1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. TheBunny

    TheBunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    191
    На Зајко а и на повеќето им се допаѓаат девојки со изразени колкови т.е. облини што само по себе ја докажува женственоста на една девојка. Немој ни најмалку да се оптеретуваш за тоа. Слободно можам да кажам дека си во предност 8) . Има една многу интересна изрека: Машките не сакаат коски во тањир а камо ли па во кревет :tmi: Затоа биди горда на тоа што го имаш :) ... сигурен сум дека повеќето девојки ти завидуваат ;)
     
    На handyman, endlesslove, Clementine и 5 други им се допаѓа ова.
  2. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    edno prasanje i jas da postavam za situacijata vo koja se naogam zs stvarno ne mozam da svtam kako razmisluvaat maskite vo nekoj situacii
    primer ovaa situacija: pokazuva znaci deka te bendisva i deka saka da ima nesto so tebe a sepak se drzi do to drugari sme? e stvarno nesvatlivo e
    odnapred fala ako mozis da dajs nekoj sovet :D
     
    На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски


    е баш во ваква ситуација...сум...ми дава знаци дека му се допаѓам а сепак ...е на дистанца од мене...демек другари..
     
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Сдп зошто машките ги понижуваат женските во смисол јас те пораснав,ти си уште дете за мене,уште размислуваш детски итн....Што е финтата со ова?
    И зошто ние сме змии,толку ли сме лоши? :^)
    поздрав
     
    На baby.Dex и 1bunny им се допаѓа ова.
  5. elenadaceva

    elenadaceva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    Зајкоо имам и ја прашање: дали коа со машко со кое не си викате ни здраво ни ништо а знаете дека се свиѓате ... он ви пише на чет на фб : . (точка), а после неа да ви пише...sry грешка......дали тоа значи дека сакал муабет некаков да направи со вас или стварно било грешка....а во претходнава година во школо...ми кажаа дека сакал да збори со мене ама немал храброст.... :?: :?: дали ја да превземам во мои раце и "да му се пуштам" :D
    p.s > ЗАЈКО ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ ЗА ЖЕНАААААААААААА !!!!!!!!!!!!! :D :D :D
     
  6. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    зеко а мислиш ли дека стварно машките знаат да сакаат повеќе од девојчињата?
    и дека се поранливи?
    и зошто кога сме лути еееееептен се фини, а знаат дека стварно се виновни?
    :wasntme: :wasntme:
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Зајко, алал да ти е за темава што ја отвори! :clap: Добредојдена е во секој случај.И твоите мислења се одлични. :) Сакав само да пофалам, а со прашање наскоро ќе се јавам. ;)
     
    На TheBunny му/ѝ се допаѓа ова.
  8. TheBunny

    TheBunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    191
    BlueEye и TheCandy880 очигледно е дека типците до одредена граница ви дале дознаење дека имаат и чувствуваат некоја симпатија спрема вас само што не се сигурни дали тоа е вистинското нешто за понатаму. Доколку се познавате од поодамна најверојатно не сакаат да ве изгубат за пријателки затоа што секогаш постои опција да бидат одбиени и се да се сруши тоа што долго се градело меѓу вас. Можеби и тие очекуваат со некоја постапка од вас да добијат сигнал дека тоа е обострано. Затоа бидете малку похрабри,(ако навистина веќе се чита дека сакаат да бидат нешто повеќе со вас, а тоа лесно се препознава) дајте нешто како предлог за викенд како да се помине заедно, малку и глума не би ви дошло лошо, измислете изговор дека сите од друштво ве откачиле за излегување па можно е и да се случи да ве повика со него, ако некој предмет на школо добро го владее-побарај помош од него иако веќе добро го знаете материјалот-ете ви причина да изнајдете некој начин за да бидете благодарни спрема него т.е. како резултат на успешната "помош" да му возвратите со некој убав гест(да му возвратите со друга услуга или пак поканете го на кафе или слично-тоа би го разбудило интересот кај него) . Едноставно дајте му шанса почесто да биде во ваша близина и можеби и самиот ќе се осуди да ви признае. ;)

    bluberry мислам дека се работи за некое разочарување од машка страна за некои ваши постапки. Може се очекувало од вас по зрело(да кореспондира со годините) да настапите во даден случај. Мене ако ме прашуваш што е за мене детско однесување на некои девојки би ти кажал дека тоа е секојдневното препукување со останати девојки која е по достојна за одреден тип, јавно правење лице и оговарање, не изживеано однесување пр. јавно фалење и експонирање пред сите што и како си направила/била негде/ купила нешто и ред други работи... нешто пред да направите размислете како би изгледало тоа во очите на другите(постари личности).... некој најверојатно многу се “изгорел“ од некоја девојка па дошол до некој таков ГЕНЕРАЛЕН заклучок што апсолутно е погрешен.

    elenadaceva не знам за што и каква е состојбата затоа што ова е премногу конкретен случај. Како и да е... мислам дека се работи за мал сигнал дека сака нешто да направи но не е сигурен кој начин да го избере. Како што кажа нема храброст да разговара со тебе(најверојатно може се кае за некоја негова погрешна постапка од порано па затоа не може да ви пристапи и да ви погледне во очи) а ти треба да бидеш таа што ќе го разбие неговиот страв. Ако не директно-како за почеток пробај преку интернет па ако иде на добро докажи му дека нема потреба од обесхрабрување, дека се е во ред и дека сакаш да се дружиш со него. Значи може да му се пуштиш ;)
    И да :) .... се уште не можам да поверувам дека женско ме запроси.... :D :D :rofl:

    2468 верувај дека и машките умеат да сакаат повеќе од девојчињата само што тоа не го изразуваат и презентираат директно. Во определени ситуации потајно го кријат тоа како резерва за да не дојде до таква ситуација да бидат “влечени за нос“ од страна на девојките, затоа што некои умеат и да го злоупотребат тоа. И да... ранливи сме многу повеќе од колку што мислите но самото тоа што сме машки повторно не ни дава да го изразиме тоа затоа што по некоја логика ние сме посилниот пол. :angel:
    Фини сме за да се искупиме баш затоа што сме виновни за направените грешки и преку тоа на некој начин бараме поправна шанса од вас а вие би требало да го разберете тоа ;)

    julie77 благодарам многу за убавите зборови :$ , те очекувам со прашање ;)
     
  9. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Јас мислам дека и на жените им е исто толку битен флертот... :)
     
    На Moce19, Samomarija.056, Vodolija89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Околу она со детското однесување, па зарем не сакаат машките кога девојките се нежни, слатки, мили... нели и малку лигавење не е на одмет? :) Не она лигавење ме боли ова, леле леле, или шмизларско ... туку она кога се закачкаш, кога зборуваш малку понежно...
     
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    ЗАЈКО, ИСКРЕНО И ОД СРЦЕ, ПИШУВАМ ДУРИ И СО ГОЛЕМИ БУКВИ И ТЕ МОЛАМ ЕВЕ ТИ ДА ОДГОВОРИШ,

    ДАЛИ КОГА ДЕЧКОТО И ДЕВОЈКАТА ИМААТ СЕКС НА ПРВИОТ, ВТОРИОТ СОСТАНОК, МАШКОТО ПО ДИФОЛТ МИСЛИ ДЕКА ТАА Е ЛЕСНА ДЕВОЈКА И ОРОСПИЈА?

    Те молам, разјасни ни ја таа мистерија, тоа ли е показател дали девојката е лесна или не? По тоа ли вие ги откривате лесните девојки - која кога ќе ви даде да ја легнете? Поздрав :)
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Зајкоо..еве едно прашање и од мене...дали на машките им се допаѓаат постари девојчиња..еве на мене ми се допаѓа едно момче што е помал од мене 1годд..ама ми е страв да му пријдам..незнам како ке ме прифате..бидејки е помал од мене...и незнам што да правам..да го заборавам..да не мислам на него веќе или... :|
     
  13. pinklady

    pinklady Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    25

    Znaesh kako vikaat .. bolje staro da me uci nego mlado da me muci :))) veruvaj deka im se dopagaat i gledaat golem predizvik vo postarite devojki :)
     
    На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Јас имам едно пашање до зајко,нешто што повеќето девојки ги мачи а тоа е,што значи кога загледувате по други девојки?Значи имаш убава девојка се сакате се е супер ама кога и да помине друга мора да се завртите па ако е убава и малку повеке.Јасно ми е дека сите тоа го прават,ама не ми е јасно што ви се мота во глава во тие моменти,дали само онака од навика се вртите или споредувате.. стварно незнам што ви паѓа на ум во тие моменти.Барам одговор за тоа? :)
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Еве и јас да се надоврзам на Мила ^ значи тоа гледање мене на пример не ме прави љубоморна, но ми пречи кога е пред мене, ми изгледа како понижување, па исто и тоа групно гледање кога седиме во друштво и се редат коментари ауу каква е како би... во тој стил, мислам навистина тоа во мене не буди љубомора, јас на пример се лутам затоа што е тоа непочитување према мене или било која девојка, па кога си сам гледај и коментирај очи извади ако сакаш, и кога ќе му кажам дека ме нервира да кометира пред мене и да разгледува вика дека се шали, што е ова демек фалење пред друштвото колку е он
    „фраер„? Кога ќе се налутам вели , па ме знаеш каков сум дека се зезам, не сфаќа дека тоа ме омаловажува. Што за ваквото однесување, како да ги ставиме во ред таквите, само не од типот коментирај и ти за машки, а непријатно ми е тоа во друштво на дечкото да го кажува хихи :lol:
     
    На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Секоја чест за темава, стварно е супер !!! :D :D :D
    Вака сега многу сакам да знам зошто машките никогаш на директен начин не кажуваат што саакат од тебе. На пример; се гледа дека сака нешто од тебе а не сака да ти признај, другари сме долго време и знае дека го бендисувам ама се прави демек другари стварно сум збунета но не сакам јас нешто да кажам затоа што не сакам да останам повредена.

    Фала Зајко однапред. :*
     
  17. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Сум се нервирала, се нервирам и ќе се нервирам за ова додека дишам... но, едно да ви кажам: подобро е него да му се смеат. Сите да викаат „види колку убава девојка шета покрај себе, а загледува по други“, отколку да ни се смеат нас и сите да викаат „види ја, шета пе*дер“. ;)
     
    На Belen му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anu666ka

    anu666ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    10
    Еве нешто и јас да прашам...
    што е она што машките најпрво го забележуваат кај девојките т.е.што е она што ги привлекува најмногу :)
     
  19. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Ми треба совет како „случајно“да се запознаам со еден дечко. Го гледам често,а немаме исто друштво. Не сакам да биде типично ееј здраво јас сум таа и таа. Туку да биде некоја рандом ситуација. Некоја идеја?! :)
     
  20. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    секоја чест за темава зајко :handshake: . имаш еден куп прашања овде :sweat: , ај јас ќе прашам друг пат :wasntme:
     
    На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.