1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од ЖЕНСКА страна за сите машки

Дискусија во 'Сингл' започната од kuchka, 30 ноември 2010.

  1. GabeHike

    GabeHike Активен член

    Се зачлени на:
    5 март 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво на сите. Ми треба совет во врска со една ситуација. Значи сакам да и дадам до знаење дека ми се допаѓа и сакам да бидеме повеќе од другари, но тоа да не биде многу "клизачки" па да се чувствува чудно, односно на некој посуптилен начин. Во последно многу размислувам за ова, но неможам да се одлучам.
    ПС: Односот со неа ми е многу casual, кафе, излегувања со пријателите итн.
    Фала.
     
  2. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Дали она дава некакви знаци, дали има некој ?
    Се согласувам да не идеш директ со признавање чувства па да се тргне скроз, почни полека. Викај ја на кафиња, прошетки али само вие двајца без друштвото. Почни да опипаваш ситуација, флертувај суптилно, давај и комплименти и ќе видиш што ќе добиеш за возврат.
     
    На cresa-jagoda и GabeHike им се допаѓа ова.
  3. GabeHike

    GabeHike Активен член

    Се зачлени на:
    5 март 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Хмм. За имање некој сигурен сум дека нема, а за знаци шознам, би рекол дека е страмежлива и освен ,,лајкувањата" на инста/фб, и по некоја меѓусебна насмевка не сум сигурен дека би почнала прва. За комплименти давање се сложвам со тебе, па ќе видам потаму. Неќам да брзам оти еднаш со друга се зафркнав така, и се учи од грешките i guess :D.
     
  4. ray-man

    ray-man Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    390
    Пол:
    Машки
    Момци не ви треба вам совет, повеќе движење ви треба. Променете нешто, не нѝ ругајте род :)
     
    На fiery lion, Broken♡, Notorious-B и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. DushkoFH

    DushkoFH Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Машки
    Што да промениме, личниот опис ли или пластична хирургија на лице да направиме? :D
     
  6. ray-man

    ray-man Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    390
    Пол:
    Машки
    Нешто со помош на сетилата за вид и слух.
     
  7. DushkoFH

    DushkoFH Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Машки
    Немаме ние таков проблем, тоа е женски проблем. :)
     
  8. Izi-Mizi

    Izi-Mizi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Што значи кога девојче ќе ти каже тајна што на никој претходно не ја кажала ниту на бестие ниту на нејзините? А на претходната средба јас и се отворив и и кажав дека ми се допаѓа, не добив одма одговор туку само остана на така и тогаш несакаше ни за рака да ме држи. Збунет сум многу
     
  9. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Очигледно стекнала преголема доверба во тебе и и значиш.
    Полека и она ќе се опушти и ќе ти ги покаже чувствата.
    Цени го тоа многу, што ти се доверила и биди и ти искрен и отворен кон нејзе. И оставај полека да се движат работите, немој ништо да форсираш.
     
    На Broken♡, RosettaStone и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  10. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.994
    Пол:
    Женски
    Ако имате заедничко друштво може ти ја кажала тајната да провери колку си личност од доверба:)
    Ако не ја пренесеш таа тајна во друштвото нема да стигне до нејзини уши, така да ако ја засакуваш а и таа стекнува повеќе доверба во тебе може пријателството да премине во нешто повеќе. И немој да бидеш збунет, биди си таков каков што си кон неа (fingers)
     
    На Broken♡ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. Novecento

    Novecento Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Машки
    Apropos прoблемoв нa @Yagami.
    Се' дур си пoсветен нa свoевo хoби дo мaксимум, ќе си тaлкaш вo свoјoт имaгинaрен свет, кaде ќе сметaш декa си нaјпaметен, нaјубaв, нaјдoбaр. Вooпштo немa дa јa сoгледувaш реaлнoстa нaдвoр oд четирите ѕидa. Зoнaтa нa кoмфoр ќе стaне дo oдреденa непoврaтнa тoчкa, тaкa дa кoa и би упoзнaл некoјa пoсooдветнa девoјкa, сaмaтa кoмфoр зoнa ќе делувa деструктивнo нa oбaјцaтa и ќе пукне. Тешкo е дa се излезе oд неa, нo и уште пoтешкo ќе биде пoнaтaкa. Oвa некa ти биде кaкo "стрaвoпoттик" декa мoрa кoнечнo дa пoчнеш дa менувaш некoи клучни рaбoти кaј себе, и тoa уште денес. Пoгoре ти спoмнaa гoре дoле кaкo се менувa ментaлнaтa склoпкa, дo тебе е дaли сaкaш нaвистинa дa излезеш oд тaa кoмфoр зoнa. Вoзрaсен си дoвoлнo зa дa сoгледaш декa вaкa веќе не иде. Сo среќa.
     
  12. Smajli69

    Smajli69 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2019
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    23
    Здраво девојки, подолго време ме мачи, па би сакал да ве прашам: што мислите за момците кои ви ја покажуваат својата емотивна страна? често слушам мислења како тоа поголемиот број девојки сакаат машки кои ќе ги сфаќаат нивните проблеми и потребни, но на крајот истите тие девојки завршуваат со ''лоши момци'' поставени супериорно кон нив. Дали емотивната страна за вас понекогаш е секси, или само постигнува негативен ефект?
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Има секакви, но најчесто сакаме емотивност, мене лично покажувањето емоции ми е далеку попривлечно од рамнодушноста. Познато е дека девојките сакаат разбирање, внимание, грижа, да се чувствуваат сакано. Емотивноста е секогаш плус, не може да има негативен ефект од неа.
     
    На Згодната, hermosa, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ова е најголемиот мит на сите времиња.
    Што се тиче емотивноста, се со усул и мера, нормално.
    Има и разлика од емотивност до емотивност. Зависи ти што подразбираш под истата.
     
    На Nausicaa и Annora им се допаѓа ова.
  15. afrodita94

    afrodita94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    531
    Според мене зависи на каква девојка ќе налеташ.Некоја емотивноста ја сфаќа како многу добра страна но некоја ќе го мисли спротивното, види го лигуш.
     
  16. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Пак не те разбрав ?
    Што подразбираш ти под емотивност ?
     
  17. Smajli69

    Smajli69 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2019
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    23
    Понекогаш и машкото има лоши денови во кои ја има потребата од поддршка од својата девојка / жена, и доаѓа во ситуација каде ја покажува својата емотивна страна. А сеуште постои она стереотипно гледиште дека машкото е она кое треба да остане цврсто "како без емоции". Од одредени искуства кои сум ги имал, ме интересираше дали моменти како овие би ве одалечиле од личноста со која сте? "и мажите П*****, и жените
    П****"
     
    Последна измена: 29 март 2019
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Не само во лоши денови, туку и во добрите партнерите треба да си се поддршка еден со друг, да се дополнуваат.
    Размислување од 15ти век е ова, јес да има пештерски луѓе и ден денес, ама гледај да се изолираш од таквите. Секој човек е емотивен, некој помалце некој повеќе, некој на еден начин, друг на друг.
    Веројатно си бил со особи со кои не си на иста фрекфенција.
    Со правата особа, нема да се доведуваш во ситуација да се прашуваш дали е добро да покажеш емоции, или не, се ке си иде спонтано.
     
    На Nausicaa и Smajli69 им се допаѓа ова.
  19. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ако мислиш на поддршка, слободно да можеш да ги споделиш проблемите со партнерката, да побараш совет и да покажеш ранливост, тогаш, ако на партнерката и значиш треба и ќе сака да е до тебе и да те сослуша.
    Тоа твое емотивно отворање пред неа само би и било индикатор дека и веруваш и дека ја чувствуваш блиска.

    Воопшто не треба да има негативен ефект, ако има, тогаш личноста до тебе не е вистинската и најверојатно не ја интересира како ти навистина се чувствуваш и низ што поминуваш.
     
    На WildMk, Nausicaa, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки
    Ме интересира повеќе мислења


    Значи што подразбирате под тоа "да ме разбира"?
    Пошто тоа е една од карактеристиките кои ги барате кај машко...