1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Советувалиште за идните мајки

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 26 април 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Што мислите за ваквите часови, односно институции/советувалишта за идните мајки.
  Дали некоја од вас посетувала вакво нешто, и кое е вашето искуство?
   
 2. Jeny

  Jeny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  230
  Еве јас да коментирам иако е многу касно, дури сега видов дека има ваква тема зашто дури сега ми затреба. Влегов веќе во седми месец и баш сакав да прашам дали вие мајчички кои веќе поминавте низ целиот процес на бременост и веќе се гушкате и уживате со малите ангелчиња, би биле љубезни да споделите искуство дали одевте на часови во државна, од кој месец обично треба да се почне да се посетуваат и ако може контакт телефон да оставите, и ние идните мајчички да се припремиме за полесно совладување на породувањето и на одгледувањето на нашето дете.
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Melinara

  Melinara Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  304
  Јас одев на подготвителните часови на ГАК. Многу сум задоволна бидејќи ќе дознаеш многу работи околу породувањето . Кога започнува породувањето, лажни-вистински болки итн. Потоа имате шетање низ ГАК да видите како изгледа предпородилна сала, породилна и на крај болничките соби и најубавото собата со бебушите. Најубаво е да се оди од 28 недела па натака. Јас лично одев од 34 недела. Еве ви телефонски број 078-485-530.
  Исто така знам дека и Лулка организираат часови, но некои од нив се плаќаат можете да се јавите или да погледнете на нивната страна.
  Кај мојот матичен Ложанковски органзраат такви часови е сега мислам од час дали се плаќаше 150-200. Јавете се прашајте ќе ви кажат.

  Се надевам дека ви бев во корист :)
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jeny

  Jeny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  230
  Melinara многу ти благодарам, и тоа како си корисна :*