1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од организатор на свадби

Дискусија во 'Свадба' започната од nene88, 22 април 2014.

  1. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.643
    Допаѓања:
    95.693
    Пол:
    Женски
    Јас правам бомбони за свадби, по дома, во темата бомбони ќе ги видите а ги имаме и на ФБ страна, не знам дали смеам да ви ја ставам страната овде во порака кој сака нека ме исконтактира. За разлика од атељеата сме многу поефтини бидејќи не работиме само тоа, не работиме на заработка туку повеќе од мерак.
     
  2. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    ако можеш во ЛП пушти ми линк
     
  3. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Ајде и кај мене во лп facebook страна и телефонче. И сите оние на форумов што работат нешто поврзано со свадба може да ме контактираат за соработка :)
     
  4. nena-mk

    nena-mk Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Vaka sega jas ke izlezam od tema pravam svadba na 06 septemvri i me interesira svadbata dali treba da pocne od 20h i da trae do 1 ili da pocne od 19h do 12 edna moja drugarka pravese lani svadba istiot datum i zapocna vo 20h so sto vo 12h i ja prekinoa muzikata jas ne sakam svadbata da mi trae 4 saat tuku 5 saata. I uste nesto od koj zavisi od kolku ke pocne svadbata? ve molam za sovet
     
  5. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Значи септември е сабота ден, а во сабота сите кафани работат до 01ч, значи и твојата свадба ќе трае до 01ч , за тоа кога ќе ти започне свадбата сама ќе решиш јас на мојата покана напишав прием на гости од 19-20ч, за свадбата да ми почни во 20ч. Ти ако сакаш да ти почни побрзо ќе си напиши поинаку и готово. Почетокот на свадбата треба вие да го решите за то нема правила, додека за траењето има во сабота до 01, во петок и недела до 12ч
     
  6. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Зависи од ресторанот. Со тоа што е сабота, музиката ќе трае најдоцна до 00:45, за да може да си заминат гостите до 1ч. А најчесто приемот започнува од 19. Доколку имате договор со ресторанот треба во него да стои колку часа може да трае свадбата ( обавезно проверете, има клаузули и за доплата ако се пречекори времетраењето што е впишано во договорот ).

    Од моето досегашно искуство, за прием на гости се одвојува половина час, но и тоа зависи од бројот на гости на свадбата :)
     
  7. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Мислам дека по кафаните има опција да си доплатиш ако сакаш свадбата да ти трае повеќе од предвиденото време. Нека каже некој што е поупатен,
    Па ти види, ако има расположение на ниво доплати си. Ако почнат луѓето да се разотидуваат немој, да не се тршите џабе. Ќе си процениш ситуација.
     
  8. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Од прилика доплатата е 200еур/час зависи од ресторанот. Сето тоа треба да го пишува во договорот. И би требало однапред да биде најавено, за ресторанот да може да го пријави продолженото работно време. Во спротивно може да има проблеми со инспекции.
     
  9. Crna26

    Crna26 Нов член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
  10. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Вака. Би ве замолила во темава да пишувате доколку ви треба совет околу било кој дел од организирањето на свадбата. За претходниов пост мислам дека е посоодветна категоријата Бомбони. Или ако има некој заинтересиран за деловна соработка, или сакате некого да ми препорачате да го контактирам, пишете ми во лп. :)
     
  11. Leichka

    Leichka Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    8
    Треба да почнам да размислувам за нашата свадбата и сега размислувам дали да ангажирам некој што организира свадби или тоа да го правам јас со помош од моите блиски. :?:
     
  12. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Јас, секако, советувам ангажирање на свадбен планер :) Така заштедуваш доста време и енергија, а и нерви. Убавината на планирањето на свадбата со помош на семејството е во тоа што сите заедно планирате, но, од друга страна, така сите пробуваат да наметнат свое мислење. Додека, пак, планерот дава совети, но секогаш ги исполнува желбите на младите.
     
  13. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Свадбената сезона заврши, но подготовките за следната се во полн ек. Ако имате прашања околу организацијата, имате свадбен планер на форумов за вас :)
     
  14. Andemona

    Andemona Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    2.495
    Пол:
    Женски
    Дали @nene88 или некој друг знае каде можат да ми испечатат некои работи како на пример ми треба голем постер со натпис што ке виси од терасата надоле,траки со натписи за врати,мали напишани ливчиња за на масите и така ми треба некој поефтин нормално пошто пуна глава со идеи имам ке се изнадавам пари ако ненајдам ефтин:D
     
  15. ..Queen..1998

    ..Queen..1998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Каде можам да го најдам планерот?
     
  16. Zvezda90

    Zvezda90 Нов член

    Се зачлени на:
    10 јули 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали сеуште нудите услуги како организатор на свадби? Ве молам контактирајте ме. Благодарам