1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Филозофирање и алтер его е измислено за на форум, продолжи така.
     
  2. Sweery1298

    Sweery1298 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    @Alisa22 @Stark @Billy Idol
    Rabotata e sto ne sme imale ni odnosi, sfakate.... Sum bila so nekoj koj od pocetok znaes, se gledate samo za toa. No ovde ne e vaka, zboruvame na mnogu temi. Imavme postojano kontakt na socijalnite mrezi. Koga sum so nego se custvuvam sigurno, se smeeme ko ludi, imame dolgi prosetki, koga go gledam, gledam del od mene.
    No grdo se pocustvuvav koga mi rece taka. Sega koga razmisluvam so ladna glava rece u stil kao, priznaj I da si se gledala so nekoj nema da se nalutam. Iako sme imale komunikacija ne sme bile dovolno bliski. Neznael sto jas mislam za nego, kako ne gledam nas. Ne me poznaval tolku dlaboko. Normalno ako sme prodolzile da se gledame nemalo da e isto.
    Jas sfativ deka e iskren, no so ova so mi go rece toj samo napravi da mi se smali zelbata prema nego. I da sekako deka ke pocnam da flertuvam, sto do sega ne pravev. I ke mu kazam se ova so pisav, pa ili ke znae kako so mene, ili cao prijatno.
    Zasto I ja ne bi poludela ako toj se gledal so nekoja, ama u nikoj slucaj nemase da bide epten seedno, a kamoli da kazam ej ne bi bila luta ako si se gledal.
     
    На candy.cane, cresa-jagoda, Annora и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Leroy

    Leroy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2019
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Dolgo vreme nikoj ne mi se dopagase.. sega se pojavi edna licnost i me interesira mislenje od nekoj vo vrska so nesto. Ako mozi vo poraka ke objasnam podetalno ...
     
  4. Blindfold

    Blindfold Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    Здраво :) Со дечко ми сум две години во врска. Пред некое време имаше една ситуација каде што имав релевантна причина да бидам љубоморна. Иако верувам дека до сега ме нема изневерено, и немам најдено некој цврст доказ за изневерување или намера за тоа како пораки и слично, тој настан ми створи некој немир што почнав да размислувам на таа тема често. Ако го нема да ми пише брзо додека е излезен си правам сценарио во глава, не е активен многу на социјални мрежи ама се обидувам да му ги следам и тие активности што ги има, лајкови и слично. Сето ова ми ствара многу стрес ама ете има страв во мене дека можам да бидам повредена. Додека се јас вложувам во врската он да биде со друга.
    Ако постои такво нешто би сакала што побрзо да дознаам и да расчистам додека не е станало уште посериозно. Да потенцирам дека освен таа една работа, не сум имала други причина за да се сомневам во него, во смисла ме почитува, сериозен дечко е, ме има запознаетно со неговите и слично.
    Би сакала совет од ваша страна, како да се справам со љубомората? Дали треба да правам од време на време некои "проверки" или подобро е да не мислам на тоа воопшто. Не знам дали би ме изневерил, но верувам дека ако го направи тоа - а посебно ако го прави неколку пати би ми кажал и расчистил со мене оти стварно не ми изгледа на тип што би седел на две столчиња.
     
  5. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Незнам што е случката,но би било добро,да разговараш со него и да ти ја објасни ситуацијата зошто се случило тоа.Можеби ке ти се разјаснат некои работи па нема да имаш причини за недоверба.И мислам оти подобро е да не мислиш на проверки,а и секако викаш немало поракини сл, така само ке си го разгоруваш сомнежот.
     
    На sj *O*, candy.cane, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Не си сигурна во себе си и веројатно периодот си ослабена емоционално, па те тера да размислуваш на вакви работи. Олабави малку.
     
  7. Stayy W

    Stayy W Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2018
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Се запознав со еден преку другарка пред еден месец онака на здраво и после еве сега ми пишува да излезе ме на кафе . Буквално типов секој ден ми пишува веќе почна досаден да станува за тоа кафе . А не сум во можност периодов да излагам
    На другаркава и зборел како му сум се допаѓала и др работи од самијот почеток на запознавање .
    Но му кажав периодов не сум за дружба и врски , но тој пак си продолжува со тоа .Ме прашува кај сум со кого се дружам со кого го поминувам денот и ред др ствари. Хелп на каков начин да му објаснам да не досаѓа така и вопшто дека не сакам да излезе ме . Не сакам да бидам вулгарна со дирекни одговори кон него .
     
  8. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Игнорирај го
     
    На sj *O*, buba4e89, Herrera и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135
    Дали колку и да имате работа ќе најдете време, ако ништо др да и се јавите на девојката? Веќе неколку месеци е презафатен со работа, некогаш и надвор од ск,и веќе почнав да се нервирам. Се гледаме ретко,кога е слободен и тие моменти нормално сака да ги искористи да се види и со другарите. За слушање,јас не вртев,секогаш оставав на него да ми се јави кога ќе има простор. Се трудам да му бидам поддршка и нормално дека сакам да успее....но, малце и јас се нафурав.. ми текна на еден период кога комуницираше со др ( тогаш му фатив како зборел на тел со една за време раб цели 10мин) сама сум си крива знам,се испостави дека немало ништо,па преминав преку тоа. Па почна да ме јаде црвот дека можеби и не е толку презафатен, може да се јави,да пише...и некако очекував физичкото отсуство да го надокнади така доволно ќе беше за мене. Ми пукна филмот особено кога ми се јави, викам како иде? Вика еве малку полабаво ми е... тогаш збеснав и почнав да му кажувам како ми е преку глава од неговата раб,дека мене ми треба маж до мене,преку глава ми е од тоа трчање негово по пари и сл... се налути мн,не сакаше ни да разговараме и го оставив некој ден. Му пишав порака да му се извинам, и ми врати како сум се понашала незрело и дека он се бори за нашата иднина,и тука уште покриво ми дојде. Се слушнавме неколку пати после тоа,јас му вртам и ладен е,само одговара кога ќе го прашам нешто и некако сака да ме откачи као ај ќе се чуеме. Дури имаше и два слободни дена,викам ај нема да го форсирам, нека одмори прво... и не ми ни спомна да се видиме. Вчера беше цел ден на работа, му пишав дента, ништо не врати, вечерта звонам недостапен.... сабајлево сигурно видел дека сум го барала, пошо му свртев и достапен е... не знам веќе што да правам и како да постапам,дури и се секирам, бидејќи имаше и некои проблеми со здравјето. Помислив и да се јавам кај мајка му,ама не сакам да ја вадам жената од памет, плус ќе ми се наљути уште толку.Сме поминале и мн посериозни проблеми,и сега нз што да мислам. Што мислите вие,како да постапам. Сакам да разговараме, а не ми дава ни шанса...мислам дека не сака ни да ме види :(
     
  10. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Можеби бурно си постапила но се гледа дека ти фали неговото внимание.
    Ако врската не те исполнува и не наоѓате компромис, туку така ладно двајцата се одбегнувате, размислете дали вреди да си го трошите времето и двајцата.
    Обострано внимание и посветеност се клучни.
     
    На sj *O*, candy.cane, Stark и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135
    Свесна сум дека бурно изреагирав и дека проблемот е подлабок,затоа и се извинив и сакам да разговараме. Од др страна свесна сум и дека се бори за финансии и за иднина,и сакам да му бидам поддршка,а не да го нервирам накнадно.. каков и да е исходот сакам да седнеме и да разговараме ко луѓе. Ми се има собрано се на куп, ситуацијава трае веќе неколку месеци и веќе се осеќам запоставено, дури нема време ни да ми раскаже како му поминал денот, а кога ке седнеме со некој негов другар тогаш прв пат слушам некој муабет што и како правеле на работа.
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  12. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Колку и да е зафатен 5 минути може да најде, исто и ти.
    Седнте и разговарајте отворено.
     
    На sj *O*, candy.cane, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135
    И ја мислам дека може да најде,затоа и се нервирам уште повеќе. Ма да искрено се осетив и мн себично,така што сега се ми е измешано.
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  14. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Се согласувам дека треба да разговарате.Само тоа е решението ништо друго.
     
    На sj *O*, Zumbula и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  15. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
  16. Sweery1298

    Sweery1298 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Koga sfakate deka ste se zaljubile, deka e toa toa? Momentot koga vi se poklopile kockive..
    Mene toa odamna mi se nema sluceno. Se gledate so nekoj, I sfakate deka imate mn.zaednicki temi, mnogu raboti da si kazete do moment koga doaga koga toj vi kazuva,, brat,, ima razbiranje I razgovor no nema strast I hemija, ili barem treba da se potrudis. Se custvuvam sigurna, sigurna deka pred se imam prijatel.
    Od druga strana zapoznav tip poozbilen, poveke stil bad boy, no vo normala. Toj ne kazuva mnogu, nitu se smee postojano. Ne otkriva prenogu za nego, ne raskazuva slucki. No ima takva hemija so pravi da se custvuvas po zenstveno. Pokazuva deka e zainteresiran, no vo isto vreme I ne. So ovoj se znam mnogu mnogu pokratko, 1nedela. A so prviot 5meseca od koi 3bevme razdelni. I so dvajcata nemam odnosi.
    Neznam so da pravam, neznam kako da postapam I navistina nz so sakam. Sto pravite koga ne znaete, sto I kako, kako bi postapile? Ovde pisav zasto sakam I maski I zenski mislenje.
     
  17. ilenaki

    ilenaki Популарен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    1.297
    Пол:
    Женски
    @Sweery1298 Кога наоѓаш некој што ти се допаѓа воопшто не размислуваш одма знаеш. Ако веќе се двоумиш дај му шанса на вториот, запознај го подобро и ако се усклопите супер, ако продолжи топло-ладно барај трет. Некој што го знаеш пет месеци и нема никаква хемија многу тешко дека допрва ќе се појави.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  18. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.144
    Допаѓања:
    14.392
    Пол:
    Женски
    Ме адднува едно машко на Инстаграм, и, почна да ми, пишува, колку год имаш, од каде си, имаш ли дечко, јас имам 27. Буквално ме уби со прашања, за на крај да ме праша да излеземе на кафе. Одма ова се случува во неколку саати пишување. Што убо двајцата сингл, да се дружиме.
    Имаме заеднички пријатели и го прашувам дали ги знае и ми вели не, имам шо не ги знаам.
    Не знам дали да излезам?
    Воопшто не ни го познавам и страв ми е, Ск е големо, не знам што будала е.
    Гледам спортист е, се дружи.
    Не знам, страв ми е на слепо да излезам.
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Типот те избегава. Вверуј ми никој ама баш никој што те сака толку ќе најде време да ти се посвети. Ти мислиш на него и го разбираш а тој се прави на будала и дури и да му речеш нешто што те мачи и како се осеќаш тој се лути и прави да се осеќаш виновно.
    Така да мислам дека вака не функционирате, ако има време да излезе со другарите, има и со тебе, да не се лажеме.
    Не мора да значи ништо, одма каков е.
    Може да испадне убаво познанство, јас малку би одолговлекувала за кафето чисто да видам дали ќе се задржи заинтересираноста.
     
    На sj *O*, candy.cane, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  20. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.144
    Допаѓања:
    14.392
    Пол:
    Женски
    Муабетов негов - ti taman kje mi dojdes