babylove овошни кашички

Совети-се во врска со косата!

Дискусија во 'Канта' започната од Angel-Adriana, 18 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Насловот се ви кажува, СОВЕТИ!
  колку што видов немаше ваква тема но ако треба нека оди во канта!

  Како до убава и не сплеткана коса?
  Шампони што највеќе ги употребувате?
  Бои за коса?


  Мене многу ми се допаѓа бојата од Хурем :)
  http://www.google.at/imgres?q=хурем...=121&start=0&ndsp=27&ved=1t:429,r:0,s:0,i:65

  http://www.google.at/imgres?q=порто...276&start=0&ndsp=28&ved=1t:429,r:17,s:0,i:119
   
 2. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  478
  Јас би ти ги препорачала шампонот 2 во 1 зелениот на Авон исто така и капките во зелена боја на Авон.Со години ги користам и немам никаков проблем со косата,секогаш ми е средена,лесно се чешла и преубаво мириса.Од боите би ти ги препорачала на Гарниер можеби пократко траат од други бои но јас со веќе 8 год.ја фарбам косата и единствено таа фарба не ми ја суши косата.Од поефтините фарби добри се и на Бјути некогаш ги имаш и на акција 2 за 119 ден,а никако не ти ја препорачала Палете зошто ужасно ја суши косата.Ќе заборавев да ти го пофалам и серумот за светла коса на Орифламе кој во комбинација со капките и шампонот на Авон се супер за косата.Поздрав
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.