1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од ЖЕНСКА страна за сите машки

Дискусија во 'Сингл' започната од kuchka, 30 ноември 2010.

  1. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки

    Ти зошто мислиш јас така мислам?
     
  2. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    @Stark еве не знам зошто така мислам, а ти што мислиш зошто не знам?|(
     
  3. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Друже имам впечаток дека некоја поштено те изгорела и сите жени ги гледаш низ тоа искуство.
    Прво колку е објективен твојот заклучок дека флертува, дали е заклучок произлезен од љубомора. Ако си проценил добро, не е во ред таквото однесување и како таква не ти ја треба. Во таквиот случај вероватно не знае што сака и е attention whore. А од друга страна, постојат врски кои се завршиле со пријателство и од кое шанси нема пак да се разгори некој си стар пламен.
    Све е индивидуално.
     
    На crimson, worrieddd, RoseRain и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Немаш впечаток можеби ме имаш читано порано. Ме има изгорено и пак имав срце и на некој начин доверба и надеж бидам со некого и повторно така, али тоа што имаше врска со ова што поставив прашање?
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.925
    Пол:
    Женски
    За тебе знаеме дека е к**ва.За тебе поштена жена нема.А забораваш дека и жена те родила.Ако разговара со бифш не значи дека ќе те вара.Еве јас како тежок идиот нели, не варав со бифш.Тебе некоја јако те зафркнала па сега живееш живот на шилци и плукаш по женскиот пол на ЖЕНСКИ ФОРУМ.Спушти си го егото. Еве јас имам 2ца бифши што ми се предобри другари, и шо?
     
    Последна измена од модератор: 15 јануари 2019
    На marchi-cool и rolulika им се допаѓа ова.
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки

    Ти сигурно не си над 20 години и ти кажав ако нешто сум те повредил и си зела лично, се извинив, ама ти сеуште продолжуваш. Chill :D
     
  7. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    На прашање со прашање, он је фитнес мачо мен, а сите жени се како што и ти си доживеала исто како и јас како што он ги опишува и тоа пази на ЖЕНСКИ ФОРУМ, па некои тука го тапшаат за рамо и советуваат каква била таа имагинарна девојка:D
     
    На Stark и Feminka22 им се допаѓа ова.
  8. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Мислам дека доволно кратко и јасно го поставив прашањето. Како и да е, доволно беше.
     
  9. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки

    Како ги опишувам?
     
  10. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Работи на себе, работи на пристапот кон девојки, направи да бидеш самоуверен во своја кожа и не ќе ти се вртат такви мисли која каква била туку ќе живееш со полна плуќа.
    И биди благодарен што на женски форум се најдовме неколку да те исчитаме и советуваме.
    Со твоето вакво однесување ќе се прашуваш уште многу др. глупости, доволно било ха ха ха:D
     
    Последна измена: 15 јануари 2019
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ти одговорив на прашањето и не мислев ништо лошо со првиот пасус.
    После негативни искуства до негде и нормално е извесен период да те држи огорченост и да мислиш како сите не чинат, али битно е таквото размислување да не ти стане стејт оф мајнд.
     
    На rolulika и candy.cane им се допаѓа ова.
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Ме интересираше само мислење, а не дали јас сум без самодоверба, пристап или какво би ми било размислување. Сигурно не ми текна сега во доцниве часови да смилсувам размислувам и overthinkuvam нешто и поставувам на форум.

    Никогаш не сум влегол во расправија со никоја форумџика, и сите ги почитувам давам мислење и совети на темиве, скоро и овде да сум најактивен, па понекогаш дури и во пп ми пишуваат да прашаат и слично.
     
    На x.Daisy.x, Alisa22 и worrieddd им се допаѓа ова.
  13. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Ги почитуваш и даваш мислење или на прашање одговараш со прашање?
     
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Треба да видиш најпрвин ти како се постави па потоа јас.
     
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Ми беше интересно само доколку се пишуваше исклучиво на прашањето, а не да влечете заклучоци според нешто што сум пишувал порано и претходно. Како и да е, ви благодарам на сите.
     
    На Alisa22 и worrieddd им се допаѓа ова.
  16. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Јас те прашав врз база на твојот прв текст а во него ти се постави кон таквите девојки како кон онакви какви што ти пиша @Feminka22(мене ми е испод ниво да нарекувам и третирам женско ко такво) .
    А сега не се вади со срцепарателни текстови како сите те обожаваат тука и како сите ги почитуваш и даваш мислење кога де факто на прашање на твој пост ме дочека со твое прашање:D
     
    На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки

    Не се вадам, само прашав некое прашање, на кое ти се дразна да зборуваш за моите карактерни особини, а не побарав никаде за тоа како да пристапувам со девојки, па и да работам на самодоверба. Нели фитнес мачо мен има набилдана самодоверба со бицепс од 30 и кусуро сантими? ^^


    Нејсе, се работи за ептен лично, ама не ми е интересно да го пишувам сето тоа и да ми се губи сета смисла. И онака немаше поента ниту имам намера да преземам нешто околу тоа, само да видам туѓо размислување особено од женска перспектива и мислам дека бев доволно јасен и краток во прашањето.
     
  18. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Ако те интересираше туѓо мислење, ќе одговореше.
    Јас културно те прашав а ти залупа прашање.
    Дечко твојот бицепс не ме занима, туку начинот на кој се испонаша лично кон мене.
    Има време ќе разбереш многу нешта во иднина.
    Да одговореше човечки на прашање таков одговор ќе добиеше и од мене.
    Но и твое и туѓи и какви да има мислења,најважно е конкретно девојчето што мисли/ло кога излегло со било кој. Секое добро и искрено не ми остави ич пријатен впечаток вечерва, а баш ми делуваше како фино момче nevemind.
     
  19. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки

    Мислам дека не те навредив со ништо, особено со моето прашање. Само сакав да ми дадеш лично гледиште на прашањето, кое мислам дека беше кратко и јасно. А ако почнев да споделувам за ситуацијата и да должам како што издолживме вака, нема ништо да ми смени во иднина, само ме интересираше други перспективи без притоа да ги знае деталите. Обично јас сум емпатичен и се трудам да пробам да сфатам како е во туѓите чевли или сандалки. :)
     
    На Alisa22 и rolulika им се допаѓа ова.
  20. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Ај да се објасниме со убаво.
    Јас те прашав зошто мислиш дека девојката излегла со бивш за секс затоа што ти имаше во првичниот пост поставено прашање дали девојката не го сакала дечково и само за секс би идела на средба со бивш.
    Инаку јас лично не оправдувам такви дружења на само на пр. да се договара таа на само со бившиот, ама ај и не осудувам кога девојката јасно си го информирала дечкото дека ќе се види со бивш со кој е во добри пријателски односи(почит како пријателка кон пријател/иако главно ретко остануваат пријателски односи по раскин ама има такви случаи).
    Сакам да кажам ако е искрена кон дечкото со кој е во врска и си објасни се' и ако има доверба и љубов и почит меѓу тој дечко и таа девојка нит срредба со бивш нит со чета бивши нема да им ја уништи врската( и во главно немој да генерализираш дека девојка со бивш излегува за секс:!:)
    А конкретно каква е твојата лична ситуација, т.е. до детали не знам. Еве ти мое лично мислење, затоа што навистина имам/в фин впечаток за тебе и не сакам за глупости недоразбирања.
    Ама осеќам дека брзо се вознемируваш на оваа тема, расчисти си co девојката културно, фино.
    Добар збор железни врати отвара:)
     
    На candy.cane и Stark им се допаѓа ова.