne se seljaci...Inaku toj sekogas mi kazuva zdravo, mi se nasmevnuva, ja ednska go fativ za kosa posto mu e vitkana (isto i mojata) i toj mi se nasmea. Od skolo mnogu pati si imame odeno zaedno toj jas i brat mi...i koga sum jas (barem si mislam taka) toj sekogas odi po podolgiot pat... Ednska mu pisav nesto za utakmica poso trenira, i toj mu kaza na brat mi i togas se se zaostri... neznam brat mi znae deka mi e simpatija... posle toa jas mu bev luta na nekoj nacin, i go odminuvav celo vreme ... I potoa pak istoto ‘’zdravo’’ i toa...potoa go izbrisav a toj mi go gledase storyto ... neznam dali ima nesto ili jas si izmisluvam...koga bevme vo eden klub jas stoev i toj naide i me vide i zastana nesto u telefon gledase... neznam se osetiv mn glupo kako da bega od mene... inaku ubavo se oblaca, sledi trendovi, gleda mnogu serii, so drugarite cesto odi na odmori... neznam mislam deka e moj tip ili se lazam? Ve molam pomognete sto da pravam nemozam da prestanam da mislam na nego... cesto go imam fateno kako me gleda, mozebi nemoze da mi prijde od brat mi, mozebi nema nisto...inaku nemam iskustvo mnogu ama ne se zatreskuvam po ,,bad boys,, ili seljacista,neznam se negovo mi se sfigja, ne e nafurano dete i bas e ok ama cuden e inaku nisto nema muabeti za nego i devojcinja i ne se pusta na sekoj i ne stava lajkovi na devojcinja... cuden e, mi trebaat mislenja..
    Eve preska go vidov na skolo koga odese 2 pati viknav po nego ama toj ne se svrti, neznam dali namerno ili ne me slusna... nisto ne mu kazal na brat mi poso on nisto ne mi rece ...pomagajte
     
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    @gosakamohridd колку години имате?
    Имам случај во друштвото каде другар има врска со сестра на друг другар. Вервај, на никој не му е сеедно. Работата е, одиш со брат/сестра на другар само ако имаш сериозни намери. Зошто буквално со ова се тестира пријателството на двата. Мој предлог е, немој да одиш со него, особено ако си мала. Дали е добар дечко или не, не менва многу ситуацијата ако сте млади, зошто ќе порасните, а сега непотребно ќе ја комплицирате ситуацијата.
     
    На star83 и gosakamohridd им се допаѓа ова.
  19. David.wp17

    David.wp17 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    Imam 24 kako da zasakam pak??
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Ќе си дојде само по себе, не се форсира тоа. :)