1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совет

Дискусија во 'Канта' започната од babygirl15, 16 септември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. babygirl15

  babygirl15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2016
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
  Ве молам ужасно ми треба совет,која е слободна нека ми пише :)
   
 2. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.885
  Допаѓања:
  49.904
  Пол:
  Женски
  Eпа пиши за што се работи, ако можеме ќе ти помогнеме.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. babygirl15

  babygirl15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2016
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
  Не би сакала јавно,личен проблем е
   
 4. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.885
  Допаѓања:
  49.904
  Пол:
  Женски
  @babygirl15 епа пиши ми, ако можам ќе ти помогнам.
   
 5. M@g&

  M@g& Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Здраво,
  Ве молам за ваше мислење и совет :) .
  Со дечко ми сме околу 10 месеци во врска, се гледаме секој ден(навечер) а преку денот со обврски тој и јас на работа...На почетокот имавме мали расправии за глупости,и двајцата сме понекогаш инаетџии, но јас неможам никако да верувам во маж, а него тоа му смета, па ми збораше као тој ќе ме сменел и така..Едно време бевме како лудо заљубени дури и сите почнаа да не зафркава романтични души :D haha..
  Но потоа го унапредија многу на работно место, почнаа да му се јавуваат да го бараат за да им заврши работи, но тоа е ок тој нз дали се но прилично многу работи ми кажува..Е сега еден ден му пиша една типка мажена но службено тој и имаше вратено,значи ниш страшно но го избриша разговорот (не знаеше дека јас го имав видено) и ми кажва го избришал ради да немаме расправии..И ок лута бев почнавме мн да се караме..Но сега некогаш ми е чуден како ладен инает има не попушта многу, а јас си бев научена да попушта тој секогаш..И заминав 3 дена на обуки, па кога се вратив беше се супер таму ми звонеше кога се вратив кажваше дека му недостигам, бев и дома (неговите ме сакаат) и така..Но еве пред некој ден бев кај него мајка му ме покани и седевме па фудбал гледаше и јас излегов со другарка потоа ко се слушнавме за изл ми вели мака ми е многу се затоплив лежам, ме мрзи и му викам добро одмарај ко така , па потоа му текна ако не ај така лежерно ќе изл, но јас не прифатив му реков одмарај немора..Но не ми е јасно, ем му е мака со мене кога е ме гушка бакнува ми кажува милиони пати дека ме сака , зближани сме многу со фамилии, но почнува да се чувствува уморен(вистина мн обавези има) но прв пат да ми речи така...плус на фб седи а уморен е
  Исто така во последно време мене ме обвинува дека сум љубоморна, но не сум, али ок..Јас кога ќе излезам со колегите-роднини неш ми се на кафе тогаш не е во ред бидејќи јас можам да пијам и на работно место, а тој кога ќе излегва јас му велам и ти имаш место каде, ми најдува оправдување, и јас сум таа што била љубоморната..
  Не сум и не сакам да бидам никогаш, само мразам кога неш за него е во ред а јас ако правам не..
  Што мислите, збунета сум нз што да мислам, дали е уморен од расправии и од тоа дека јас неможам да верувам во маж 100% нормално и тој САМО НЕМОЖЕЛ ДА ДОКАЖУВА или има друга во мислите?
  п.с кога ќе се караме почнува да биди мн нервозен и ми вели дека мн го нервирала мојата недоверба, и кога му реков ако има друга причина било обврски, здосадено или друга личност да ми каже ми кажва нема и нема да има , тебе те сакам со тебе сакам али да ми веруваш..кога ќе видиш тогаш не ми верувај...
  ПОМОШ НЗ ШТО ДА МИСЛАМ И КАКО ДА ПОСТАПУВАМ ПОВЕЌЕ...
  ФАЛА ВИ ОДНАПРЕД
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.