Совет

Дискусија во 'Канта' започната од babygirl15, 16 септември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. babygirl15

babygirl15 Истакнат член

Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    177
    Ве молам ужасно ми треба совет,која е слободна нека ми пише :)

2. shz

shz Форумски идол

Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    37.103
    Eпа пиши за што се работи, ако можеме ќе ти помогнеме.

На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. babygirl15

babygirl15 Истакнат член

Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    177
    Не би сакала јавно,личен проблем е

4. shz

shz Форумски идол

Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    37.103
    @babygirl15 епа пиши ми, ако можам ќе ти помогнам.

5. M@g&

M@g& Активен член

Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Здраво,
    Ве молам за ваше мислење и совет :) .
    Со дечко ми сме околу 10 месеци во врска, се гледаме секој ден(навечер) а преку денот со обврски тој и јас на работа...На почетокот имавме мали расправии за глупости,и двајцата сме понекогаш инаетџии, но јас неможам никако да верувам во маж, а него тоа му смета, па ми збораше као тој ќе ме сменел и така..Едно време бевме како лудо заљубени дури и сите почнаа да не зафркава романтични души :D haha..
    Но потоа го унапредија многу на работно место, почнаа да му се јавуваат да го бараат за да им заврши работи, но тоа е ок тој нз дали се но прилично многу работи ми кажува..Е сега еден ден му пиша една типка мажена но службено тој и имаше вратено,значи ниш страшно но го избриша разговорот (не знаеше дека јас го имав видено) и ми кажва го избришал ради да немаме расправии..И ок лута бев почнавме мн да се караме..Но сега некогаш ми е чуден како ладен инает има не попушта многу, а јас си бев научена да попушта тој секогаш..И заминав 3 дена на обуки, па кога се вратив беше се супер таму ми звонеше кога се вратив кажваше дека му недостигам, бев и дома (неговите ме сакаат) и така..Но еве пред некој ден бев кај него мајка му ме покани и седевме па фудбал гледаше и јас излегов со другарка потоа ко се слушнавме за изл ми вели мака ми е многу се затоплив лежам, ме мрзи и му викам добро одмарај ко така , па потоа му текна ако не ај така лежерно ќе изл, но јас не прифатив му реков одмарај немора..Но не ми е јасно, ем му е мака со мене кога е ме гушка бакнува ми кажува милиони пати дека ме сака , зближани сме многу со фамилии, но почнува да се чувствува уморен(вистина мн обавези има) но прв пат да ми речи така...плус на фб седи а уморен е
    Исто така во последно време мене ме обвинува дека сум љубоморна, но не сум, али ок..Јас кога ќе излезам со колегите-роднини неш ми се на кафе тогаш не е во ред бидејќи јас можам да пијам и на работно место, а тој кога ќе излегва јас му велам и ти имаш место каде, ми најдува оправдување, и јас сум таа што била љубоморната..
    Не сум и не сакам да бидам никогаш, само мразам кога неш за него е во ред а јас ако правам не..
    Што мислите, збунета сум нз што да мислам, дали е уморен од расправии и од тоа дека јас неможам да верувам во маж 100% нормално и тој САМО НЕМОЖЕЛ ДА ДОКАЖУВА или има друга во мислите?
    п.с кога ќе се караме почнува да биди мн нервозен и ми вели дека мн го нервирала мојата недоверба, и кога му реков ако има друга причина било обврски, здосадено или друга личност да ми каже ми кажва нема и нема да има , тебе те сакам со тебе сакам али да ми веруваш..кога ќе видиш тогаш не ми верувај...
    ПОМОШ НЗ ШТО ДА МИСЛАМ И КАКО ДА ПОСТАПУВАМ ПОВЕЌЕ...
    ФАЛА ВИ ОДНАПРЕД

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.