1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Охооо добро ве извртела другаркава.
     
    На elenaxbbg, LITIUM, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.617
    Допаѓања:
    36.928
    Пол:
    Машки
    Ако не сакаш директно, а не знам зошто не би... Кажи за некој настан што се случува и дека би сакала да отидете таму. Пр. Кино да гледате некој филм, концерт некој, посета на некое место и така нема да биде апла директно, а ќе му ставиш до знаење дека сакаш да се видите.
     
    На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Директно да го викнеш а не да чекаш на него.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bby Grl

    Bby Grl Нов член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Веќе кога те викнал 2 пати мислам дека е сега ред на тебе, речи му едноставно да се видите бидејќи сте немале прилика до сега.
    Ако ти треба совет подетално слободно обрати ми се во приватна порака
     
    На candy.cane и AAKG им се допаѓа ова.
  5. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Доколку ви се допаѓа девојка, има знаци дека и на неа и се допаѓате, дали веднаш би и пишале, доколку сте пријатели на социјални мрежи (не сте во постојан контакт но се имате запознаето во живо преку заеднички пријатели), си гледате слики и лајкувате постови?
    Или чекате одреден период во смисла да видете што ќе објавува, дали има некој во нејзиниот живот и сл.?
     
    На Giinna и candy.cane им се допаѓа ова.
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Јас првин би испитал терен. :D
     
    На LITIUM, Billy Idol, Bby Grl и 2 други им се допаѓа ова.
  7. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Не е тешко да дознае преку пријателите. Сметам дека е океј да пише или да иницира средба преку заедничките пријатели.
    Лајкови и слично без да пише ми се безвезе..
     
    На LITIUM, IM.TMKQ и Zimone им се допаѓа ова.
  8. Supergirll8

    Supergirll8 Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Dali moze sovet vo inboks? Fala vi:)
     
  9. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Не, пиши овде, ќе наидиш на повеќе мислења.
     
    На Zimone му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Ми се има случено 2-3 пати до сега, сакам да слушнам мислење од џентлмените на форумов :D

    Значи одреден дечко почнува да ми пишува (фејсбук, инстаграм) и си пишеме така некое време, денови недели, кежуал муабети.. По некое време се појавуваат и негови другари, ме додаваат, почнуваат да ми пишуваат и тие, лајкови, коментирање на стори, значи паралелно а пред тоа ги немало никаде :^)
    Што е работава малку ми е weird?
    Не ми се верува да е случајност, ми се случило со неколкумина досега (facepalm)
     
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Или се заебаваат или си прејака.
     
  12. Snow_King

    Snow_King Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Машки
    Сигурно им се има пофалено, “видете со каква цура се допишувам“.

    Ниту е тој нормален што има потреба да се фали со тоа, ниту пак тие што мислат дека нешто ќе постигнат. Плус што е недругарски спрема првиот, да му влетуваш у “шема“.
     
    На eliesaab, MayDiamonds и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  13. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Очигледно со тој шо се познаваш те гледа онака колку за провод речено.. Па со другарите си прави секакви муабети ...
     
    На LITIUM и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  14. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    сакам совет...бевме излезени друштво машки и женски од кои имаше нови и не се знаевме сите ..јас пошто сум сингл и еден другар ми рече ајде да ти го местиме овој и покажа кон еден(нов беше не го знаев) и реков не сакам такви работи,потоа тој другарот ми вика ела и го викна тој што ќе ми го местеа и ми вика ајде и јас онака зачудено што ајде ,епа ајде да се запознајте и тој се смееше и се гледаше во другарот и јас се тргнав бидејќи сум страшно страмежлива и не знам да му се приближам на машко и така да не се запознав,поседавме малку заедно и ниту еден збор не ми кажа тој зборуваше само со еден другар и по некое време си замина а во меѓувреме ме погледнуваше онака скришно
    е сега дали мислите дека не му се допаѓам па затоа не ми пријде тој или можам да го аднам пример на инста и да му пишам?ама што да му пишам немам врска ептен сум тапа за пуштање
     
  15. offtopic15

    offtopic15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    102
    И смешно ми доaѓа да го прашам ова но еве една ситуација шо ми се деси неможам јадефинирам. Сега типацов е пријател на една другарка и ние се сретнавме сеукупно три пати. И се деси што се деси на искачање се смувавме и као се договоривме друг ден пак. И се е океј то ја после дознавам дека детево има девојка шо беа у прашањеа два дена и нема веза мене ми беше као за забава и сега пишеме нешто као да се видеме и од никаде некаде дечково ми вика ама слушај ти ако мислиш нешо као за сериозно јас неможам и ја фрапирана останав а реално мајтап муабет си терав и далеку од тие теми, и му викам искрено јас си имам некој друг со ми е насрце и ти и да би ме молел ја не ми излегла сотебе, не си мој типац и никад не би била со тебе у врска и ми вика епа зашо еднаш излезе со мене му викам ти па шо имаш женска зашо ти излезе со мене. И останавме во кавга пошо тоа мене ме увреди со самото тоа шо од никаде ви вади некој таков муабет ко јас да решив да ме женам со него. И прашањево ми е што му е во главата на дечково, јас искрено се увредив .
    Извинете за граматичкиве грешки, space на тастатурава не ми работи океј па и букви ми се бришат и све:)
     
  16. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    И што не е јасно тука ?
    Си има врска а сака да ебе настрана кришум, како повеќето што прават.
    Што те буни ?
     
    На Stressed Out, Maša8, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  17. L-a-d-y-Bug

    L-a-d-y-Bug Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    52
    Ве молам за мислење, почна да ми се допаѓа колега од работа. Велам "почна" затоа што досега не го приметував. Во фирмата каде што работиме од 30тина луѓе само ние сме сами и на приближна возраст, па неколку колешки ми имаа кажано дека би биле добар пар, а истиот муабет му го имаат кажано и на него. Јас тие муабети ги игнорирав и дури еден период ми беше одбивен. Меѓутоа во последно време, некако ми стана интересен :) со душа чекам да одам на работа за да го видам. Пишуваме понекогаш на фб, некогаш почнува тој, некогаш јас, муабетот си тече многу убаво, имаме заеднички теми, меѓутоа не можам да сфатам дали е заинтересиран. На работа многу не разговараме, бидејќи имам впечаток дека сите зјапаат во нас и чекаат да видат што ќе се случи :D .Имам приметено дека е срамежлив и некако не покажува иницијатива да се видиме на кафе на пример. Благодарам и се извинувам за подолгиот пост.
     
  18. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Покажи иницијатива ти ако ти се допаѓа.
     
    На Iva9612, cresa-jagoda, Billy Idol и 2 други им се допаѓа ова.
  19. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Каков би реагирале ако девојката што ве свиѓа, Ви каже дека не се чувстува добро и и треба некој за муабет?
     
  20. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Би ја прашал што и е и би ја ислушал.
     
    На elenaxbbg, cresa-jagoda, Sexychica и 1 друга личност им се допаѓа ова.