1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совет во врска со гости...

Дискусија во 'Канта' започната од Justijana, 8 октомври 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Justijana

  Justijana Нов член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Почитувани, Ве молам за совет во следната ситуација,

  Со мои другарки, со некои се немам видено и по 10 -15 год, на моја инцијатива решивме да се збереме кај мене на неколку часа дружење. Друштвото ке сме најмалку 7 женски. Му кажувам на дечкото ми дека ке треба да исчезне неколку саати пошто не му е место во женска бања. Он се противи , и ми вели ова е крај и кус ми бил умот и ми требало некој што ке ме тепа, да имам страв од него.

  Јас веке 2 декади живеам во странство и тоа што побарав е ОК. На запад од партенр не мораш да му кажеш, он самиот ке свати и ке си најде совај занимација. Мене ова однесување мие многу од феудално општество ...

  Како се социјалните правила во Македонија во оваа ситуација?
  Еве вие лично да имате дружење со ваши другарки дали би му кажале на партенрот да излезе, и да не седи во исто друштво ( пошто он не ги ни знае) ///
  Поздрав
  Јустијана.
   
  На Milaаа991 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 2. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  524
  Пол:
  Женски
  Поминало многу време од оваа објава. Ако си уште со истиот дечко, раскини. Уште и ти се заканил дека ќе те тепа за тоа што си побарала од него. Немора да е со твое друштво. Сигурно и тој викнал некого кога не си била дома-мислам,си била отсутна тој момент.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.