1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од ЖЕНСКА страна за сите машки

Дискусија во 'Сингл' започната од kuchka, 30 ноември 2010.

  1. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Не дозволувај никогаш да си ок со тоа некој да те навредува и понижува, па уште оправданија да им наоѓаш и прилика за уште поголем испад.
    По ова што напиша, најубаво не си го комплицирај додатно животот, очигледно сте на различни фрекфенции, барај си некоја послична на тебе и се ќе биде ок.
     
    На sj *O*, buba4e89, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Ама не сум тип шо пребирам, кога за нешто ќе се одлучам дека ја сакам од срце и би направил се тоа сакам да остани за долго, не сум тип шо ќе биди за од ден на ден, ајде јас ќе се помирам со случајов али мене мие тешко некого да го заборавам кон кого сум имал нешто спрема него макар и ме навредил најниско.. Кога некој со сила води инет, тогаш ако сака така нека тера со овај ум .. Аи причината која раскина со претходниот е слична како мојов проблем. Но за тој претходниот е лесно бидеќи е за од ден на ден. А ако си сака такви од корист машки, тогаш е тоа нејзина работа. Благодарамт ве сакам од срце!!!
     
    Последна измена: 10 септември 2019
    На sj *O* и +++ им се допаѓа ова.
  3. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    И, после ова што го пишуваш сè уште размислуваш за тоа да ѝ се исповедаш на неа? Веќе ти пишаа повеќемината, откачи ја и продолжи напред.
     
    На Волшебникот и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  4. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Камо вакви емоции да имаше и симпатијата спрема мене...
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  5. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Не би сакала да има вакви емоции некој кој го навредувам и не чувствувам ништо за него.
     
  6. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Ќе најдеш друга што те заслужува и ќе ја заборавиш.
    Уживај;)
     
  7. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    Мене ми изгледа како ти да уживаш во таква ситуација каде ти си романтично вљубен во девојката, а она те измачува. Ти као многу си добар и не можеш да ја оставиш. Бла бла бла. Извади си од ум тоа дека си многу благороден со тоа што страдаш и оддалечи се од неа, престани со било каква комуникација и најди си девојка за здрава врска.
     
    На Mantub и Stark им се допаѓа ова.
  8. Leroy

    Leroy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Nekolku meseci pominaa od koga se razdelivme so bivsiot. Si go popolnav vremeto i non stop sum so luge.
    Mesec dena skoro i da zaboraviv na razdelbata. Megutoa ovie nekolku dena povtorno me faka nostalgija i taga. Mi nedostiga . Se sekavam na ubavite raboti.
    Dali i vas vi se slucuvalo istoto?
     
    Последна измена: 24 септември 2019
  9. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Да...
     
  10. Leroy

    Leroy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Kolku vreme ti trebase da go zaboravis celosno?
     
  11. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    За првиот ми требаа 2 год.За другите или месец дена или додека да најдам замена
     
  12. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.611
    Допаѓања:
    36.905
    Пол:
    Машки
    Сите го чувствуваме тоа, а многумина од нас и искусиле.
    Емоциите не треба да се притиснуваат длабоко во себе, туку да се прифатат. Тагата е исто емоција.
    Присетувањето на убавите работи е всушност дел од процесот на "лечење". На крај само на нив и (треба да) се сеќаваме, но истите да не ги гледаме преку романтичната призма, туку како дел од нашето минато.
    Не се плаши. Неминовен е овој процес. Ќе се појави некој друг и ќе ја пополни празнината во тебе и ќе помине.
     
    На MrenaRiba, Tajnaotrovna, Leroy и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Да. Искрено некогаш и после години иако и со друга особа си, може на некои моменти да ти текне од минатото и тоа е нормално. Се случува, луѓе сме, имало емоции. Доволно е песна, ден или место да те потсети на нешто. Ама битно е да се продолжи напред. Дај си време колку што ти е потребно и не се форсирај. :)
     
    На MrenaRiba, Moon.Girl, Tajnaotrovna и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Вчера од ништо нешто, или можеби поинаку си ги доживува некои работи... и реков не ме игнорирај на видеото, демек да го види и ми вели параноичен сум бил дека ме игнорирала...

    Ме налути малку, не викам не (пошто докторка уште малце ќе биди, а често ме гледа ко пациент :D ), и и реков затвори ја темата не сакам да разговарам.

    За да по пола саат одоколу пак се сврти на таа тема, и ми вика дека ја повредило начинот на кој сум прекинал да разговарам на темата, требало подобро да и објаснам, и од друга страна ми кажува како и било во претходните врски и дека чувствувала гушење ако имало потреба да се докажува...


    И реков што сакаш да постигниш со сето ова што ми го зборуваш и што направив јас, дали сум немал доверба во тебе, па да ми се докажуваш?



    Ми се извини и ми рече дека е тупач, ама сепак некако ко да не ми е нешто таман или можеби јас грешам пошто не сум наспан доволно 3 ноќи сум трета смена и можеби влијае на мене.. Е сеа тоа што извлеков од сето тоа, испаѓа како демек ме лимитира и да ми смета некогаш нешто не би требало да и го речам пошто на некој начин ја гуши?

    Совет?
     
  15. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Колку време ти ја игнорираше пораката?
    Можеби и треба малку слобода доколку нонстоп пишувате и контактирате. Некогаш едноставно не ти се отвара телефон поради некоја причина или можеби имала работа/обврска.
     
    На Purplelilac, cresa-jagoda и Annora им се допаѓа ова.
  16. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки

    Преку цел ден си пишуваме, затоа што таа учи, а јас пример работам или имам некоја друга активност. Ама не беше стварно проблемот тоа затоа што во моментот и имав пратено видео и онака само пишано... И си пишувавме константно во то време и ај си реков ќе и речам да го види и ме нападна на некој начин.
     
  17. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    СеХси видео беше у прашање? И добро бог да чува може станала да моча у тој момент, одма драматизирање не ме игнорирај бла бла |( Па уште она тебе ти се извинувала, ти испадна повреден хах
     
    На Alisa22, cresa-jagoda, Tajnaotrovna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. DevilGirl212

    DevilGirl212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2019
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    1.318
    Пол:
    Женски
    И мене знаат такви работи да ме изнервираат кај дм. Пример јас му пишувам а тој си гледа видеа на уоutube или игра игра и мене не ми враќа. Да работи нешто и да неможи да ми врати океј, ама тој во такви ситуации кога ме игнорира се лутам и си му кажувам дека сакам да сум му приоритет пред играта и видеата.
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Намерно ве игнорираат.Сакаат да раскинат со вас но незнаат како д ави го кажат тоа...
     
  20. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки

    И поентава твоја е?