1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. zhu

    zhu Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Здраво вака ако може еден совет
    Пред 2-3 недели се запознав со еден дечко, се видовме од тогаш 2 пати, он постојано ми пишуваше прв секој ден или секој втор ден евентуално да види кај сум што правам, а јас само еднаш му имав пишано. Меѓутоа еве веќе 4 дена го нема да пише, не знам дали изгубил интерес и нашол друга или чека јас да му пишам сега прва, што мислите што да правам?
     
    На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MrKJ

    MrKJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Машки
    Доколку сакаш да пишеш, пиши. Ќе приметиш бргу дали е заинтересиран или не. : )
     
    На Feminka22 и WildMk им се допаѓа ова.
  3. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Пиши му ти, не значи секогаш да е тој прв што ќе започнува разговор. Доколку има нешто ќе дознаеш.
     
    На Feminka22 и WildMk им се допаѓа ова.
  4. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Пиши му ти, може би чека на тебе сега да пишеш. Може се чувствува досаден ако ти пишува се тој. Ништо не губиш ако пишеш прва. Круната од глава само ќе ја симнеш. Ништо посебно.
     
    На candy.cane и WildMk им се допаѓа ова.
  5. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Можеби додека траело запознавањето во живо увидел дека не си негов тип на девојка, а можеби и има некои проблеми. Доколку сте разврзале муабети не е доволно да му пишеш '' zdr'' ''hi'' '' :) '' него директ прашај каде си, што те смена така наеднаш..
     
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Епа, нема само тој да пишува.
    Оти си 'мерите' кој повеќе пати пишал?
    Ако сакаш да зборниш, пиши му и ај со здравје.
     
    На candy.cane, Annora, Feminka22 и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    Му се допаѓаш, ама малку олабави и дај му знак некаков, односно биди природна и обична (како и секој човек) и пишувај му и ти прва, да не се почувствува дека досадува или дека ти влече зборови од уста.

    Гледам дека има интерес и кај тебе, односно те интересира зошто прекина....
     
  8. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
    А од каде знаеш дека таа му се допаѓа ти кажа тој тебе?
     
  9. Micika12

    Micika12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Па види пиши му ти разговарај со него, може има работа или некој проблем шо не ти пишува, немора да значи дека изгубил интерес за тебе или е со друга..
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  10. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Пиши му. Не мора се он прв да пишува нели:) Кога ќе пишуваш со него, бргу ќе приметиш дали е заинтересиран за тебе или само тепа досада.:*
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Само не се лути другар, кажувам од моја перспектива, на нештото таа што го напишала и размислувам зошто би пишувало често машко, и зошто би прекинало.

    Peace!
     
    На candy.cane и WildMk им се допаѓа ова.
  12. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
    зошто да се лутам да можам на девојката и јас би и помогнал :)
     
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Прашај ја прво жена ти, дали ќе ти даде :)
     
    На naturallmess, lovestoneddd и Alisa22 им се допаѓа ова.
  14. BrokenAngel97

    BrokenAngel97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2015
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Незнаев каде да го поставам прашањево па се решив овде.Искрено ке паднам во депресија, многу сум разочарана незнам дали е до мене но кога ке им пријдам прва на машки тие ме гледаат како некој чудак и после ме игнорираат. Немам никакво искуство и незнам што да правам кога некој ми се допага и автоматски ја губам таа личност си фаќа женска на пример и после извесен период ми е криво. Еве моментално еден ми се свигја нигде низ град не го среќавам и ако му пишам незнам што се плашам дека ми се исмејува или којзнае што ќе изреагира. Значи стварно ми требаат совети искусни особи незнам што да правам, само знам не е на добро. И кога ке слушнам други кај што ми велат немој тоа да го правиш чекај на него а тој незнае дека јас постојам. Па до кога веќе јас да чекам сигурно нема да му пишам кога ке го видам со женска. Ве молам за советче позз.
     
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Пиши му.Ништо страшно.
    Почни со бош муабет, шо праиш како си што има.После почнете да си зборите.Ништо не губиш ако му пишеш.
     
    На BrokenAngel97 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    Еве како машко за да видам дека некоја постои како што викаш ти, потребно е некако да ми даде до знаење односно да ја заприметам на некој начин. Ако има социјални мрежи лајкни му на песни коментари откај знам ти шо, па по некое време ако не пиши, пиши му.
     
  17. BrokenAngel97

    BrokenAngel97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2015
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Не го познавам баш најдобро, ми треба некоја идеја само да не е од типот здраво како си? Да биде нешто интересно да знам дека ке тргне муабетот кон нешто ако ме сфаќаш
     
  18. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Па добро тогаш, прати му во директ некое meme или quote.Нешто што мислиш дека би развило дискусија.Ја обично така правам,не им пишувам директно туку ќе пратам некоја слика или нешто колку да се почне дискусија па почнувам со муабет.
     
    На BrokenAngel97 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Devotion

    Devotion Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    32
    Си нашол нешто поинтересно, затоа не ти пише. Нема врска шо пишел тој прв, ако сака пак ке ти напише да се најде у муабет, ќе сфати тој од муабетот дали си ти заинтересирана или не а не по тоа кој прв пишал, после четири дена баш напротив, не треба да му пишеш а уште полошо пак и да го прашуваш зошто го нема кај е бла бла. Тоа е проблемот кај нас женските, многу се замараме. Остави така, и да го нема, тоа е тоа прифати и продолжи. Најди си нешто занимација и не мисли многу многу. Искрено од мене совет.
     
  20. MysteriousQueen

    MysteriousQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Пушти му некоја слика од тебе или нешто рандом на инстаграм, сигурно ќе врати. Ако сакаш на фб, пиши му што било... како што кажаа погоре ништо не губиш:) Be confident!:*
     
    На BrokenAngel97 му/ѝ се допаѓа ова.