1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од ЖЕНСКА страна за сите машки

Дискусија во 'Сингл' започната од kuchka, 30 ноември 2010.

  1. arcus55

    arcus55 Нов член

    Се зачлени на:
    26 август 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Ќе бидам искрен уште сега страв ми е дека тоа ќе ме мачи во иднина и страв ми е дека во иднина можеби токму тоа ќе направи проблем меѓу нас незнам што да правам.
     
  2. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    А како мислиш дека тоа ќе направи проблем? Мислиш дека ќе се налути што првиот пат не ти е со неа?
     
  3. arcus55

    arcus55 Нов член

    Се зачлени на:
    26 август 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Она не ми е изобшто прва ниту јас на неа едносавно како што кажав незнам.Многу сме блиски сакам да бидам искрен со неа а инаку јас кога и кажав дека сум заљубен во неа она ми кажа си се гледам со еден дечко и баш тогаш стана толку многу ладна што неможев да поверувам потоа ситуацијата се смени.Од друга страна си мислам ако она може да оди со други зошто пак јас да бидам искрен што сум правел со други пред било што да се случи меѓу нас.
     
  4. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Нема потреба толку да се отвораш сега, на почеток сте. Ако има потреба ќе зборувате за тие работи потака, но интимата и минатото се твои. Ниту таа те прашала нешто за ти да и кажеш.
    Читам дека немате дефинирано врска а ти сакаш. Тогаш отворено разговарај со неа, дека сакаш да пробате да сте нешто повеќе.
     
    На arcus55 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки
    Не и се отворај толку, и јас сум како тебе искрен и си кажувам се и идеализирам ептен девојката.

    Во глобала мислам дека си добар, но нека си течи се пополека, па некогаш ако таа сака да зборувате за бивши девојки/дечковци личности и ако не ти смета тебе разговарајте, но не ја напнувај, пошто женски мозок може се и сешто да поврзи ( се смеам повеќе на шала е кажано последново, ама сепак). Засега покажи и дека ти значи многу и дека ја сакаш, па со среќа понатаму.
     
    На arcus55 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anna85

    Anna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    557
    Пол:
    Женски
    Воопшто не треба да размислуваш за тоа што се случило пред да бидеш со нејзе. Сите си имаме свое минато.
    Копањето по минатото може да створи непотребни сомнеши, измачување со непотребни мисли и непотребно трошење на енергија за нешто што поминало, а сето тоа на сметка на градењето на врската ...
    Ако и кажеш, и двајцата непотребно ќе трошите време и енергија на образлагање на тоа “што“ и “зошто“ се случило таа ноќ, неа ќе ја измачуваат мисли...а наместо тоа времето и енергијата е подобро да си ги посветите на вас двајца и вашата врска.
    Ликови од минатото на никој начин не би требало да бидат присутни во врската.

    Немој да се оптеретуваш дека на било кој начин ја имаш изневерено нејзе и твоите чувства кон нејзе.

    И секако, “немој да и кажуваш што се случило таа ноќ“. :)
     
    На arcus55 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sofija099

    Sofija099 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Рече дека и таа се гледала со друг и почнала да се понаша ладно спрема тебе? Сте биле само обични пријатели имаш право да одиш со други. Сега ви е убаво и сте блиски, па остави го минатото било поминало уживај си во сегашноста. Секоја девојка сака искрен дечко барем мое мислење па потруди се од сега па натаму да бидеш искрен спрема нејзе ( ако дефинирате што сте). Таа била со друг ти со друга. Многу едноставно.
     
    На arcus55 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Кажи и'. Ем веднаш ќе видиш како реагира на искреност, ем ќе видиш дали и таа нуди искреност во врска.
    И мене ми е неизмерно битна искреноста... ја нудам, и ја барам од партнерот.
     
    На marlonbrando69 и Outlook им се допаѓа ова.
  9. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки
    Ne sme vo vrska, onaka razgovarame ama osekjam negativna atmosfera t.e deka ja nervira skoro se moe, mi kazuva za nekoi karakteristiki, odnosno posle se se draznuva da mi ukazi na nesto i istovremeno da mi kazi deka i e seedno ama sepak biko vazno za mene.


    I kako da iskomuniciram so licnost sto ja sakam, ama ne mozam da bidam prijatel, a taa e otvorena za razgovor dokolku sum imal potreba?
     
  10. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Ocigledno zenskata neznae shto saka , a za ova vtorovo jas bi ti preporacala da ne komunicirash bidejki taka ke ti e poteshko trust me
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.432
    Пол:
    Женски
    Не ти треба таква... Не е заинтересирана за дружба. Ако некој го сакам во мојот живот, ќе му посветам внимание и секогаш ќе бидам тука а не одвреме навреме. И самата ти кажала дека ѝ е сеедно, така да, не губи време на небитни.
     
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки
    Ne pogresno kazav, bevme vo vrska ama sega ne sme. Ne e dating i da mi se 9dnesuva nekoja taka.
     
  13. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Ste raskinale ,po toa shto imash pishuvano prethodno devojakata ne te saka ,barem takov vpecatok dobiv jas I sega koja e poentata da zboruvash ushte posle toa ?
     
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки


    Zainteresiran sum ushte za nea i ja sakam.
     
  15. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Dali taa e zainteresirana za tebe ?
     
  16. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки

    Ako bi bila zainteresirana nema da prasam ovde, neli?

    Me interesira kako moze da ja osvojam, nekoja "finta" a pritoa da ne sozdavam negativna atmosfera?
     
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.432
    Пол:
    Женски
    Па и бивша била... @Stark , да било се како што треба, немало сега да е бивша... Не се мачи.
     
    На WildMk, honey.11, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Бидете искрени со женските ако сакате и тие да се со вас.
    Јер женско ко женско ќе дознае за тебе пред самиот да дознаеш:bandit:

    Just sayin
     
    Последна измена: 3 септември 2018
    На Kitty23, GirlLove, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
  19. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки
    ме интересира нешто.. како би насетиле нарцис и како да се "справите" со неа?
     
  20. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    2.032
    Пол:
    Женски
    Ја ги препознавам по тоа што го дигаат носот, се справувам со тоа што ги кулирам . Не ми пријаат такви личности(facepalm)