Современо семејство (Modern Family)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 31 јануари 2012.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Не е лоша сезонава, ама многу фалат вакви моменти како горе наведениов.:wasntme: И новава епизода беше океј, ама немаше нешто пресмешно.
  Башка малку клише ова со блиската средба со смртта.
   
 2. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  8.298
  Почна новата сезона. Јас си ги обожавам и се‘ уште ми се интересни. Башка дел од ликовите им добиваат некоја нова димензија. Интересна ми е Алекс да ја гледам заљубена :lol::lol: Гледаше ли некој?

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  каде да ја најдам без вируси
  ја најдов на две страни ама некако ми се отвараат цело време нови страници со вируси
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Ги читав првите мислења, колку сум ја сакала серијава.
  Сега можам да кажам дека сум среќна што ќе заврши со следната сезона, веќе стана... Патетична. :doh: од хумор ни х нема, се изгуби магијата сосема.
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.354
  Допаѓања:
  155.893
  Пол:
  Женски
  Се вадат на стара слава. Затоа е поарно што помалку сезони да имаат серииве. Ама пуста паричка, слатка е.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Ама последнава епизода беше една од подобрите, се изненадив.
  Ми се допадна како ги испреплетоа приказните за родендените, а особено кога Мич и Кам ги претставија бебињата, cuteness overload. :inlove:
  Следната сезона ми се чини предвидлива доста дека ќе биде, ама и среќа последна ќе е.
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.629
  Пол:
  Женски
  Со српски превод каде ја има цела серија?
  Или бар со english subtitle
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.877
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам торент од финалето втор дел? Само првиот дел го најдов.
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Најде? Беше на еден торент финалето, не на два.

  Си заврши и оваа серија.
  Стана веќе досадна и сите моменти некако веќе видени, ама си ја задржа топлината. Жал ми беше на крај што ги разделија, мислам дека требаше да си останат заедно бидејќи така си тераа цело време.
   
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.877
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Женски
  Испадна дека двата дела биле споени во еден на торентот :D На апликацијата ми ги даваше вака, затоа се збунив.
  20200415_205926.jpg

  Инаку, едвај чекав да заврши. Не сакав да ја баталам бидејќи сепак изгледав 10 сезони. Порано едвај чекав нова епизода и сезона бидејќи имаа добри фори, секој лик беше доста специфичен и полека созреваа. Последнава сезона ми беше мех. Веќе излитени шеги, некои дури се повторуваа, многу неоригинално. Одолговлекуваа за да се соберат повеќе епизоди и сè се случи во последната епизода. Иако целата сезона беше како збогубање, последниот Тенксгивинг, последниот Халовин, Крисмас и се тоа, можеа да се потрудат да биде посмешно. Убава серија, но на крај не ми беше многу жал што заврши :)
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.