1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од ЖЕНСКА страна за сите машки

Дискусија во 'Сингл' започната од kuchka, 30 ноември 2010.

  1. Swatt

    Swatt Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Не е шовинистичко. Чиста реалност е. Јас не знам каде живеете вие. 1 од 10 убави девојки ќе бара некои принципи, лојалност, искреност, а другите ќе си ја искористат генетиката и скрасат во богат дом. Мал милион примери околу мене.
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Дообјасни се ако не сакаш да бидеш погрешно сфатен. :hai:
     
  3. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Нит сум згодна со добра генетика, ниту си фатив богаташ, ако ти е за утеха:angel:
    Едит- и патем ако убавите девојки ги фаќале богатите, ти сиромавиот можеш некоја грдичка да си фатиш.:!:
     
    Последна измена: 11 мај 2019
    На poppie и candy.cane им се допаѓа ова.
  4. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.248
    Пол:
    Машки
    Важи, ќе те имам на ум дека можеби ќе ме сфатиш погрешно.
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Бабата има 40 и кусур години и е мажена. Така да, ова не ти се важи. :rofl:
     
  6. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Ехеееј, хелоууууууу, каде реков јас дека тој напумпан ми се допаѓа!?
    Убаво си пишав дека на прво место ми е лепота, убавина..еве како овој батка на сликава..мммммммммм би го изела..и Добро ма Бубетино една убава, ако сум стара не значи дека сум мртва и незнам што е убаво и што е..кххх кх.....

    cca9ea436c3d0071bd31b893fd37543d-nick-bateman-drinking-coffee.jpg
     
    На poppie и candy.cane им се допаѓа ова.
  7. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    Ти си као исфрустриран дека девојките барале пари, а не принципи лојалност, а од друга страна тебе главен критериум за девојка ти е убавина.

    Зошто ти не бараш искреност, лојалност и слични особини?
     
    На mkdv, candy.cane, WildMk и 9 други им се допаѓа ова.
  8. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Епа таквите изгледа богатите ги фаќаат.:?:
    Уствари, чекај и убавите се со богати.
    Епа нема слободни, ни такви ни такви за него, јбг.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Swatt

    Swatt Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Не сум исфрустриан. Јас го следам принципот секој да си бара тоа што сака и што му одговара. Само му кажав на дечково дека ако сака поголем успех кај девојките, а особено тие поубавите, нека почне да прави пари во животот:)
     
  10. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Ние што не сме со богаташи сме грди:(:(
     
    На Amellie13, candy.cane и WildMk им се допаѓа ова.
  11. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Некаде еднаш прочитав дека ретко ќе слушнеш богат да рече жените трчале по парите, а повеќе тоа произлегува од некој што со помал буџет :D

    Нешто комбинација од помал буџет и голем комплекс изгледа ќе да било :wasntme:
     
    На poppie, Amellie13, candy.cane и 11 други им се допаѓа ова.
  12. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Па така му доаѓа:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
  13. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Поубавите вика...

    Како уште не сфаќате дека ако за тебе е убава за друг нема да е и обратно.
    Муабетиве за мали деца или така вие си се тешите, нема пари нема убава девојка. :rofl:
    Туку ај што се нема пари се нема и многу други работи што ,,убавите" би ги барале кај вас.
    По постовите се гледа.
     
    На poppie, Annora, candy.cane и 3 други им се допаѓа ова.
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    :rofl:
    Јас не реков дека си стара, само колку години имаш.
    Мене ми се допаѓаат постари мажи ко Орландо Блум пример. Ама и со чудни црти на лицето што на речиси сите мои другарки им е грд. :rofl:
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  15. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Ако прашаш жена што сака, ќе ти налупа 300 ствари во листа ама ако ја следиш како се однесува ќе дознаеш многу повеќе за неа. Жена не сака да кажува што сака, туку ти треба тоа да го научиш сам, да се снајдеш.
     

    Прикачени фајлови:

    Последна измена: 12 мај 2019
  16. fezolol

    fezolol Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Жената очекува да биде сакана каква што е, а не каква што самиот маж сака да биде. Тоа е една од многуте лаги што општеството ги лаже жените. Како што нас мажите не лажат со "среќна жена, среќен живот".

    Жена мисли дека ако има ментални проблеми, дека таква треба да биде прифатена во врска, а не дека треба да си ги реши проблемите прво, па после да размислува за било што друго.

    Маж ако го мисли истото? Ќе биде најнепочитуваниот човек на светот. Дупли стандарди.

    Маж да има принципи? Исфрустриран е, губитник, ѓубре, шовинист, Капетан Пештерко.

    Не за џабе жениве на форумов ме мразат цело време што и да пишам, затоа што благодарение на феминизмот, освен тоа што донесе некои позитивни права, донесе и целосна омраза на машкиот пол.
     
    Последна измена: 12 мај 2019
  17. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.180
    Допаѓања:
    57.669
    Пол:
    Женски
    Кога ќе го спомнете феминизмот во некој ваков пост неарно ми станува, жими све. Онака, раце ми се тресат.

    :drunk::drunk::drunk:

    Добро што очекувате вие? Жена да се менува и да се обликува вие како што сакате? Дали си свесен што бараш, жените да биделе повеќе како што мажите сакале, да немаат свое јас и да живеат во калап кој вие го поседувате. Има такви жени, обично на надувување, побарајте, ќе најдете секако.

    Никако прифаќање на жени со ментални проблеми. Н-и-к-а-к-о. Тие не се проблеми со кои една индивидуа се бори цел живот, ајт таму нека си ги реши па после мажи да брка, како смее да помисли да бара маж покрај себе и среќа, луда ли е? (Ноу пан интендед).

    До тебе и до сите господа на темава, не ви се криви ни парите, ни феминизмот, нит лепотата. Вие сте си самите криви, вие господа затоа што вашата неспособност ја препишувате на феминистичко освестување на жени, или на пари, на лепота, на не знам што ли веќе не.

    Погледнете колку девојки работат на форумов, се мачат секој ден за да бидат equals, за да можат да си купат работи што сами ги посакуваат и да не чекаат све на готово. Погледнете колку среќни парови има, ниту се пребогати, ниту пак од каталог на Викторија сикрет, па пак си функционираат супер.

    До вас е, до никој друг. А за феминизам мој совет е да не го имплементирате во аргументи кога појма немате што значи и кој е концептот зад него... Вака смешно и патетично делувате.
     
    На smooch, Amellie13, mkdv и 7 други им се допаѓа ова.
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.529
    Пол:
    Женски
    Апсолутно нема никаква омраза кон машкиот пол, ниту па те мразат тебе како што велиш. Нешто не е во ред со твоите ставови, од тука е реакцијата. Па сега, ти размисли што не е во ред.
     
    На Someonespecial, Animali, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  19. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ајде бре искомплексирани лоунери дојде време да кажуваат какви биле и какви треба да се женските :D
    Имавме тема 'Зошто добрите момци завршуваат последни' и отприлика сите се согласивме дека тоа е заради фактот што и не се толку добри. Мислам дека момциве кои пишуваат жалопојки во темава се дефинираат себеси за добри, a женските се тие кои не чинат, користољубиви и материјалисти се и си го користат телото да добијат х ствари, а на другата страна се богати момци кои сето тоа го експлоатираат.
    Па и не си толку добар бе батка :D
    Има жени од богати фамилии кои иделе и против фамилијата за да бидат со некој кој и нема толку, дури и е сиромав. Ама имал друго што да понуди, па тоа има надокнадено.
    Вам ви фали друго нешто, кое е очигледно кога ве чита човек од страна, финансиите се најмал проблем.
     
    На Ugly Duckling, Amellie13, Purplelilac и 7 други им се допаѓа ова.
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.535
    Пол:
    Женски
    Вечити жртви изигравате
    И досадни сте веќе со тоа |(
     
    На Scott Weiland, Purplelilac, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.