1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совет

Дискусија во 'Канта' започната од Valentina115, 25 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Valentina115

  Valentina115 Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Овака,значи идев со еден 4 месеци.И раскинавме.И после пак се гледавме и имавме односи,ми беше прв.Сега ми е многу убаво,се гледаме почесто,ама не знам дали постапувам правилно,бидејки тој не сака да бидеме во врска,зошто многу е зафатен...Ми треба совет што да правамммм???
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Откачи го, зашто е многу зафатен и неможе да има девојка
   
 3. Valentina115

  Valentina115 Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Да,ама имам силни чувства за него....
   
 4. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Ама тој нема
   
 5. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  Од кога раскинавте имавте односи :clap:
   
 6. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Ако ти одговара да си му само една оbична девојка за секс, седи си така, ама ако сакаш да си имаш нормална врска каква што секој заслужува мене ич не ми е јасно што уште бараш со оваа личност која очигледно во тебе најде жртва која може лесно да си ја стрижи. Погледни реално, бил многу зафатен за девојка.. :lol: Жити мене, овој позафатен од Обама ќе му дојде мајке му, кој не е баш зафатен па ете си има жена. Немој да бидеш наивна и да дозволиш некој да те користи. Има милиони други машки освен овој Спајдермен зафатениов..
   
 7. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  Како вака самите се фрлате во проблеми , девојчиња ? :^)
   
 8. nasmevka

  nasmevka Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  не заслужува ни една минута од твоето време,а уште помалку дел од тебе
   
 9. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  181
  те искористил и точка! не сакам да бидам груба и да те убедувам,сите грешиме,но тој дефинитивно не е за тебе
  ќе ти кажам нешто што мајка ми одамна ми го кажа...мажите се како кучиња,чувај го ланецот затегнат!
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Ако тебе не ти смета, терај си. Што да ти кажам друго. Е сега друго е ако ти имаш чувства кон него, и ако потајно очекуваш нешто повеќе, во смисла на врска, љубов итн. Не верувам дека тоа ќе го добиеш од него, тој од тебе сака само секс и разбивање на досадата, така ми изгледа.
   
 11. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  892
  Допаѓања:
  776
  Пол:
  Женски
  Zafaten e za vrska, a ne e zafaten za seks a? Opasen mangup...a što misli deka vo vrska se pravi? Misli deka na sekoe viduvanje treba po 10 saati da gubi,ajvar Li ke pravi,ke peče piperki,ke ljupi,ke mesa?
  Vrskata se sostoi od ljubov,razbiranje, slušanje po telefon I sekako izleguvanje. Kako može za ova da e zafaten? Koe vreme mu nedostasuva?
  Nemoj da mu dozvolis da te uskoristuva. Mlada si,lesno ke go prebolis I da ti znači nešto. Bilo što bilo,kreni ja glavata I svrti si nov list. Brzo ke najdes momče koe ke saka sve so tebe I so koe vzaemno ke uživate vo vrskata.
  Ti posakuvam Se najdobro. Pozdrav
   
 12. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  772
  јас знам дека дечкото може да одлучи дали ке е со некоја девојка само по неколку секунди од кога ке ја запознае...да не речам после првиот состанок...ако си за него вистинската и ако те сака тебе ти кје си му на прво место , нема да ги гледа како пречка обврските. значи комплетно те разбирам имаш чувства а воедно ти бил и прв нели, се знае-ние женските се поврзуваме со тој што ни е прв,затоа е и важна таа одлука ПРВ. ти знаеш дека си згрешила и неможеш да ја поправиш грешката.девојче имаш само две решенија - или да трпиш и да се надеваш, да чекаш.или да си продолжиш со животот, па ако те сака или ако треба да бидете заедно ,ке бидете. поздрав :)
   
 13. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  Ти на повик си ? Кога ќе му се сака тогаш ? Јас не би , за тебе незнам ;)
   
 14. ReadyRosa

  ReadyRosa Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  HELP!!!

  Vaka imam 18 godini ..na NG bev malku poishe pijana(mislev deka celo vreme sum svesna)..se zapoznav so eden decko srbin 23 god...I se sekjavam otidovme do negoovata kola da zeme jakna..rabotava e sho tipot posle dva dena vika deka sme imale odnosi I toa bez kondom..jas na nisho ne se sekjavam a btw nevina bev(barem do togash) posle mi vikashe deka se zezal so mene...sega neznam sho da praam kako da doznaam dali e vistina? Dali ushe sum nevina?
  Trebashe da dobijam pred NG ama vecerta mi potece krv mislev deka iam dobieno a mi teceshe 2-3 dena ne mnogu ama mislev deka toe e poradi tooa sho davav krv pred 2-3 nedeli...sho da pravam? :(
   
 15. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  HELP!!!

  Не пиј толку следен пат.
   
  На Abby, Micheleljubov, Dr.Ofboli и 4 други им се допаѓа ова.
 16. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  HELP!!!

  и оди на гениколог по празнициве.
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.538
  HELP!!!

  Ситуацијава е алармантна :) е па не се потресувај толку ако се случило тоа колку и да беше испијанета ке се сетеше на нешто. :?:
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kiki.sunshine

  kiki.sunshine Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  HELP!!!

  Ako si bila nevina, prvo osigurajse deka seuste se, ako si, nema potreba od panika. I da, kolku i da si bila pijana na toj del sigurno ke si se sekavala... :)
   
 19. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  HELP!!!

  А 18 години имаш или 21?
  Прво ти разграничи со годините и после оди на гинеколог. ;)
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ReadyRosa

  ReadyRosa Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  HELP!!!

  Od kade toa deka imam 21? :o
  18 imam ...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.