1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Zena so napucen zasdnik(kako prasalnik da e) so sredna golemina.
     
  2. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Оф леле многу се нервирам кога ќе прочитам како некој се нервира за физички недостаток. Значи јас ти бев буквално грдо пајче се до трета средно. А далеку од тоа дека сега сум некоја лепотица :D ама научив да си живеам со моето лице и моето тело. Имав криви заби (тројките ми беа горе) ама ептен, што ми ја подигнуваа кожата меѓу горната уста и носот и тоа ми го пореметуваше цело лице. Цело време изгледав како да имам убод од пчела меѓу горната уста и носот. Имам клапнати уши, имам пеги, имам големи очи, големи гради, широки колкови, имав уште тогаш проблеми со тежина, и за сето тоа бев исмевана, за забите највеќе. Многу луѓе ми имаат кажано дека во грбот изгледам како машко. Раце ко на билдер, широки рамена, мускулест грб. И точно е, имам. Повеќето билдери би сакале грб и раце како моите. :D Не е битно дали имаш големи/мали гради, голем/мал задник, големи/мали уши, кога си опкружен со злобни и прости луѓе, тие ќе најдат причина да направат да се чувствуваш лошо. И знаеш што? Кога те читам си велам камо јас да имам градба на тело како тебе, да не се замарам со градиве што ги имам и да не можам да си облечам се што сакам туку кога ќе видам некоја убава летна маичка или фустанче, одма гледам слика како неубаво ми стои во градите и како сите ме зјапаат. И плус цело време би си одела без прслук. :D И би трчела слободно и би живеела без болки во грбот.
    Ако мислиш дека можеш да си направиш некои промени со шминка или коса или некако да си ги истакнеш добрите физички особини пробај, можеби ќе се чувствуваш подобро. И под ова не мислам да исцртуваш муцка огромна, да ставаш филери и вештачки трепки.
    И знаеш што? Веќе ич не ми е гајле. Во четврта средно си ги средив забите, си ја доведов тежината во ред (сега пак ја упропастив де), почнав да бидам посамоуверена, станав многу поинтересна и отворена личност бидејќи не бев оптеретена со физичкиот изглед и дури и оние што ме исмеваа, потоа почнаа да ме загледуваат. Затоа нема зошто да се замараш со небитни личности бидејќи кога ќе запознаеш различни луѓе, во различно опкружување ќе видиш дека не се сите плитки како тие со кои се дружиш.
    Ама буквално бев во иста позиција како тебе. Мојата најголема средношколска симпатија се заљуби во мојата најдобра другарка. А нели имав гради, ама и на мене ми се случи истото премногу пати. :D Затоа, терај напред, не вреди да губиш нерви на момчиња што не користат мозок.
    И мило ми е што си се решила од бившиот. Како може да ти е дечко и да ти вели дека не си убава? Девојче, немаш појма колку грди девојки имам видено со дечкови, со мажи, успешни, среќни, исполнети со она што го дал Господ. И веќе кога одам низ град и кога набљудувам луѓе не гледам грди/убави луѓе туку ги гледам како среќни/несреќни, културни/некултурни. Види само колку познати примери има што дури има и видеа за нив дека се премногу грди за во Холивуд (чек ит аут) ама тие се прифатиле како што се и тераат и заработуваат милиони.
     
    Последна измена: 16 февруари 2018
    На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
  3. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Дали може врска што започнала ради инает на трета личност,за да и покажеш на личноста дека можеш без неа а воопшто да не си заљубен во таа со која си во врска туку истите емоции ти се за таа од која си напраил се за инает да опстои и да просперира?
     
  4. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.917
    Пол:
    Женски
    Не.
     
    На buba4e89, celineparis и malalola им се допаѓа ова.
  5. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Колку траат таквите врски и како завршувааат?
     
  6. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.917
    Пол:
    Женски
    Додека решиш да глумиш, до тогаш ќе трае.
    Давањето лажна надеж е лоша работа, едно ќе ти кажам само Карма :!:
     
    На Purelove92, buba4e89 и malalola им се допаѓа ова.
  7. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Може тој шо напраил се за инает да се смири со личноста што ја сакал односно да ја прекине врскава од инает да сфати дека праи грешка? Ако може,тогаш како?
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Времето само ќе му каже.
    Ова се врски од очај.
     
    На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
  9. greeneye006

    greeneye006 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите ако може некој да ми ја објасни ситуацијава во која сум зошто некои работи не можам да ги сфатам.Значи вака пред некое време искочивме со еден и се си беше океј после тоа пак неколку пати се видовме и ми беше убаво кога сум со него така не ми било со некој подолго време и дечково изгледаше како да сака да искача со мене последен пат кога се видовме ми збореше како нема него да го снема ко другите дека му се свигам дури и врска ми предложи ама после тоа почна да се однесува ладно го прашав дали пак ке се видиме пак ми кажа најверојатно не зошто демек не сакал да ме повреди и се смениле некои работи.Не можам да разберам како за толку брзо време можат да се сменат работите како може некој да ти каже да дека те свига и за врска да ти збори а на крај така да испадне.Ако може некој да ме ја објасни ситуацијава и да ми каже што да правам зошто и мене ми се свига и убаво ми е кога сум со него и не сакам да престанаме да се гледаме.
     
  10. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Разговарај уште еднаш. Искрено нека ти ја каже причината. Ако повторно ти заобиколува и не ти кажува конкретно што е тоа што се сменило, не вреди да се замараш.
     
    На buba4e89 и star83 им се допаѓа ова.
  11. greeneye006

    greeneye006 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Па сакам да го прашам ама што ако едноставно не сака да се гледа веке со мене зошто сум имала и јас бивш со кој не сум сакала да се гледам и знам како е некој за некои такви работи да е напорен не сакам така да испадне
     
  12. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Што има да си напорна кога тој не сака да е со тебе?
    Забораваш и продолжуваш.
    За љубов и внимание не се моли.
     
    На hermosa, buba4e89, mira.mira и 4 други им се допаѓа ова.
  13. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
    lju
    љубомората е една врста на болест, и необјасниво е зошто , а љубомората постои и кај жените не само кај мажите.
     
    На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
  14. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Може таква врска, али таа врска ке биде"ВРСКА ОД ИНАЕТ", а не врска од љубов и взаемно разбирање. И таа врска ке биде "ВРСКА БЕЗ ВРСКА" само ради реда. Ќе биде до идредена цел, а таа цел е да се нсправи некој да е љубоморен и на тој начин да ти се врати. Без успех е тоа, може да има само контра ефект. Пробај!

    Зошто викаш дека љубомора постои А НЕОБЈАСНИВО Е ЗОШТО? Според мене има ите какво објаснување.
     
    Последна измена од модератор: 23 февруари 2018
    На buba4e89 и malalola им се допаѓа ова.
  15. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
    за секоја болес има некоја причина, така и за лјубомората има Х причини ни тој штое толку љубомотен нее свесен зошто го прави тоа до тој степен.
     
  16. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Vikas ima iks pricini a ne objasni zosto. Prethodno vikas e neobjasnivo. Dvosmisleno nekako.
     
  17. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
    poimot e mnogu sirok, ti ako imas nekakvo objasnuvanje poveli.
     
  18. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Bidejki vikas deka spored tebe e neobjasnivo eve jas ke ti objasnam. A deka kaj nekoi lica moze da se tretira kako bolest, moze.
    Eve samo eden primer od iljadnici primeri zosto postoi. Na pr. ti i tvojata devojka, ili pak zena ako si zenet, izleguvate nekade vo drustvo kade sto na pr. ima poveke zenski i ti celo vreme da se napravis fraer pred dr. zenski postojano sakas da bides centar na vnimanie. Postojano nesto kazuvas se nametnuvas na nekoj nacin (kako saren petel) i vo odreden moment nekoja od tie zenski ti prifaka i ti pocnuvas da koketiras so nea na razni nacini na pr. i namignuvas, po mslku ke ja cepnes, dali vo ovoj slucaj partnerkata ke bide ramnodusna? Naravno ne.
    Vakvi primeri ima bezbroj. Tuka ima bolna ljubomora? Ne.
    Bolna ljubomora posto kaj luge koi za sitnica se zafakaat. Kako na pr. zosto pogledna vo nea, zosto se doteruvas, zosto si namirisan i red dr. glupost. A taa ljubomora postoi kaj luge koi ja izgubile megusebnata doverba. No ja ima i kaj luge koi se sakaat i si veruvaat eden na drug no e mal brojot.
    Ljubomorata postoi i ke ja ima. Ako ja nema ke nema ni ljubov. Ljubomorata da ne premine vo bolna e togas e loso.
     
  19. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би пробала,прашав информативно поради проблемот на една моја блиска личност.Потполно се согласувам со твоето мислење.
     
    На saren_petel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Дали би биле во врска со постара девојка? и зошто е тоа така? ми се допага премногу дечко кој не е рамнодушен на мене преочигледно е. ќе одиме на дејт, ама не ми е само за една вечер. помлад е 6 год, и има и некои други фактори кои тука се мешаат. мислење од машки ве молам