1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Па кажа веќе, повредено и е егото. Се осеќа на некој начин изиграна. Таа не вели дека сака да биде со него, туку едноставно многу поинаку се однесувал, за на крај да го снема без збор.
     
    На Мачкетина му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    А што треба да трча по неа и да и го нахрани егото?
    И на крај краева не и бил ни дечко па да и се објаснува.
     
    На Oscar Lady, naturallmess и Мачкетина им се допаѓа ова.
  3. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Stark многу ги мешаш работите. Никој не рече дека треба да трча по неа за да и го храни егото. Таа не очекуваше толку брзо да го снема, бидејќи и спуштал звезди до тогаш. И да, можел ако сакал да биде фин и да и каже искрено што сака и очекува, ама да не се лажеме, ретко кој го прави тоа. Повеќето ве снемува без збор, бидејќи така ви е полесно.
    Од нејзина страна исто така немаше заинтересираност, така да нема зошто девојката да се осеќа лошо или повредено, бидејќи и онака не сакала да биде со него.
    Како и да е, ништо страшно, се случува постојано.
     
    На Мачкетина му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Ти ги измеша брзините јас само се фокусирам на тоа што го пишуваше таа, не претпоставував. Ако немало ништо повеќе од едно мување и сега е повредена, не гледам зошто кога претходно не била оптимист дека би имало нешто повеќе. Како и да е, доволно е.
     
    На Traveler$, naturallmess и Мачкетина им се допаѓа ова.
  5. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Хаха очигледно тебе нешто не ти е јасно. Ако се фокусираше на тоа што го пишуваше таа, ќе сфатеше дека егото и е повредено и ништо повеќе. Само да се коментира без потреба.
     
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    Последната реченица задржи си ја за себе, а за другото, нема да се објаснувам во ничие име, ама егото што си го имаме е наше и само самите може да се навредиме или земиме при срце. :)
     
    На Traveler$ и Мачкетина им се допаѓа ова.
  7. Мачкетина

    Мачкетина Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    1.065
    Пол:
    Женски
    @Annora убаво објасни до егото не сакав ништо повеќе од него може очекував да биде искрен и да каже ова вака не иде а не само да престане да пишува.
    @Stark Анора убаво кажа до егото ми е. Повредено ми е егото а тоа нема врска со тоа дали ми се свиѓал или не. Да разјаснам ни тогаш ни сега не ме привлекува ни психички ни физички. Не го би сакала да биде искрен и да каже не иде ова, не се правдам себе си може требаше да ги скратам и јас работите на почеток ама бидна веќе.
    Едноставно ми е што не сме искрени за тоа што мислиме колку би било поедниставно се да си кажеш и да знаеш на што си.
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    Еве да размислиме.....

    Си му си се допаѓала, го одбиваш, се разочарал малку или во меѓувреме има поинтересна алтернатива па таму си пробива, наместо да го губи овде времето. Зошто би се објаснувал на некој начин? Должен ли е?


    Извини, вака што реагирам, ама тој ми е стилот на пишување и без "дриблање"...
     
    На Мачкетина му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Мачкетина

    Мачкетина Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    1.065
    Пол:
    Женски
    Таман работа да барав да трча по мене и да ми го храни егото. Не ме познаваш, не сум таква. Не да ми се објасни како дечко не го како зрела личност што знае што сака а што не. И воедно може да го каже тоа. Само толку, зар барам премногу. Очигледно да.
     
  10. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Нормално, затоа и пишав можни алтернативи, ти знаеш и колку бил "загреан" за тебе.. овде си претпоставуваме само. Како и да е, не му се секирај и не обрнувај внимание, да речеме дека е детинест и то е то. Со среќа понатаму.
     
    На Мачкетина му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Мачкетина

    Мачкетина Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    1.065
    Пол:
    Женски
    @Stark Не ми смета начинот на пишување, напротив. Не ми смета и сто алтернативни нека има ми смета фактот дека не сме доволно созреани да бидеме реални.
     
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    Знам на што мислиш, и веројатно во денешно време таа искреност е скапа.


    Можеби погрешно си го проценила карактерот негов, и не си очекувала вакво нешто, но ни тој не бил должен да реагира и да ти се објаснува, а од машка страна (иако не сум таков) ама горе доле тоа е.... освен ако е лудо заљубен и пробува на игнор да те "натера" да трчаш по него. :D
     
    На Мачкетина му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Мачкетина

    Мачкетина Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    1.065
    Пол:
    Женски
    Да така е, лошо му го проценив карактерот. Фала ти за мислењето. За последново не верувам. :P
     
    На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
  14. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    само кратка констатација од се ова што го изначитав.... прво после второ искачање паѓаш на тема "секс" и ти јасно и гласно кажуваш дека ништо од тоа , второ не ти се свиѓа типот , трето ниту карактерно не те привлекува ,така да после твоето одбивање и откако ти стави барикада пред дечково не ми е јасно ШТО треба тој да направи освен да се одалечи од тебе . Ниту пак разбирам за каква искреност и реалност зборуваш и што очекуваш да ти каже тој тебе после таков муабет? Реалноста е дека колку жените гледаат емотивно на моментална ситуација подеднакво и мажите така реагираат. За крај откако некоја типка ќе му го сруши егото на некој со тоа што ке изјави дека нема изгледи за било каква физичка интеракција меѓу нив ( која е дел од секоја емотивна врска - сакале или не ) , која е веројатноста дека тој ќе остане по крај неа ?
     
    На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
  15. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Ти душо моја сакаш да се еб*ш а нејќеш да ти влезе:P
     
    На Traveler$, Dentina, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.990
    Ne babe, tuku saka taa prva da gi otkachuva.:D
    Nego poshto tipov spomnal kola, izgleda ima nad 19-20, a po muabetive i toj i taa se kako tinejdzeri od 16 iako taa saka da si misli deka e zrela:makeup:
     
    На Traveler$, candy.cane, naturallmess и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Мачкетина

    Мачкетина Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    1.065
    Пол:
    Женски
    @naturallmess Ај од поново тој ми беше прво машко со кое излегов на состанок. Не очекував дека ќе праша за секс уште на второ излагање, не дека не би сакала во иднина ама во тој момент му реков така затоа што ме изненади. Плус го кажав саркастично иако многу луѓе не можат да ја сфатат мојата смисла за хумор.
    @baba Rada Хахахаха Нека влезе кога ќе му дојде време. :P
    @Dentina Хмм. Тотално погрешна перспектива.
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Продолжи понатаму не се замарај со ова.
    Во животот ќе бидеш одбиена и ќе одбиваш.
    Не можеш да очекуваш да е реален со тебе кога и ти не си била со него, тоа добро се чувствува и ете тој разбрал на некој начин и се повлекол.

    Фер е да се каже зошто се прекинува комуникација но таквото ,,исчезнување" доволно ти кажува за неговата зрелост. И да, не е во ред веднаш да те прашува за секс, сама можеш да заклучиш што првично сакал.
    Млада си, ќе има и подобри прилики. :)
     
    На Annora, Dentina и Мачкетина им се допаѓа ова.
  19. Мачкетина

    Мачкетина Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    1.065
    Пол:
    Женски
    @IM.TMKQ Фала ти, не се замарам ќе има уште многу прилики. :D
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  20. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски

    Не се ни сомневаме душо...самиот ник кажува многу за профилот, барем јас можам да проценам колку толку особини.
    Поздрав Мачкетино:rofl::rofl: