Современо семејство (Modern Family)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 31 јануари 2012.

 1. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.515
  Допаѓања:
  24.919

  На zamunda.net ги имаш сите.

  Животот ми го разубаве серијава, посебно Фил :D Кој лик е, неверојатен е :rofl:
   
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Во новата епизода се споменува Македонија. :D
   
 3. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  Јас при вратив појке пати да проверам :o и ко му рече од кај можиш да знајш вакви работи :D :D
  леелле со Фил се пресмеав хахаха и со онај гејот ко му рече ајде горе ке одиме хахахаха
   
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  9.295
  Фил е нешто неверојатно. Вака од Френдс ми се нема десено да паѓам од смеа само што ќе му jа видам фацата на некого :D

  Phil Dunphy, this is the year 2025. Welcome. :D :D закон

  И ова малово Лили како порасна...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Полека но сигурно Лили ми станува омилена меѓу пинзцуриве.
  Какво дете еј, не ми се верува.
  [​IMG][​IMG] :rofl:
  [​IMG]
  Jас сликата на Кам во кет костум сум ја видела на нет и порано, не ми беше некое изненадување, али пак се помочац од смеење :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Каков лик, во ниеден момент не ме разочарал,мече дебелко..

  Али Фил, мавање :lol: сирот Џеј бре, али малку си заслужи, што се не му правеше он на Фил...
  [​IMG]
  И за крај,
  [​IMG]
  [​IMG] :rofl: :rofl: :rofl:
  Пошлакната серија не сум гледала, сите се ненормални!
   
  На AlicaInWonderland и Mayyya им се допаѓа ова.
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Bо која минута ја спомнаа,не слушнав? :wasntme:
   
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Сцената почнува од 12:18 и трае до 13:56, моментот e на крај на 12 минута, прво Алекс ќе одговри на прашањето Macedonia and Thrace, и после Клер ќесе напне што е тоа, зашто Алекс знае се!
  Thrace e уставари Тракија, прашањето е нешто на која територија се простирала некој дел од Персија.
  Жива инциклопедија се знае :x
   
 8. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Jас ја гледав најновата епизода што излезе вчера и чекам за да слушнам Mакедонија,а тоа било претходната епизода :wasntme: :tmi:

  Eдвај издржувам да ја гледам Cофија Bергара оти ме полудува со акцентот :D
   
 9. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Камерон ми е ептен тетин :D Уште од мал со кафето си се дружи па дури и ги подучува стариве како да се однесуваат. Се надевам дека нема и бебево да е како него :D
  Одлична е серијава, доста јак хумор има и во ниеден момент не ме разочарала како другите серии :)
   
 10. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  9.295
  Прекрасно суштество :)
  значи нема ниту еден лик од серијава кој не го обожавам.Сите до еден ми имаат значење, макар се појавиле во епизода и 5 сек.
  [​IMG][​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Евееееееееее ме и мене :D

  Моментално сум при крај на прва сезона, почетник.
  Ама не се секирајте, сите 4 сезони веќе ми се симнати 8)
  Видов ја препорачувате, посебно Хипстер ја приметив кога кажа дека и е во топ 3 серии.
  Првите епизоди да ви кажам ми беа досадни.
  Си викам на ова се смејат до толку? Па не се толку смешни.
  Обично мене серија ако ме заинтригира знам по 10 епизоди во низа да изгледам, а ова ги изгледав првите 2-3 и оставив досадно ми беше па неколку дена не гледав.
  И викендов пуштив и веќе почнав да се мочкам од смеење :D
  10тина луѓе, секој посебен, секој со толку изграден карактер, секој глумец совршен.
  Епизода по епизода пуштам и сама ко ненормална се смејам до солзи.
  Не сакав да ве читам што се случува до 4та сезона, ама верувам дека во брзо време ќе стигнам до неа 8)
   
  На Hipster и Mrs.Cuper им се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Не можеш а да не го сакаш човеков еј. :rofl:
   
  На JoxyTheFreak, TheKiketoo и Hipster им се допаѓа ова.
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Роси што ти реков, дека ќе ти се допадне ептен!
  И мене првата епизода не ми беше нешто посебно смешна, за понатака мислам дека ми станаа интересни и симаптични ликовите и целиот концепт на интервјуата пред камерата, и го немаше она громоглаано смеење во поАдина како кај скоро сите комедии...
  Но првата сезона не е ништо во споредна на 2рата и посебно 3тата таа ми е омилена.
  Мене лично ми е најзабавната серија до сега...
  Само недај боже да ни ја уништат, ма да и 4тварата е екста немаат лоша епизода до сеа, нека продочжат така, имаат се надевам уште материјал сценаристиве, ма да со вакви будали ај да немаш :rofl:
  И актерскава екипа е нешто што ја прави серијава посебна, сите глумат инзворедно, и прцулов дури не да ме изненадува, ау ќе биде голема ѕвезда 8)
  П.с Знаевте дека Кам уствари не е геј ин правајт лајф :wasntme:
  Ај кент беилив
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  ^ Кам не е геј туку е дечко на Шарлиз Терон, али затоа Мичел е геј ин правајт лајф :D
  Во првите две сезони ликот на Лили го глумеа две близначки, а трета и четврта сезона е друго девојче, затоа толку брзо и порасна Лили...
  Следна епизода од серијава ќе испадне на 12ти декември :)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.540
  Од Halloween епизодата, солзи ми потекоа од смеење:

  [​IMG]

  [​IMG]

  :rofl:
   
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Mене и претходнава епизода ми беше екстра!
  Глорија и Џеј ми беа најсмешни, сирот Џеј што не претрпе :D
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]Класик ФИЛ!
  За крај Мичел ми беше ептен јак,посебно оваа сцена :rofl:
  [​IMG]
  Следна епизода дури до 16.01, why ;(
   
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.713
  Допаѓања:
  10.007
  Пол:
  Женски
  Kaj беше листата за серија-манијаци??? Пишете ме и мене. :wasntme:

  Пошто имам слободно време, бајаги слободно време, си ја симнав и оваа серија да ја гледам. Покрај останатите 4 што ги пратам, ми фалеше уште една, таман да ми се наредат, од понеделник до петок. :D

  Бидејќи сум прва сезона, морам да кажам дека првите 3-4 епизоди не беа многу смешни. Веројатно дека беа како вовед во ликовите, да се претстават сите какви се, што се. Ама затоа, понатаму сум се подмочала од смеење.
  Глориа и Мани ми се урнебесно смешни и интересни. Поготово малиов, срцка е.
  И Камерон е фантастичен лик.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.651
  Јас онака да ве поздравам, пред некој ден го најдов на јутјуб, третата сезона кога ќе одат на ранч

  http://www.youtube.com/watch?v=2ZsfWLLr7l0

  when she cooooooooooooooomes (со потенцирано О :rofl: )
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Утре конечно епизода, едвај чекам.
  [​IMG] :rofl:
   
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Им нема утка бе, им нема!
  Абре малово да го издеш е бре...
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Aли најјак дел кога тој старецот си ја шприцна устата, као се спрема да го баци Мичел за нова година, и фацата на Мич :rofl:
   
  На mona.s, Mrs.Cuper и teddybear им се допаѓа ова.