1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совет за Слабеење

Дискусија во 'Канта' започната од toxic1girl, 10 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. toxic1girl

  toxic1girl Активен член

  Се зачлени на:
  10 август 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Значи вака.. јас бев дебелка и за отприлика 3 месеци ослабев 25 кила,ама јојо ефектот почна да ме напаѓа па се здебелив можеби десет кила.
  Ако можи некој совет,диета на долгорочен план,вежби да ми кажете да се вратам повторно во посакуваната тежина :)
   
 2. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  746
  ако сакаш да со ја држиш посакуваната тежина нема диета него само ке си се држиш до тој начин на исхрана цел живот јас мислам дека ун диетата е уствари здрав начин на исхрана и можеш неа да си ја практикуваш
   
 3. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  покрај диета мораш и да вежбаш.. има на фемина во Диети и Фитнес убави и лесни вежбички кои ќе ти овозможат да се затегнеш за пократок период и да не му се секираш многу за враќање на тежината.поздрав
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.