Советувалиште за идните мајки

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 26 април 2013.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.013
    Пол:
    Женски
    Што мислите за ваквите часови, односно институции/советувалишта за идните мајки.
    Дали некоја од вас посетувала вакво нешто, и кое е вашето искуство?
     
  2. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Еве јас да коментирам иако е многу касно, дури сега видов дека има ваква тема зашто дури сега ми затреба. Влегов веќе во седми месец и баш сакав да прашам дали вие мајчички кои веќе поминавте низ целиот процес на бременост и веќе се гушкате и уживате со малите ангелчиња, би биле љубезни да споделите искуство дали одевте на часови во државна, од кој месец обично треба да се почне да се посетуваат и ако може контакт телефон да оставите, и ние идните мајчички да се припремиме за полесно совладување на породувањето и на одгледувањето на нашето дете.
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Melinara

    Melinara Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    304
    Јас одев на подготвителните часови на ГАК. Многу сум задоволна бидејќи ќе дознаеш многу работи околу породувањето . Кога започнува породувањето, лажни-вистински болки итн. Потоа имате шетање низ ГАК да видите како изгледа предпородилна сала, породилна и на крај болничките соби и најубавото собата со бебушите. Најубаво е да се оди од 28 недела па натака. Јас лично одев од 34 недела. Еве ви телефонски број 078-485-530.
    Исто така знам дека и Лулка организираат часови, но некои од нив се плаќаат можете да се јавите или да погледнете на нивната страна.
    Кај мојот матичен Ложанковски органзраат такви часови е сега мислам од час дали се плаќаше 150-200. Јавете се прашајте ќе ви кажат.

    Се надевам дека ви бев во корист :)
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Melinara многу ти благодарам, и тоа како си корисна :*