1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.229
    Пол:
    Машки

    овие типови на луѓе многу ги мразам и ме нервираат, не ти, тој. Во врска, а сепак му се сака нешто настрана. Од моја гледна точка и да те чува во иднина мислам да се скара со девојката па да биди со тебе, мислам дека и ти ќе му здосадиш по некое време, ќе си најди некоја личноста што се разбира во некоја друга работа и интересна. :D
     
    На Snowflake97 и Alisa22 им се допаѓа ова.
  2. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    2.869
    Пол:
    Женски
    Јас би била навредена да ми пишува некој 24/7 што е во врска и би се почустувала понижена доколку излезам во некој шуми , темнини, а наредниот ден ги гледам со девојка му во ресторан среќни весели.

    Златна резерва или можеби дреми на телефон кога муе досадно. Не си обрврзана да му враќаш тоа што другите ќе помислат за тебе е нивни проблем.
     
    На IM.TMKQ, Tina22m, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Абе јаs само си кажав што посакувам ама далеку од тоа дека сум пребирлив,лесно легнувам на брашно пошто во моето срце има љубов за сите:)
     
  4. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Devojko kratko i jasno ke ti odgovoram. Masko dokolku i pisuva na nekoja senska da znaes deka nesto saka, ili saka da te legne ili pak e nesto drugo, da receme nekoja vrska.
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Од корист му е..верувај ми.Поготово ако ти врти некои муабети за секс.Чим збориш ради реда батали го.Чека да ,,паднеш” на него.
    А може и онака збори со тебе.Ама ако му е на некој супер во врската и е задоволен нема да збори со други.
    Не му враќај или плесни му во лице.Прашај го дали не добива доволно внимание од женска му или не му е интересна веќе па забушава.
     
  6. BigMisterP

    BigMisterP Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2015
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    101
    Малку си контрадикторна. Несовршено тенџере не може да очекува совршено капаче, да бидеме реални.
    Туку, постави слика од некоја личност која изгледа слично на тебе(било позната или непозната), да знаеме како отприлика изгледаш, па да ти ги калибрираме стандардите за во иднина. Да знаеш со кои машки имаш поголеми шанси, зошто самата кажа не сакаш да бидеш стара мома.
     
    На Snowflake97 и The_boy им се допаѓа ова.
  7. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    И ти каков овој претходниот да не си богот Аполон слезен на земјата?
    Да кажела како изгледала па да и пресудел дали е вредна според тоа да има некој покрај себе во животот или пак не. По кои стандарди ќе го пресудиш тоа? И еве да речеме дека според некои си твои не е убава, што да направи да се самоубие?
    Сериозно на овој подфорум треба да се ограничи правото да коментира и дели 'совети' се и сешто, форумот е да се пружи поддршка и помош а не да се пресудува кој е вреден за љубов а кој не..
    Никој не е совршен секој има маани повеќе или помалку, тајната е во тоа да се најде некој на кого тие маани ќе му бидат привлечни. Не за џабе рекле "Beauty is in the eye of the beholder".
    Па стандарди ќе и бирал според изгледот, кај кој има поголеми шанси, ми се приповрати од муабетов.
     
    На sparklie, Tan4ence, Snowflake97 и 8 други им се допаѓа ова.
  8. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    A dokolku ne ti pisuva nisto?
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Одвеан е тогаш
     
    На honey.11 и Crnookata им се допаѓа ова.
  10. lasthope

    lasthope Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Момци дали ви е важно колкав круг на пријатели би имала таа што ја сакате или сеедно ви е?
    И дали ви е важно нејзиното минато доколку била исмевана од соучениците и ја бие глас дека е осамена, навредувана и сл?
     
  11. Stayy W

    Stayy W Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2018
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    На тема секс не ни спомнал ни слично на тоа .
    На тема секс ниту спомнал или слично . Работата е тоа што кој му е проблемот што ми пишува , а гледа дека го игнорирам . Вакви типови на машки деф.. одвратни ми се .
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.229
    Пол:
    Машки

    Првин рече се допишуваш, па сега викаш дека го игнорираш и одвратен ти е?
     
    На The_boy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Кој е тој кажи нѝ, да го искараме што воопшто ти пишува. Кај смее 'одвратен тој' да ти пишува на тебе.
     
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.229
    Пол:
    Машки

    Сеедно би ми било, во смисла ништо не би ми било со намера да те повреди или навреди. Ако самата си кажиш за свое минато океј, и јас би споделил за мене.
     
  15. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Na nekoi maski I'm e bitno,ako se znaete,mojot slucaj bese vakov.
     
  16. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Луѓе имам проблем значи минатиот вторник ме адд бившиот во недефиниран однос шо бевме 3 ипол месеци од др. профил и не го прифатив. Го одблокирав од стариот за да видам дали го користи и требаше 48 саати да поминат за да го блокирам пак и го оставив. Ме адд од двата профила секако не прифатив. После пак ме адд од стариот и прифатив. Се допишувавме 1 ден и не знам како се дог. за кафе наредниот ден(ова е 2/3 средба). Коа се сретнавме правевме одоколу општо муабет, ми се пушташе и као гром од ведро небо типот ми вика те поканив на кафе за да те прашам дали сакаш
    да бидеш со мене во врска. А јас бев као WTF?! Мислам дека ако беше потопло дека ќе ми влезеше некоја мува у устата . Не знаев дали се зеза со мене или не и ништо не му одговорив само му реков дека е ова малку повеќе од чудно за мене. Шо сака после три месеци? Што го променило неговото мислење?! Го прашав ама не ми кажа конкретно. После тоа се допишувавме и ми вика дали сум за и ја као реков ок може. Вчера пак ме прашува абе и сеа идеме или и јас со цел памет му реков па не знам ваљда :D. Ми рече као па ти не си сериозна и му реков дека не се шалам и го прашав дали е реален и ми рече као демек ако не бил реален немало ни да ме праша и ок. Два три дена ми се јавуваше и толку. Денес јас му се јавив и ми рече као ќе ти се јавам за пола саат и толку. Ни се јави ни ништо. Ве молам кажете ми совет како да постапам? Дали да се одалечам од него? Многу ме нервира ситуацијава у која се наоѓам.
     
  17. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Расчисти си со себе прво. Ми изгледа како да не знаеш што сакаш.
     
    На buba4e89 и Dark artist им се допаѓа ова.
  18. taznata :(

    taznata :( Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Ако зборуваме за изглед не се сметам за грда девојка...порано можеби да ама сега мислам се имам разубавено, немам некој крив и голем нос или пак уши големи и клампави, мазно лице имам, не сум дебела.. ама имам еден голем недостаток а тоа е што сум многу висока ...и тоа ми пречи многу и во пронаоѓање на партнер поради тоа што повеќето машки се пониски..;(:worried::( и поради тоа мојата самодоверба е ниска ..
     
  19. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да бидам во врска со него ама мислам дека он се зеза со мене цело време и страв ми е да не се залетам уште на почетокот и после да не погрешам. Да у право си многу сум збунета и се нервирам, превише ги анализирам нештата. Као рече дека ќе се јави за пола саат, а не се јави 5/6 саати. Порано јас бев таа која не му обрнуваше внимание мн. и не се јавував често. Сега мислам дека ми враќа и затоа вака се понаша.
     
  20. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Речи му дека се зезаш и об*еби го. Како имате живци за овие работи не ми е јасно? Ме аддна, не ме аддна, во врска сме, не сме... Освен ако имате по 15 години, тогаш разбирливо ми е.
     
    На Alisa22, buba4e89, RoseRain и 2 други им се допаѓа ова.