Современо семејство (Modern Family)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 31 јануари 2012.

 1. glitter

  glitter Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Девојки кажете ми како да ја најдам серијава. Многу сакам да ја гледам ама незнам каде да ја најдам, вие од каде ја гледате? :^)
   
 2. respect

  respect Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  12
  http://thepiratebay.se/ ..Сите три сезони ги гледав,одвај чекам да излезе и четвртата сезона..
   
 3. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  837
  Пол:
  Женски
  После толку фалење и јас се навлеков на серијата. Трета сезона ја гледам сега и што да кажам, супер е! Ми го разубавува денот секој пат кога ја гледам
   
 4. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Кога ке започне 4 сезона? :) Едвај чекам.
   
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  ^ 26ти септември :)
   
 6. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
  значи серијата ми е една од омилените смешна, поучна секогаш интересна за гледање ги опфака секојдневните мали проблеми, семејни проблеми супер е сите ликови добро глумат , чиста десетка.
   
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Конечно почна новата сезона, цркнав чекајки ја. :wasntme:
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Серијава не разочарува, си го држи врвот на мојата листа. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Моментот кога го плесна :D :rofl:
  Џеј и така си имаше маки, ама сега... :lol:
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Moже ли да не го сакаш м?
  [​IMG]
  Знате дека земи Еми за најдобра споредна машка улога со серија :wasntme:
  Е ај да не.
  И Фил блесавиот, не искина претходава епизода :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :rofl:
  Цела серија ми е :смајлиштовриштиодсмеење:
   
  На Mrs.Cuper и Sara123 им се допаѓа ова.
 10. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Се навлеков на оваа серија ;) .Случајно ја открив и многу ми е интересна и забавна .Кога и да изгледам епизода ми го разубавува денот.Фил е легенда со неговите глупости постојано ме засмејува :rofl: :rofl: .Моментално сум на втората сезона и на ден гледам по 4 епизоди бидејќи ми се интересни :D :D .
   
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  И не се доискажав вчера....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]

  ЛУКИНИ :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Лук ми станува омилен сезонава :D


  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  И уште милион причини зашто е #1
  Промо фото за следната епизода
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На simce11 и drugarka им се допаѓа ова.
 12. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  За серијата дознав од тука, ја симнав првата сезона и за три вечери изгледав 15 епизоди.
  Добра е, ја гледаме пред спиење и баш релаксира.
  Ми се допаѓа тоа што секој лик си е приказна за себе, сите се изградени ликови со карактеристични особини, а Мени и Камерон ми се најсмешни. :D

  [​IMG][​IMG]
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Да те поправам, одлична е, гледај ги понатака се посмешни и посмешни се!
  Мене сезонава ми е врв, имаше интересни моменти и оваа епизода.
  Најезива ми беше Клер, ах, ми се повраќаше на сцената, ама се изнасмеав кога го колцна тој што онесвести хахахахаххахахаха :rofl:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG] :rofl:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Ама ова ми беше многу јако, хахахахах :D
  [​IMG]
  Angel vs Devil
   
  На tinkerbelll и Mayyya им се допаѓа ова.
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Добра епизода како и секогаш. :)
   
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Не е нормален овој Фил ме изнасмеа, :rofl:
  Можеше да се јави да им каже каде е, но не, имаше он попаметна идеа.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  хахаха а Глорија и грампи, какава ваца е :D
  [​IMG]
  Луке, ми е цар сезонава!
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]

  Веројатно нема да биде ова во епизода, ама јако е видеово :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=GComi95_oHY

  Btw одличен им е новиот постер.
  [​IMG]
   
  На simce11 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Koлку беше ѕверска епизодава, хахахахаха, што да издвојам која цела епизода беше урнебес :rofl:
  Прво мило ми е што Хејли се враќа, не беше исто без неа,сепак.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Ова ми е омлена сцена, лили е срце :rofl:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :rofl:
  Koлку суптилно :wasntme:
  [​IMG]
  Јаки беа сцените со Диди и Џеј, сирот Џеј, ама запазете го ринготонот на Џеј кога ѕвоини Диди, цар :lol:
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Леле серијава еј, ќе умрев од смеење на последнава епизода...Ах Фил, Фил, каков човек ееејјј :D :D
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Зарипнав од смеење на фацата, сто пати го вратив моментот. :rofl:
  Ама добар пар ќе беа мора да се признае. :!: :lol:
   
 18. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Јака беше последнава епизода се згазив од смеење со Фил и неговиот топол пријател :D
  Инаку да добар пар ќе беа... :P
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  НЕ ми се веруваше на ушите вратив 2-3 пати, и ставрно рече Macedonia, аааа браво Алекс,ѕверка е жими се 8)
  Освен другарчето на Фил, каква сцена :rofl: , урнебесни ми беа Мани и Лук :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG] :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  I am not to bright :rofl: како знаеше брее :)
  И Кам, каков портрет, мислам дека имаа и они таков у собата на лили :rofl: :rofl: :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG] :rofl:
  Одлична епизода како и секогаш, немаат утка немаат
  Одвај чекам другата среда, одвај!
   
 20. Mermaid

  Mermaid Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  224
  Ај ве молам кажете ми на кој линк можам да ја гледам серијава?