1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Современо семејство (Modern Family)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 31 јануари 2012.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.903
  Пол:
  Женски
  Вовед во серијата во спојлер. :)
  Џеј има возрасни деца, внуци и прекрасна млада сопруга, која и самата има син; сите мора да ги пополнат генерациските, културните и социјалните празнини. Денешните американски семејства доаѓаат во разни форми и големини. Просечното семејство од маж + жена + 2,5 деца е минато, нешто што веднаш станува очигледно во новата получасовна комедија со птичја перспектива, СОВРЕМЕНО СЕМЕЈСТВО, која дава еден искрен, а често пати и смешен поглед врз составот и комплексноста на семејниот живот во 2009. Земете ги за пример Фил и Клер, двајца родители кои сакаат да имаат отворена, здрава, искрена врска со своите три деца. Тоа не е секогаш лесно, особено кога имате ќерка тинејџерка која расте малку пребрзо, премногу паметна средна ќерка и бучно момче. На врв на сето тоа, Фил сака да биде „кул татко“, додека Клер само се обидува да држи сѐ под конец, решена да не дозволи нејзините деца да го имаат бунтовното детство кое таа го имала. Потоа тука е Џеј, вистински маж кој има средовечна криза. Џеј има најдено многу помлада жена, Глорија која станува центар на неговиот свет. Таа е страсна и смела разведена жена која доаѓа со 11 годишен син, Мени. Веќе забележувајќи ги девојките, и безнадежен романтичар, Мени е страстен исто колку и мајка му и го минува своето време во мечтаење и пишување поезија. На неговиот нов очув не му е баш мило за чувствителните работи, па би сакал малку да го зацврсти Мени. Но, тоа е само еден од предизвиците на Џеј. Најголемиот е во тоа што луѓето често мислат дека тој е татко на Глорија, а не нејзин маж. На крајот, тука е Мичел и неговиот петгодишен партнер, Камерон. Тие тукушто го имаат преземено неверојатниот „следен чекор“, заедно посвојувајќи дете од Виетнам. Камерон има прекрасна и голема личност, а можеби и искра за драматика, додека Мичел е посериозниот од двајцата. Но, тие создаваат меѓусебна рамнотежа и веќе се грижливи татковци. Се чини дека животот не е ниту уреден, ниту политички коректен или предвидлив на било кој начин. За овие три семејства излегува дека не се три туку едно... едно големо, измешано семејство, со Џеј патријархот и Клер и Мичел неговите пораснати деца.
  http://www.hbo.mk/series/%D0%A1%D0%BE%D ... -17_-69661

  Серијава се искачи на врвот на мојата листа. Просто ја обожавам, одамна не сум се смеела толку.
  Има две сезони излезено, а третата е во тек, а на пауза се до 08,02,12.

  Можам да кажам дека ниту еден лик не ме нервира, сите ми се прекрасни.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=OgNpN-Glq44&feature=related
  На моментов од последната епизода сум рикала од смеење, морав да го стопирам :D :D :D
  Фил ми е закон, еден од омилените ликови. :)

  Па, ја гледате серијава? Импресии, омилени ликови?
  Ако не ја гледате топло ја препорачувам. :)
   
  На Quetsya, TheKiketoo, Hipster и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Уф серијава ми е една од поомилените (бидејќи многу гледам серии комедични неможам да се одлучам која ми е најинтересна) :D Интересни се сите ликови на свој начин, секој со своја приказна, а пак сите сврзани. Али сепак најмногу ми се допаѓа ликот и глумењето на Cameron(многу добро глуми хомосексуалец) :lol:
  И јас ја препорачувам серијава ептен е добра :)
   
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Заразно добра серија. Изобилува со хумор, и јас топло препорачувам. :)
   
 4. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Колку добра серија,ја гледам онлајн како манијак некој,неможеш да ме станеш од пред пц :rofl:
  Изобилува со хумор смешки се,како ги одбрале глумците алал да им е.Омилени Камерон и Глорија (ја обожавам) :)
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.903
  Пол:
  Женски
  Уф се умрев од смеење на последната епизода. Предобри се значи, ретко кој ситком толку ме смее. Фил сирот како да излезе на крај со три жени во пмс :D Гревче. :rofl:
   
  На encimenci му/ѝ се допаѓа ова.
 6. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно една од најдобрите американски серии што се излезени до сега.Ако имате тежок ден ви ја препорачувам да погледнете само една епизода и доволно е да ве насмее и расположи.Се смеам буквално на секоја реченица.Секој лик си е толку различен и орогинален на свој начин.Мене лично фаворит ми е Глорија(Sofía Vergara). :)
   
 7. O.l.i.v.a

  O.l.i.v.a Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  122
  Најдобрата комедија што ја имам сретнато..Мислам дека многу добра им е идеата да ја прикажуваат на некој начин како документарец, тоа ја прави многу посмешна и пореална..Серија која не треба да се пропушти :)
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Пред недела дена почнавме да ја гледаме со дебелиот, првaта епизода не ми беше нешто посебно, но понатака следните се подобри и подобри, ептен ми се допадна решена сум да ја пратам редовно.
  Најинтересен лик дефинитивно ми е ФИЛ!
  [​IMG]
  Who doesn't love Phil 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Уште сум на прва сезона, но летоска има сите до последна епизода да ги изгледам :)
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.903
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :D :D
  Последната епизода беше закон, сум се изнасмеала.
  [​IMG]
  :rofl:
   
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Синоќа во 2 саат сум врискала од смеење на Cam е најголемата будала на светот, ма сите во комплет се ненормални...
  [​IMG]
  Он плаче, јас се смеам, ама се угушив :rofl:
  И ненормалниве кога играа на сред паркинг :rofl: :rofl: :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG] :rofl:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  Го обожавам, Cam полека ми станува омилен :D
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.903
  Пол:
  Женски
  [​IMG] :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipster и Mrs.Cuper им се допаѓа ова.
 12. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав конечно вчера епизодата кај што беа во Дизниленд сум се изнасмеала на некои сцени. Сепак најсмешен лик ми е Камерон многу добар глумец е :)

  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  И покрај толку испити успевам да ѕирнам секој ден по 2-3 епизоди, и ја завршувам 2ра сезона
  Одвај го чекам тој саат време Modern family break, за да се расположам после толку стрес и учење.
  Мислам дека уживам гледајќи ги, нема епизода да не ми се допаднала и да речам оваа беше ептен утната и досадна.
  Омилен ми е Кам, Фил малку помалку во вторава, но дефинтино нема лик кој ми е досаден и неинтересен.
  Глорија ми е можеви најлуда, најмногу се смеев за епиздата со кучето на комшијата кога всушност Глорија испадна дека е папалот :rofl:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  И фил како и секогаш
  [​IMG]
  [​IMG]
  Phil: I got Gloria! I got Gloria! I got Gloria!
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.903
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  Јеа рајт. :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Веќе ми фали серијава.
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.903
  Пол:
  Женски
  Aaaaaaaaaaa
  Глорија е бремена. :rofl: Е баш изненадување ми беше ова, лелееее кој ќе чека сеа следна сезона, не е фер.
   
 16. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Леле стварно беше интересна последнава епизода се згазив од смеење посебно со тој Дилан дечкото на Хајли колку е глуп само :D Интересни беа и латиноамериканците шпанска серија направија :lol:

  Епа да се спремаме за тиганици наредна сезона, Глори ќе има бебе :)
   
 17. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  38
  HAHA legenda e seriskiov,odvaj ja cekam sezonata,
  Dzej da bide tatko haha,a da ne im go predadat na Cam i Mitch
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Не ли ви личи Хејли ужасно многу на Мила Кунис, исти се
  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Има ли некој што не го обожава Кам?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Некоја информација, спојлер за 4та сезона?
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.653
  Леле значи ја обожавам серијава!!!
  На првата епизода колку сум се смеела со Кем, кога ја претставуваа Лили со „ритуалот“ од Кралот Лав :rofl:
  Не можам да се одлучам кој ми е омилен, сите се ненормални.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Ја гледам по 3 пат, што проклето неможам да се изнасмам асално на сцениве.
  По n-пат умирам од смеење на сценава, неможам да се пресмеам, абре ќе си приумрам :D
  http://www.youtube.com/watch?v=OsvBfkM7s4I
  НЕ МОЖАМ :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На RainBow и Mrs.Cuper им се допаѓа ова.