1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    И по цена на тоа одреден период да сте раздвоени откачи го баш кога ќе е позагреан и те бара и не се врти назад,нека осети.Верувај,ако знае да те цени и ако навистина те сака колку време и да сте раздвоени ќе најде начин да те врати, ти мора да му покажеш дека треба твојот збор да е последен а не тој да може да мисли дека кога сака може да е со тебе.Ти кажувам од искуство сум била во слична ситуација ако ме послушаш прво ќе ти е многу тешко но со тек на време ќе почнеш да размислуваш дали тој ти е навистина потребен колку и да го сакаш.Е кога ќе се сврти тркалото ќе видиш каков пресврт ќе има не ја број секоја минута остави си простор и за себе и за него и ќе видиш како ќе те бара(зборувам ако навистина вреди и те сака) и најголем фраер да е истото ќе го направи.Од неговиот муабет женска според мене немал и може да се пројави после одреден временски период и неииживеаноста како услов за да не влезе во сериозна врска со тебе иако тоа го заслужуваш.Кога ќе почне да иде по тебе постави се цврсто и стој зад она што го сакаш во фазон или вака или дај му го патот.Која и да е женска заслужува да е сакана посакувана и твојот збор за него да е закон!!(не да е лигав туку да ти ги цени перцепциите и ставовите)Верувај ако сакаш да ти успее врска играј на оваа карта нека не почувстува слабост ниту овој ниту некој нареден.Позз и гуд лак:D

    Закачи му се.Ама не за да те приметат сите и братти да дознае.Што потајно тоа потрајно велат.Кога ќе си во ситуација да си сама или во помала гужва со него застани гушни го бацни го штипни го:D не се шегувам сериозна сум.Биди директна не викај по него за да застане пресечи му го патот покажи храброст нека се изненади и тој па ќе видиш дали ќе му се “пофали” на братти или со душа ќе чека да ти го фати поглед.Малце подиво и похрабро,и крал да е женски сме нека се здрма малце(држи граница не да мисли дека може да те исфаќа само)Биди недостапна исполни си го времето и почни да мислиш и на нешто друго.Секогаш е така кога ќе си сконцентрирана на една личност од возбуда се здрвуваш пред него и тој те глеа ко безпомошно маче шо го сака и едноставно не оди.Гуд лак;)
     
    Последна измена од модератор: 7 февруари 2018
    На Sweetlove_0312 и gosakamohridd им се допаѓа ова.
  2. ananas158

    ananas158 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Советот е на место, ама колку што гледам јас тој е доста посакуван од многу женски и е свесен за тоа, додека јас сум малку да се наречам "по обична" за разлика од неговата околина па неќам да ме сфати како некоја која едвај чека да се сплетка со него. Искрено се плашам да не предизвикам обратна реакција т.е. потсмев. А веќе готова сум ќе пукнам што се вика за само да ме запримети малце повеќе. :$
     
    На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
  3. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Devojko kako sto go opisuvas pogore ti tvojot decko nema nikakva potreba da se boris za nego i da go zadrzis. Ti, mislam deka dovolno si napravila i ne treba nisto poveke da pravis za da go zadrzis bidejki toj abdal ne zasluzuva. Kaj tebe samodoverbata e na ponisko nivo ne znam od koja pricina i treba da porabotis za da steknes pogolema samodoverba vo sebe.
    Za da privleces vnimanie kaj masko potrebni se poveke raboti: najprvo kako izgledas, potoa kako se oblekuvas, kako se ponasas(kulturno, arogantno, seljacki, sarmantno) i tn. Ne znam kako se ponasas sto ne mozes da privleces vnimanie na masko. Moj sovet e da se ponasas prirodno ne izvestaceno. Da se trudis na maskoto da mu ostavis vpecatok deka si cvrsta osoba koja znae sto saka. Da go sarmiras na sekoj mozen nacin. Da bides nezna i kako licnost i vo diskusija. Da ne ostavas vpecatok deka imas slabost kon nego, bidejki ke ja zloupotrebi tvojata slabost.
    Samo taka ke jmas uspeh.
    Nego batali go.
     
    На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.571
    Допаѓања:
    12.749
    Пол:
    Женски
    @malalola Баш е така како што велиш, знам дека сум многу попустлива и многу попуштам кога тој ме залажува со зборови примамливи, знаете, за да ме натера да излезам со него. Да, тој никогаш не бил во сериозна врска затоа и не знае каков однос треба да има за да ме придобие, знае дека јас и покрај караници, навредување лесно ќе прифатам секогаш тој кога сака , сепак ќе оди Бугарија на факултет од септември и ќе ме заборави, се учам да стојам на свои нозе.
    @star83 Кај мене проблемот беше и тоа што се срамев да му зборувам од што премногу бев занесена со него кога бев, во облаци летав, ама тој е дрво па ништо не разбира. Што има да се малтретирам со таков, следна прилика, ако тој се смени случајно нема да сум повеќе лесна и нема да му давам се од себе бидејќи не ни заслужува. Треба веќе да сум полоша, јас сум по карактер многу менлива, сега едно размислувам после друго , денес ќе го сакам, утре ќе викам дека не го сакам. Веќе треба крај да се стави на ова.
     
    На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
  5. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Нема да те заборави пак иста песна ќе биде ќе видиш дека ќе те бара.Добро го знам залажувањето со зборови,држи се со своето,таквите се одлични манипулатори.
     
  6. anastasija18

    anastasija18 Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    206
    Пол:
    Женски
    Ме интересира машко мислење.
    Пишував и во друга тема, ми се допаѓаше еден дечко, преземав прв чекор и му пишав вчера прва и ни појде муабетот си пишуваме 2 дена без престан. Меѓутоа не знам вие машките какви девојки сакате повеќе тоест како да се поставам за да ме сфати сериозно? Јас не сакам мување или само секс или забава, туку нешто посериозно со него. Ако ме покани да се видиме на само, зошто гледам дека натаму оди работата како да постапам?
     
  7. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Ako te pokani da pojdes. A za toa kako go svatil potegot sto si go napravila, bidejki prva si stapila vo kontakt, toa nesto sekoj razlicno go svaka i tolkuva. Zatoa bidi pretpazliva. Mozebi ke se dopadnete ednen na drug. Rabotata moze da trgne na arno. Mislam deka za pocetok da bides dosta pretpazliva, bidejki ne znam kakvo razmisluvsnje ima deckito vo vrska so tvojot poteg. Obicno maskite vo vskvi sotuacii gledaat samo zenska za v krevet. Toa e moe mislenje
     
    На "Zoki", hermosa и buba4e89 им се допаѓа ова.
  8. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Истото го мислам со дадениов одговор.
    Да не бидам оф топик.
    Бонус одговор:
    Не му давај дознаење од прва дека леташ во облаци по него.
    Запознај го убаво каков карактер е,и на која карта е спремен да оди.
    Ти што и да направиш,како и да постапиш,не зависи се до тебе,туки тој како го сватил твојот чекор.
     
    На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    2.831
    Пол:
    Женски
    Девојко сериозно? Ти треба сама да сватиш како те гледа он, дали за една вечер или за врска, а не да се устручаваш како да се однесуваш. Биди си своја, на дејт ќе одиш не маскембал.
     
    На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
  10. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Како со машко шо цело време се однесува како единствено да му е важно тој да е океј, а на моменти знае да покаже слабост кон мене но тоа го снемува со брзина на светлината за да не помислам дека мисли на мене и дека сеуште му значам?Ми треба совет идеја било што,не може да се разбереме со разговор пробав тоа не оди,ми треба нешто што ќе го разбуди и освести..Ми значи многу,ве молам за мислење...
     
  11. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Како? Почни и ти да се однесуваш исто како него. И не ради тоа за тој да се разбуди, него затоа што треба прво ти да си океј па после да си му и него.
     
    На "Zoki", malalola и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  12. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
     
    На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
  13. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Може нешто да промени таква личност?Не се плаши дека вака може да ме изгуби?
     
  14. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Таква личност не може да се промени. Тој во одредени моменти ќе ти глуми само да си го добие она по кое тргнал. Потоа истата песна. Таквите личности се лицемери и екцентрични типови. Тој нема да те изгуби тебе се додека ти не решиш. Тој ќе те користи до максимум, се до тој момент додека ти не се опаметиш и го откачиш за стално.
     
    На natemila, "Zoki" и malalola им се допаѓа ова.
  15. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Не сме повеќе во контакт 4 месеци но цело време прави нешто таман кога продолжувам понатаму..нема што да искористи не знам зошто го прави ова
     
  16. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Себична особа,шутни ги таквите не ти требаат.
    Такви неможе никој да промени,родени се со фабричка грешка.
     
    На natemila и malalola им се допаѓа ова.
  17. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Не те разбирам. Продолжуваш понатаму самостојно или пак со него?
     
    На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
  18. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
     
  19. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Мислам дека нема потреба да гледаш што прави. Батали го и терај го животот понатака. Не му обраќај повеќе внимание и само така ќе се оддалечиш. Доколку пак прифаќаш било каков разговор со него тоа е за тебе губење време, а и доколку се смириш со него ти ќе имаш само проблеми ништо друго.
     
    На "Zoki" и malalola им се допаѓа ова.
  20. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Коа ќе дојде до ситуација да се смириме тој бега,после недела дена праи работи да ми покаже дека мисли на мене...не можам да престанам да мислам на него не дека толку го сакав туку зошо сите овие глупости,ако ме сакаш сакај ме ако не кажи ми и оди си.Ме полуде тотално психички