1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    Јас би го одложила али морам да му кажам зошто, нема смисла да го лажам, али проблемот е што не се знае кога ќе го добијам куферот, може и некое време да го чекам и ако е така, џабе ќе одложувам и џабе би слажала..
    Еве и да одложам за наредна недела може и до тогаш да не стигне така да...исто ми се фаќа.. А за 10тина дена се враќам пак во Скопје ради некои обврски па после пак тука (али друг муабет е ова), така да ми е тапа на толку муабети да испуштам сега додека сум тука да се видиме, па да чекаме пак додека да се вратам таму за 1 месец.. :')

    Ништо, изгледа мора да се помирам со фактот дека нема да изгледам како што замислував, некои работи не се во наша контрола и тоа е тоа.. Криво ми ептен али ако му се допаднам ваква во кежуал природна варијанта, после кога ќе ме види средена по мое..ќе бидам лепотица :D само да стигнеме до таму.. :D
    Значи да му ја кажам вистината и да си излезам утре сепак?
    Во случај на лошо сценарио ако 'не му се допаднам доволно' ќе се обвинувам дека е така поради тоа што не сум била доволно 'убава' :D. Али ајде да не размислувам негативно, каква сум таква сум, мислам подобро е сега да излезам каква таква отколку да одложувам.. :)
     
    На cresa-jagoda и Nela678 им се допаѓа ова.
  2. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.080
    Пол:
    Женски
    Многу го премислуваш ова. :D Купи нешто поефтино и оди. Нема зошто да одложуваш за облека, колку што разбрав ваљда не си во село кај што нема продавница. :D
    А и зошто би го лажела за куферот, не дека си направила кривично дело па треба да се мислиш дали да му спомнеш.
     
    Последна измена: 1 јуни 2023
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    Го премислувам пошто ми се скриши филмот скрос и ми падна планот во вода плус и по природа малку overthinker.. :)
    Да да, во град сум, има продавници али немам многу време плус па дали ќе најдам нешто што ми се свиѓа, а и не ги знам многу продавниците тука..
    Ништо, ќе одам утре до град, ако најдам нешто ок ако не тоа е... ќе бидам натурална :D

    Како и да е, пуштајте среќа за утре :))
     
    На Billy Idol, cresa-jagoda и Angie1432 им се допаѓа ова.
  4. LovelyGirl♡

    LovelyGirl♡ Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Дали ако некој те лајкува редовно, а не те познава, значи дека е заинтересиран за тебе? Затоа што малку истражив редовно ги лајкува само тие што ги познава и се дружи, а другите поретко. :?: А мене и на фб и на инста не пропушта постови да ми лајкне, особено кога постовите се моја слика, а и сториња ми лајкува (но, не сите сториња). Не знам дали е сингл или не, нема ни една слика ни како пост, ни на стори со некоја девојка. А знаеме да си пишеме во порака само кога има некој повод како роденден или нешто слично за честитање, ама некако ко и двајцата да сме воздржани за муабет, како ни јас ни тој да немаме храброст да го продолжиме разговорот. Всушност јас не знам што да кажам, ама па тој ако е заинтересиран нека најде некој муабет. Мислам дека доволно зелено светло му е тоа што и јас го лајкувам. Сакам да слушнам мислења и совети особено од машките членови. :)
     
  5. Selena01

    Selena01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    4.980
    Пол:
    Женски
    Иако не сум машко, искрено можеби порано си мислев дека се срамежливи па полесно е да лајкнат отколку да пишат .... Сега ми е red flag, лајкнување сториња на некој што не го познаваш (особено лајкови на твои слики, а на обично кафе/ рандом стори не). Ако сака да пише ќе пише, и ќе најде начин, а не само одвреме навреме лајк па ајде тумачи го. Сакаат да држат топли опции а притоа да разгледаат што има друго. Лајкови во принцип ми немаат значење.
     
    На baby-star, Spicy Senorita, Natali.3 и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Polyincognito

    Polyincognito Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2020
    Пораки:
    1.683
    Допаѓања:
    7.367
    @LovelyGirl♡ Па штом си честитате родендени и слични поводи, сепак не сте си толку непознати.

    Инаку, јас би рекла дека валјда е онака, пријателско или чисто обратна психологија, ти да се копкаш демек дали нешто сака. Од забава.

    Вистински заинтересиран не пропушта прилика. Ако треба и за квака од врата ќе почне муабет :D
     
    На LovelyGirl♡ и T1609 им се допаѓа ова.
  7. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    2.729
    Допаѓања:
    10.463
    Пол:
    Женски
    Не се мислиме многу, одма бегаме :D
     
    На franca и Sara<3 им се допаѓа ова.
  8. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.227
    Пол:
    Машки
    Мене една женска буклвално секоја слика ми ја лајкнува, ама не е заинтересирана за чат. :D

    Не знам што сака од мене искрено, вниамнието го има како и да е, хаха. :D
     
    На LovelyGirl♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    А исто иритира и кога некој ќе те заследи а кога му лајкуваш слика за да воспоставиш прв контакт те игнорира...ако пишеш па порака тоа па уште побетер нема теорија да ти врати...И чуму барањето за пријателство тогаш? не разбирам...
     
    На Freedomsense му/ѝ се допаѓа ова.
  10. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Не сум машко, ама сепак би сакала да ти дадам совет. Не знам можеби постои тука некоја симпатија, ама како што рекоа и другите членки, ако некое машко е заинтересиран ќе најде муабет. А можеби е некој несигурен, можеби очекувал ти да почнеш некој муабет, можеби премногу резервирано си се однесувала кога некогаш ќе ти пишел нешто да ти честита. Сакам да кажам можеби прво го испитувал теренот како ќе се однесуваш пред тој да ,,замара" со некаков си друг разговор. Скроз прв пат кој на кого му пиша порака?
     
    На LovelyGirl♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LovelyGirl♡

    LovelyGirl♡ Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Тој, прво почна со реакција на сториња (кога немаше опција за лајкови, кога реакциите стигаа во порака), па после и роденден ми честиташе. Па после јас кога имав така некоја прилика.
    На сториња не ставам мои селфиња. Значи моите слики како постови обавезно ги лајкува. А сторињата зависи што ќе ставам. Како што кажав прво почна со ставање реакции на сториња, сега лајкови. :?:
     
  12. Selena01

    Selena01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    4.980
    Пол:
    Женски
    Лајк на пост, на стори, реакции немаат значење ако нема effort од другата страна. Ако некој е стварно заинтересиран ќе ја користи секоја можност за да почне разговор. Вака роденден па именден, па некој лајк измеѓу делува дека си држи топли опции. И зошто некој непознат би честитал роденден на некоја што не ја познава, а ставал само одвреме навреме лајкови? Малку е нелогично, не ти дава сомнеж дека и на други непознати честита родендени?
     
    На Spicy Senorita и LovelyGirl♡ им се допаѓа ова.
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Има машки кои имаат девојки и лајкуваат и честитаат родендени, не значи дека сакаат нешто. Машко кога е заинтересирано за некоја девојка, тоа ќе го каже директно или индиректно, нема да остане само на лајкување.
     
    На baby-star, LovelyGirl♡ и Selena01 им се допаѓа ова.
  14. Dominik

    Dominik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2021
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.399
    Пол:
    Машки
    Лајк некој ако ти става немора да значи дека е заинтересиран за тебе.
    Јас бар не гледам така на работите.
    Иако 1000машки не го делат моето мислење.
    Лајкнувам пријателски,ми лајкнуваат пријателски иако не се познаваме.
    (Ширење познатство,пријателство)
    Мажени жени ми лајкнуваат,но поради тоа што го правам и споделувам,не поради тоа што се заинтересирани за мене(а можеби се:^))
    Исто како што е форумов не сме сите машки тука девојки да бркаме;)
    Јел кужеш?

    Пиши му прва дознај можеби не му е згодно да ти пише прв, а му се допаѓаш. Не сака да биде како тие 100 што пишуваат на сите па кај упали,упали.
     
    На OliveVe и LovelyGirl♡ им се допаѓа ова.
  15. LovelyGirl♡

    LovelyGirl♡ Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Благодарам, во право сте. :)
     
  16. LovelyGirl♡

    LovelyGirl♡ Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    За да не ми остане мисла, те послушав, начекав стори што го ставил сабајле и почнав муабет, сега збориме, ама ќе видам како понатаму ќе ни тече комуникацијата, сега за сега е добро. Фала за советот, ме охрабри. :)
     
    На Dominik му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски
    Како да научи една жена да се прави "глупа" да не приметува сé, да не се замара со сé, да не се труди да држи сé под конец и да не планира некои работи, а притоа ако остави на игра на случајот да не се нервира кога нешто ќе искрсне и нема да се погоди????
     
  18. Dominik

    Dominik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2021
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.399
    Пол:
    Машки
    Нема за што,со среќа.:hai:
     
    На LovelyGirl♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Cycloastra

    Cycloastra Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2023
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Машки
    Да не ја слуша мајка и. Од мајки се учат тие работи. Неред неодговорност и непредвидливот се предности.
     
  20. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски
    И на што ќе личи една врска кога жената ќе биде неодговорна, неуредна и непредвидлива? да не можеш да се потпреш на неа во сериозни моменти?