1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Women are such fabulous creatures! We are angelic beings & when someone breaks our hearts, they break our wings, so we learn to fly again...on a broomstick!
     
    На Rock-a-Fella, Shizika и TheBunny им се допаѓа ова.
  2. Lisaa

    Lisaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    11
    Аполон

    Сега ова на шала го свртевме :D Иначе во уста ме баци :$ И не зборевме за месење на баклави, туку за тоа што работиме, како што ни е на работа, се зезавме и така. Иначе кога сме кај баклави, јас имам правено баклава дома, со плазма и мелени ореви, ама со готови кори(не го месев тестото :rofl: ) E лошко си стварно :lol:
     
  3. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132
    Za CrazyLady

    :)

    Jas sum srekno zaljuben i vo vrska poveke od godina...i sum gi povreduval tie sto zasluzile.......sto sakale da sedat na 2 stola..na nase kazano sto si go baraat..ok?
    Da se razbereme....koja pobarala dobila....ama ako zasluzila....... onie na koi sto ne sum mozel da im vratam sum bil iskren so niv ...i sum bil takov i so site v procem....... kazuvam otvoreno " so mene mozes da imas toa i toa, mozes da dobies ova i ova ..i ne se nadevaj na nisto poveke"
    Ama....posle sakale uste....pa ljubov iako im bio kazano deka ne sum zaljubliv tip......pa ete ti kavgi......
    E sega ja sakam.....ni prevara ni lazenje....... sve e ubavo.
    A sto ako taa me povredi da te prasam sega jas tebe?
     
  4. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132


    Malku sum losko de......kolku tebe... :D
    Ako?
     
  5. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    гледам имаш премногуу прашања и обврски.. ипак морам да си прашам зашо премногу ме интересира :rofl:
    Неможам да ги сфатам машките у некои случаеви..не се секогаш директни премногу се двосмислени едно мислат друго кажуваат..уништуваат се со својата гордост..повеќето сакаат да ги имаат "сите девојки на број" влагаат у врска како тоа да не е нишо битно ?? .... (значи не зборам за сите него за поогоолемиот дел од машката популација) ..
    позз.. иИ фала однапред !
     
  6. Lisaa

    Lisaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    11
    Извинување за ова офтопик мислење, ама ЗАЈКОТО е онлајн, па би сакала и он да се вклучи во дискусија :^) Да ги споредиме неговите мислења, со тие на Аполон :?:
     
  7. TheBunny

    TheBunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    191
    Lisaa од досега прочитаното заклучив дека не толку сериозна ситуацијата(само една пијачка-разговор и толку) т.е. дека сеуште не си се "затрескала" во типот до неповрат. Ако сакаш искрено да ти кажам, подобро откажи се додека е на време за да не бидеш оптоварена со размислување што ќе биде-ако биде. Знам и такви случаи каде вистински успеала таква врска но тоа се многу ретки исклучоци. Клучно би било на кое ниво е неговото размислување за таква врска и на што се е подготвен да стори за да по секоја цена бидете заедно. Најдобро целосно да се/го преиспиташ па потоа да дадеш заклучок. Во секој случај има и такви личности кои се Македонци, само што треба да ги пронајдеш.

    AppoloN не знам што да ти кажам освен тоа дека одлично ми одеше Говорење и пишување, Македонски јазик и литература, Филозофија, Етика, Социологија и се останато. А и моментално одлично се снаоѓам со пишување на текстови со правна проблематика. Те изненадува фактот што едно машко знае да има размислувања кои се слободоумни, објективни, реални, експликативни и либерални??? По сите краишта ако бев женско темава ќе се викаше Совети од ЖЕНСКА страна за сите девојки а во краен случај не гледам причина зашто лажно би се претставувал и да си трошам време ако бев женско како што велиш ти. Сигурно ќе си најдев некоја женска тема да отворам и немаше да делам МОИ размислувања на тема која гласи Совети од МАШКА страна за сите девојки.

    На останатите прашања ќе се обидам до крајов на денот да дадам одговор.
     
  8. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Apoloon Па вие сте машки лесно ќе преболите, ние женските се сериозно сфаќаме секогаш остануваме повредени на пример; јас сакам искрена врска без лаги без ништо. А зависи од девојката ако те сака искрено нема да те повреди, ако не те сака тогаш можи се да направи .Ако ме прашувaш што ако таа не ти ја возврати љубовта сигурно ќе можиш да си најдиш друга.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132


    Zajko jas toa se pocituvam......i malce sum los....samo me interesira zaso pisuvas skazni...kazi kratko i jasno.....kolku saka neka boli...podobro direkno se nego filovano i skazni kolku da sakas.
    Se gleda deka ti idela literatura i makedonski jazik i bas temava i idejava ti e super...da vidat malku zenite deka i nie sme luge....ama i psihologija ti idelo priznaj.... ^_^
    hehehe...pozzzzz like like...... :up:
     
  10. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132

    Kaj pisuva deka nie polesno preboluvame? Toa ne e dali si masko ili zensko...toa e individualno dali imas cuvstva ili ne!
    Znaes zaso taka mislis.....zatoa sto nie ne iskazuvame sto ni e kako ni e ni ti kazuvame ...za razlika od vas...ali tuka si u golema greska ....ne sme od kamen nie be alo?
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  11. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Што си помислувате ако женско ви пријиде прво да се запознаете ??? Какви женски ве привлекуваат ???
     
  12. Swatkooo

    Swatkooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Па видете неможе девојките секогаш да се добро располлложени и насмејани....зашто машките не се секогаш такви ... зашто девојките секогаш треба да им угодуваат на машките....? :@
     
  13. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    И Јас истото се прашувам
     
  14. gerisha01

    gerisha01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    4
    И јас исто се прашувам??? :?:
     
  15. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Зекоооо :D :D :clap: :clap: браво за темата , ма има да те прашам се :) само сега не ми текнува :lol:

    Позз !!
     
    На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    As to vikas za maskite sto lazat sekoi 5 minuti za da izlezat od situacija?

    pozzzzz.
     
  17. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    А како може едно машко да оди со повеќе девојки во исто време, само една да му е официјална женска, а другите за секс. Притоа девојка му ништо да не знае, а он без трошка грижа на совест да си оди со неа, да си ја сака, исто како ништо да не се случило со некоја друга? Никако неможам ова да го разберам?!
     
    На blue-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. divi

    divi Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    15
    Добро јас машко сум па не можам да го разберам ова. Некако многу контрадикторно ми е ова „си ја сака“ и „секс со други девојки“. Типот очигледно има проблеми со главата. Најлошто од се е кога ќе дознае девојката што и правел, ќе ги генерализирасите мажи како кретени, што мене лично како добар тип ;) не ми оди во прилог.
     
    На snegulka21 и didija им се допаѓа ова.
  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Фала Диви за мислењето, отприлика вакво слично прашање ќе поставев до Зајково, ама се думав дали да го поставам, бидејќи си мислам, дека ако некој така прави веројатно не спаѓа во групата на вообичаени машки, или...? :)

    Како и да е голем поздрав до Бани и огромно браво за темава, колку и да се думаме и мислиме и споделуваме искуства и размислувања, од време на време ни треба машко да ни ги отвори очите за некои работи. Ако ми текне некое прашање ќе пишам. Малце сум оф топик, се извинувам бидејќи сепак, не побарав совет :)
     
  20. Belen

    Belen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    Моето прашање е следновo: Зошто машките не се двојат од своите другари? Значи едноставно не можат да живеат без нив. И кога се со девојка, сакаат да бидат и во друштво на своите пријатели. Нели е тоа преголема приврзаност?
     
    На Healthyandbeauty му/ѝ се допаѓа ова.