1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. TheBunny

    TheBunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    191
    Зајко денес беше премногу зафатен а и наредниов период најверојатно ќе биде таков, па затоа би ве замолил сите на кои ви е потребно моето мислење за мало разбирање. Што се однесува од моја страна јас секогаш кога ќе пронајдам слободно време ќе се обидам максимално да ви помогнам :angel: Се надевам дека нема да ми замерите.

    Епа да почнам со ред:
    seksi во претходните размислувања објаснив барем за мене кое е детско однесување од страна на една девојка. Во секој случај еве го повторно истото размислување “Мене ако ме прашуваш што е за мене детско однесување на некои девојки би ти кажал дека тоа е секојдневното препукување со останати девојки која е по достојна за одреден тип, јавно правење лице и оговарање, не изживеано однесување пр. јавно фалење и експонирање пред сите што и како си направила/била негде/ купила нешто и ред други работи но овие би рекол се најважни“.
    А за тоа што го спомена ти, апсолутно се согласувам. Секогаш попријатно и поубаво е кога девојките се фини, мили, опуштени, ведри и насмеани. Пример јас кога сум во близина на такви девојки едноставно нивната позитивна енергија ми ја пренесуваат на мене, ми го разубавуваат денот и ме прават среќен. :) Некој би требало да биде премногу голем негативец за да не може да го прифати тоа од страна на девојките.

    Trendafilka искрено да ти кажам не сум толкав "експерт" за да знам одговор на секое прашање а и не сум се нашол во таква ситуација но би се обидел да ти пренесам што мислам. Кај повеќето кај кои нивото на интелигенција и еманципација е на незавидно ниво, тоа е така како што кажа ти, "етикетата" девојките ја добиваат во зависност од тоа колку брзо успеале "типците" да ја "добијат" во кревет девојката. Пред се кога се работи за такви личности треба добро да ги процените нив, а и во што се впуштате за да на крајот не испадне да бидете на некој начин искористени и да се чувствувате самите виновни за својата постапка. Можеби резултат на такваите размислувања за девојка дека е лесна(како што велиш ти) е тоа што во едно друго време сите прашања поврзани со сексот беа табу тема до бракот и најверојатно нешто преминало од тогаш и денес и некои "типци" едноставно не се навикнати тоа толку лесно да го добијат од девојките. Според мене тоа не би требало да биде пресудно за да се процени вистинската личност. Никогаш не се знае, можеби некогаш е потребно да се роди прво страста а потоа љубовта.

    LovelyGirl се зависи од вкусот и отвореноста на личноста за да пристапи во врска со постара девојка. Во твојов случај мислам дека не се работи за голема разлика во години(една година ко' ни една :) ) По сите краишта, вистинската љубов не прави разлика во годинитие така што не се обесхрабрувај ;) . Ако има целосно разбирање и почитување обострано во една врска годините се најмал проблем. Само напред и не се откажувај.

    mila89 и mims-89 тоа е проклетство за секое машко. Значи секој е свесен што има покрај себе но знаеш како викаат, забранетото овошје е секогаш послатко па така и ова... Не е дека не сте му доволни и дека не му се допаѓате... проблемот е тоа што секое машко кога ќе здогледа убава девојка не може да одолее на предизвикот. Нешто како да е посилно од него и едноставно треба(но не е пожелно затоа што испаѓа дека не ве цени вас) да го направи тоа. Јас би рекол дека повеќе е тоа од навика... истото го правиме во безброј пати кога сме сами или во машко друштво, и едноставно се заборава (барем на момент) дека се со вас. Разберете го тоа како дневна доза на секое машко и не се оптеретувајте се додека гледа(а не прави нешто друго со други девојки) а искрено не би знаел како да го промените тоа.
    :^)

    crazylady да не се повторувам, веќе мислам дека имав слично прашање, малку пребарај по темава имам дадено неколку совети за таква ситуација :)

    anu666ka и овде се работи за субјективно прашање т.е. зависи од самата личност, каков е неговиот вкус и кои се неговите критериуми за да некоја девојка го привлече. Некои сакаат девојки кои се многу атрактивни, некои сакаат мирни и повлечени, некои пак дрски и откачени :D
    Во глобала машките се привлечени девојки кои се секогаш амбициозни, комуникативни/отворени, ведри, шармантни, фини и со манири кои доликуваат на една вистинска девојка а на прв (визуелен)поглед мислам дека насмевката (како најпрепознатливо нешто за шармот на една девојка)ја има главната улога.

    Waka-waka би те замолил да ми дадеш повеќе информации од типот, од каде го познаваш него, дали можеби учите заедно, живеете во иста зграда/маало, дали од прилика знаеш нешто повеќе за него и слично. Се што сметаш дека може да ми користи слободно кажи ми. Потребни ми се информацииве за да ја осмислам ситуацијата.

    bona се гледа кој решил за кратко да го поштеди Зајко денес затоа што (неочекувано)имав многу прашања не одговорени. Благодарам :) ... И да... те очекувам со прашање наскоро ;)

    Тоа е тоа од Зајко за денес за сите вас. Се надевам дека сте задоволни од одговорите :angel:
     
    На bona, Lisaa и Trendafilka им се допаѓа ова.
  2. Lisaa

    Lisaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    11
    ЗАЈКО

    Многу ќе ми значи, ако ме посоветуваш за мојава ситуација...Ја имам опишано во темата- за врски меѓу различни религии - и девојките таму ме посоветуваа и фала им, меѓутоа твое мислење како машко ме интересира. Случајно запознав дечко, кој е муслиман(мајка му е Македонка,а татко му Босанец). Многу е фин, образован, симпатичен, работи и има невидена смисла за хумор :lol: Само еднаш излеговме на пијачка, разговаравме, ме испрати, ме баци и толку :?: Вчера паднаа потешки муабети со него преку телефон(разговаравме 78 мин :lol: ) и му спомнав дека мене ми пречи што сме различни вери и дека ако станат работите посериозни меѓунас, тоа ќе биде голем проблем и судир...Забележав дека он со тоа и не се замара многу, ми рече-јас ниту планирам да продавам , ниту да купувам вера, ама буквално со овие зборови. И јас онака хипотетски го прашав демек ако би имал жена Македонка(му реков немора да сум јас), дали ќе и дозволи за Велигден дома да фарба јајца и да оди во црква и какво име би им ставил на децата??? И му потенцирав дека и за најсовршена љубов да се работи не би променила вера :!: Он рече дека немало потреба волку да ги продлабочувам работите и долгорочно да планирам.И ме смрзна кога директно ме праша: цитирам- Одговори ми сега во истиот момент дали сакаш да бидеш со мене или не? Јас позитивно одговорив.... :$ Помагај ЗАЈКО!
     
  3. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132




    I so ke ti praj zajko ziti se......? Ke mu ja smeni verata, ke ti ja smeni tebe verata.......?
    So sovet baras?
    Sovet- stapni mu v kuki i ke vidime kolku jajca ke isfarbas....( se kladam deka baklavi ke mesis)
    Ne mislam bez cinizam ne me sfakaj pogresno ama tuka ni zajko ni jas ni Gospod ne mozeme da kazeme...ednostavno nikoj ne e kompetenten...toa si e tvoja odluka, i na nikoj drug na nikoj...smao tvoja.
    A zajko posle bas ke ti kazam nesto neka si procita sega Lissa ova
     
    На pisatel и Lisaa им се допаѓа ова.
  4. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132
    BTW

    Se kladam deka zajko e zensko.....glava secam.....nema sansi da postoi masko koe sto zboruva taka i se izrazuva na onoj nacin......NEMA SANSI zatoa sto maskite ke kazat so 2 zbora a toj pisuva celi raskazi!
    Da, inace devojki..VE OBOZAVAM SITE! ( ova e provokacija ;) )
    Ako vi treba bilo sto....tuka sum;)
    Kisses
     
    На Marija Magdalena, blue-angel и slobodka им се допаѓа ова.
  5. Lisaa

    Lisaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    11
    Apolon :lol:

    Фала ти за одговоров :lol: Се смеам во моментов,зашто некако се пронаоѓам себе си во начинот на кој комуницираш и сигурна сум дека многу девојки твојов одговор ќе го сфатат како циничен и ироничен, ама не е дефинитивно. :lol: Во право си стварно и многу сакам вака кога отворено, без влакна на јазик ќе ми каже...Ама морам да додадам дека он живее сам веќе 5 години и тоа во населба кајшто се 99,9% Македонци...Ова и не е некој битен податок, ама да си кажам :?: :|
     
  6. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Еве и јас да се вмешам и да кажам мое мислење за прашањето на Лиса :) .Ако има почит, разбирање и љубов помеѓу вас сите тие прашања во однос на вапцање јајца и имиња на децата ќе си ги решите и тоа нема да биде проблем. Но во секој случај ти ќе треба да ја почитуваш неговата вера како и тој твојата, и кога ќе треба да месиш баклава ќе си месиш :D. Ете велиш дека мајка му е македонка, татко му муслиман значи тие луѓе успеале да избалансираат и да имаат заеднички живот исто можеш и ти само ако вистински сакате и ти и он.
    позз
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Лиса, имаш 25 год. и не си толку мала за да не размислиш за последиците од оваа врска. Сите ние овде можеме што сакаме да кажеме, но твоја е одлуката. Колку и да се правиме еманципирани и со широки погледи секогаш ќе постои тоа ама.
    Еве и да ти дозволи јајца да фарбаш, лепче со паричка да правиш и штознам уште што, тука ќе бидат вашите дечиња. Они што ќе бидат? Муслимани, православи, што? Ќе ги крстиш или сунет ќе им правиш? Размисли убаво пред да се впуштиш во ваква авантура.
     
  8. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132


    Lissa

    Bas mi e drago sto sum uspeal da te nasmeam......:D
    Ama sto da praam takov sum si kazuvam se kako sto mislam........direkno znaes bez da vrtam od okolu...heheheh....
    Ama deka treba da razmislis treba ideka uopste ne e vazen faktot deka zivee kaj sto ima makednci...toa pa ic.
    Pozz i razmisli ama ubavo.......mn ubavo.
     
  9. Lisaa

    Lisaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    11
    Nesa

    Спомна сунет :puke: Не би правела сунет на мој син...Би се убила попрво :devil: А, најискрено и можда лаже он дека мајка му е Македонка :^) Немаме јас и он заеднички пријатели, за јас убаво да се распрашам за него, тоа ме копка :^) Сакам да најдам некој канал, да го пробијам, дали ме лаже за нешто :| иако ми делува потполно искрен, ама ме интересира дали мајка му е Македонка :|
     
  10. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132


    I so ako e makedonka? A i da e veruvaj sega ne e...bila ko se mazela.....sega se klanja...veruj.
    A izvini vaka.....idete?
     
  11. Lisaa

    Lisaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    11
    Ма какво идење :lol: Само на една пијачка бевме пред неколку дена, ме испрати до кола(до мојата кола, па дури и да немав превоз, пешки ако треба ќе си одев дома, ама кај него во кола нема шанси да се качам...) и ме баци.....Толку ;) И оној муабет вчера што падна на телефон. Тоа е све :worried:
     
  12. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Лиса,
    Муслиманите прават сунет на сите машки деца најдоцна до 13 год возраст мислам беше. Нема врска дали мајка му е македонка или не. Вие двајца сте битни. Ќе ти раскажам една вистинита приказна којашто кога и да ја спомнам ми доаѓаат солзи на очите.
    Мојата најдобра другарка од средно се заљуби во Албанец-муслиман, и тоа во време кога сите живеевме во братство и еднинство. Дечкото ( сега и е сопруг) и ветуваше и брда и долини. Сите и велевме да ја прекине врската, ама заљубеност изгубеност како велат старите. Завршивме средно, се зедоа и тоа и беше најголемата грешка којашто ја плаќа до ден денес. Отиде да живее кај него, и ја смени верата, и стави шамија на глава и еве ја сега бремена е со 6 дете, бидејќи мора да е машко. А нас несмее да не слушне на телефон, а не па да не види. Што е уште пожалосно, несмее ни кај мајка и да оди.
    Затоа прееска постот ми беше погруб малце.
    Те молам размисли, Дали вреди?
     
  13. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132


    A...kaj te baci....? :D

    Hehehehe......i so muabet ti tepase ziti sve?
    Deka ke farbate jajca zaedno dodeka mesite kori za baklava.....?????
    Hehehe...izvini.....hehehe...moram....
    ;)
     
    На Tralala-la, snegulka21 и slobodka им се допаѓа ова.
  14. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Зошто машките секогаш кога ќе дознаат дека ги бендисува некоја девојка секогаш се потсмеваат и сега премногу сурови кон девојката , на пример еден тип што го бендисував се познавав долго време контактиравме бевме во добри односи до тогаш но откако дозна дека го бендисувам наеднаш се промени почна да не зборува со мене и да не контактира со мене, Секогаш кога сум признавала чуства односно кога сум му кажувла дека го бендисувам некое машко секогаш се менува станува ладен. Mе интересира многу зошто се сите машки такви скапапни т.е чест на исклучоците.

    Kad volis voli tajno jer covjek kad sazna da je volen postaje surov.
     
  15. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
     
  16. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132


    Toa se vika ....lecenje kopleksi i hranenje ego.....kazano na nasi " pulete me cudete se"
    Nezrelost neiziveanost samobendisanost...narcisoizam.....
    Daaa.....Maskost demek jas sum glaven. Toa e....takvi sme
     
  17. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    До Аполон,
    Ај те молам пишувај кирилица :D
     
  18. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132

    Majtap na strana....... golema si se nadevam i pametna...vnimavaj da ne dojdes do situacija eden moment da ti bide koben za cel zivot...zatoa sto ima raboti kade sto posledicite se minlivi i popravlivi ima raboti kade sto nema nazad...znaes kade od ovie dve e ova taka da...pred da napravis nesto koe sto nikogas ne ke mozes da go popravis ili da go ispravis....razmisli i presmetaj sto se ke izgubis i dali vredi nesto tolku za da izgubis tolku mnogu pocnuvajki od samata ti.....bez razlika dali 78 ili 778 min ste zborele i sto ste zborele........
    pozz i ti posakuvam srekja ;)
     
  19. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132
    Ne mi raboti kirilicata...........kompjuterot me zaebava...izvinete ve molam...site!
     
  20. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431

    Само знате да ги повредувате девојките. Дали некогаш сте слушнале за вистинска љубов, дали некогаш искрено сте заплакале за девојче ??? Зошто секогаш само шмизли ве привлекуваат ??? :D :D :D
     
    На streeelec му/ѝ се допаѓа ова.