1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.247
    Пол:
    Машки

    Бато ти си огорчен нешто или немаш клецнато и мислиш дека всушност сите се материјалисти. Смени ја малку перспективата на гледање на нештата, биди полабав...
     
    На sj *O*, candy.cane, Mantub и 23 други им се допаѓа ова.
  2. Nikola1967

    Nikola1967 Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Машки
    Ајдеееееее бумбарееее.Сега на стрико ти мегите ке му ги кажуваш до каде се
     
  3. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Така се тешите вие што не сте способни да фатите девојка ? :D
     
    На sj *O*, candy.cane, Mantub и 19 други им се допаѓа ова.
  4. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.486
    Допаѓања:
    41.839
    Пол:
    Женски
    Еден совет од женска страна до сите дечки...
    1. Престанете да мислите дека зјапаме во клучевите од вашето возило;
    2. Престанете да мислите дека зјапаме во мобилниот (не сте толку опасни);
    3. Престанете да мислите дека зјапаме во новчаникот;
    4. Барајте некоја што со ќеф ќе ја ВЛЕЧКАТЕ за да бидите видени заедно.

    Не знам оти е тешко да се прифати дека способни сме за своја кола и новчаник.
     
    На sj *O*, Hellobeautiful, candy.cane и 32 други им се допаѓа ова.
  5. Nikola1967

    Nikola1967 Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Машки
    Не ни е тешко да прифатиме дека сте способни за своја кола и новчаник.Туку не можеме да го разбереме начинот на кој доагате до таа кола и новчаник
     
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.247
    Пол:
    Машки
    И да е така Никола како што викаш, зарем ти нема да се чувствуваш поосамено и навредено од било кога да ти "цица" некој парите? :/
     
  7. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.486
    Допаѓања:
    41.839
    Пол:
    Женски
    Во право си, и јас не го разбирам начинот.
    Зошто ли некој со денови глава не крева од книгата или работи по 12+ часа на ден, кога можи да си најди мажиште со кола и пари.

    И како не ти е срам да ми се обраќаш лично мене, во име на некоја што ти дала таков впечаток за целиот женски род, а не ме познаваш.

    Plot twist:
    Не ги гледаме клучевите, туку колата.
    Не го гледаме новчаникот, туку што има внатре. ;)
    Спиј мирно сега.
     
    На sj *O*, candy.cane, boo3 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.131
    Допаѓања:
    14.373
    Пол:
    Женски
    Дете, маж, што и да си.
    Вриштиш од разочараност.
    Прво, сите женски не се исти.
    Второ, и ние самите можеме да си купиме кола или стан, сме способни.
    Трето, одма смени перцепција.
    ПОСТОЈАТ И НОРМАЛНИ, ВОСПИТАНИ ЖЕНИ ШТО ЗНААТ ДА ЦЕНАТ.
     
    На sj *O*, Mantub, Shmizla94 и 7 други им се допаѓа ова.
  9. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.922
    Допаѓања:
    31.192
    Жал ми е за вакви луѓе. Не можи да привлечи жена, со карактер, однесување, интелегенција и мисли дека сите одма трчаат по колата, аууу. По мизерно нешто од тоа машко да се фали дека има кола и каква нема.
    И јас возам и многу женски, па шо, чудо големо.
    За коли сите имаат, ама памет ретко.
    И колку за информација, не знаеш и колку машки има сега матријалисти, пази малку кога навредуваш само жени!
     
    На sj *O*, candy.cane, Mantub и 8 други им се допаѓа ова.
  10. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ти си тип кој очигледно е огорчен од постојано одбивање од страна на сите девојќи со кои сакал да започне нешто.Но те молам прекини да ја бараш грешката во другите.Очигледно е во тебе а не во целиот женски род.Почни да размислуваш на повисоко ниво.Толку си ниско што не можам да те видам.Како да дадам шанса на некој кој не можам ниту да го видам?Еве незнам...
     
    На sj *O*, Mantub, MarianaBT и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.688
    Пол:
    Женски
    Е ради ваквите празноглавци ко тебе приоритет у животот ми е да се напунам со пари до гуша па да се мажам.За утреден да не ми сере вака ко тебе и да треба да го утепам.
    Женското ќе дојде до твојот новчаник и кола ако види дека си овца за стрижење и дека може да те влече за нос како сака.Никој не може со сила да ве искористува ако самите не дозволите.
    А тоа за колата е уствари имањето превоз, место пари за автобуси таксиња или идење пешки.Дечко ти да се собере од дома да праите што ќе праите и да те врати.Знаеш и сигурноста е малку во прашање.
    И ја би да има дечко ми кола па што?Курва да не сум?Него сакам кога ќе искачаме он да ме зима и враќа или ако сум му успат да ме пребаци бидејќи ем нема да се мрцварам со таксиња и автобуси ем ќе се осеќам сигурно.Па ако треба и пари за гориво ќе му дадам, не е странец.
    И мисли малце што збориш, тие што искачаат со машки само и само од материјална корист се т.н СПОНЗОРУШИ.Не нѐ ставај сите во ист кош, или толку ти фаќа црпката?
     
    На sj *O*, Mantub, jasbi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    1.Мислам дека и тие што се спонзоруши не зјапаат во клучевите од колата(сигурно од многу одамна знаат што кола има )
    2.Исто така уште пред да излезат на дејт, некоја што ја интересира знае и не би зјапала, едино ако не проверува гребнатинка дали има на екранот.
    3.За што би зјапала побогу некоја у новчаник или да не ќе успее да зумира колку пари има внатре?
    4. Сигурно да би имал девојка, и ти би идел да те видат, али со ваков начин на размислување изгледаш на 10 годишно дете , па биди среќен со некоја и у парк ако искочиш.
     
    На sj *O*, candy.cane, Feminka22 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. grunf

    grunf Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2019
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Машки
    Moze e grd pa gledaat vo bilo sto, samo ne vo nego.
     
    На sj *O*, candy.cane, Mantub и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Sweery1298

    Sweery1298 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Se gledav so tip okolu mesec ipol. Se bese super, slicni karakteri sme, no dalecinata ne razdelni nekoi 3 meseci. Celo vreme inavme kontakt, nemozam da kazam nesto. Mi obrnuvase vnimanie I se toa. No nikogas ne sme se otvorile do toj stepen da se otvorime emocionalno I do kaj sme.
    Sega povtorno sme zaedno. Pred nekoja vecer go prasav dali se gledal so nekoja I sl. Mi rece deka ne, istoto prasanje mi go postavi. Mi rece znaes ne bi bil lut ako si se gledala so nekoj od pricina so sepak nie samo se zapoznavame na nekoj nacin. Mozebi e iskren so ova, ama dajte luge. Glupo e da kazes na devojka vaka. Mene realno samiot me odbi so ova. Sto mislite vie maski, pa I devojki nekoj so ste gledale mesec ipol, a potoa ste ja prodolzile komunikajata sekoj den, ne povremeno ova da go kazi?
     
  15. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Да му беше битна немало да не му пречи ако се гледаш со друг .
     
    На candy.cane, MarianaBT, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  16. angelina1

    angelina1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    25
    Здраво,си пишував со еден дечко 1 месец,месец и половина,дека баш тоа време јас бев во странство,и имавме многу океј однос.Потоа се вратив,во меѓувреме се видовме,бевме на кафе,си поминавме супер,меѓутоа после тоа кафе се промени нагло,престана да пишува,дури еднаш се обиде да ме избегне во град,за да не се сретнеме.Помина месец,месец и половина,не бевме во никаков контакт,и една вечер ми пиша дека многу згрешил у врска со мене,и дали би сакала од ново да се обидеме.Јас го одбив,сега кога и да излезам ме гледа низ град,како да сака да има нешто со мене,и сега јас не знам дали правилно постапив што го одбив,што мислите вие?
     
  17. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Правилно си постапила. Не може да си игра со тебе како него ќе му текне.
     
    На sj *O*, Anushka555, Brinetka и 5 други им се допаѓа ова.
  18. MarianaBT

    MarianaBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    -----
    Делува резервирано и незаинтересирано за тебе бар по моја процена.... тестирај го ... одалечи<oлади> малку ..краток период биди онака као ладна незаинтересирана спрема него ... смени го начинот на комуникација исто така... па ке видиш на што сте тогаш..
     
  19. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Од една страна се согласувам со @Alisa22 а од друга страна можеби не го мислел на таков начин.Односно луѓето некогаш мислат дека ако ти кажат дека не ма да се налутат за нешто дека ти ќе признаеш нешто што не си признала.
     
  20. Згодната

    Згодната Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Мене не ми смета дали се гледа со некоја додека сме на почеток, два три пати да се видиме но потоа почнува да ми значи и веќе оди на некаде врската и би ми сметало, а инаку може само онака ти кажал затоа што повторно почнувате одпочеток