Совет за пари

Дискусија во 'Канта' започната од Entrepreneuer, 26 март 2021.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Entrepreneuer

  Entrepreneuer Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2021
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Здраво, имам прашање за заработување пари.
  Јас имам 20год и сакам сам да заработам пари да бидам богат од 0.
  Ми треба совет доколку има некој/а што е богат да ми каже како би можел лесно да заработам многу пари.
   
 2. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.293
  Допаѓања:
  27.141
  Пол:
  Женски
  Ех да беше така лесно.;)
  Знам оти ќе оди во канта, ама јас да си кажам. Еве Бритни има и песна дури.:wasntme:
   
  На cresa-jagoda, калин95, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  22.016
  Допаѓања:
  175.012
  Ој заврши факултет... приучи уште нешто, па ќе ти текни.
   
  На cresa-jagoda, knockz, Kanya и 2 други им се допаѓа ова.
 4. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  А јас инста да си оставам, да си излекламирам може?
   
 5. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.293
  Допаѓања:
  27.141
  Пол:
  Женски
  Нели треба да спиеш ти веќе?!
   
 6. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Не сум толку мала. :doh:

  Инч има ваква тема, мислам дека.
   
 7. Kanya

  Kanya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Женски
  Ако одиш на факултет, работи преку лето тука, а ако имаш можност аплицирај за работа некаде надвор. Словенија, Германија, Италија, Холандија, САД, Скандинавија ти се добри опции да заработиш нешто за солиден старт, особено ако одиш повеќе години по ред.
  А за понатаму сам ќе си стекнеш искуство и донесеш одлука, како во однос на животот, така и во однос на финансиите.

  P S. Ова е мислење од нормален човек, а за богат консултирај се со Џеф Безос
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  21.631
  Пол:
  Женски
  Па ке си најдеш работа, и ке имаш пари :) А богат не може никој да биде освен ако самите ние не работиме.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. knockz

  knockz Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2021
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Машки
  so e so lugjevo be
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.