Современо семејство (Modern Family)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 31 јануари 2012.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  хахахахах се инсмеав секоја епизода се појака и појака ми е сите ликој се своја приказна нз оти не добиа ништо на Златините Глобуси и на Пипл Чојс авордс(мака ми е да ја сменвам подршката хахаха)а беа номинирани,ајде можи другата година ај хоп соу, хахха накрајот од епизодата се пресмев ко го посли онај дека е Мичл хахахха демек геј а и со Глориа ко ке речи вен ај вас 2 хахаха :D :D :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Хахахахха, не се нормални бре, не се!
  Штета ама нависитна е неправда што не земаа ни еден голден глоуб, нема подобра екипа од нив.
   
  На TheKiketoo, kristince51, Mrs.Cuper и 2 други им се допаѓа ова.
 3. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  Денес не требаше да има нова епизода оти нема?? :( :( да не прат пак некоја пауза ама сега почнаја шо пауза? :|
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Има нова епизода, има линкови за онлајн гледање.
  Многу беше емотивна епизодава. Ми се насолзија очите кога Хејли го гушна Фил. :)
  Џеј како вриштеше, бетер од Глорија кога се дере. :rofl:
  Одлична беше епизодава.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.362
  Ја имаш и на pirate bay епизодата. :)

  Виножитке, I know that feeling, и мене ми се насолзија очите.

  Стварно беше добра последнава епизода.
  :)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  можи линк да ми дајш да ја спуштам...или некаде за онлајн да ја гледам оти препекав а не можам да ја најдам
   
 7. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.362
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  Леле Фил срцка колку е се изнасмеав ко ке му ја сечеше косата на онај ;) Глориа и Џејк ко му ја украдоја пицата врв беше ;) многу емотивна епизодата срцки ми се сите :rofl:
   
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  И јас се распекмезив, признавам ;(
  Ама ај пробај да не се распекмезиш од гушката на Фил и Хејли до Џеј со флешбекот на некои убави моменти, и за крај он со син му-прајслес!
  [​IMG]
  И машко е, тамн нема да се секира толку(HE била скратена форма од SHE :rofl: будала)
  Незнам што да одвојам цела епизода беше толку добра.
  Посакувам никогаш да не заврши
  П.С
  [​IMG] :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Предобра епизода :)

  Не очекував дека Глорија ќе се породи толку брзо, али сепак мило ми е што си добија со Џеј синче. Многу емотивен ми беше моментот кога Хејли го гушна Фил, моментот кога Џеј го држеше синчето во раце. Ми падна жал и за Лили душичка што не доживеа од татко и :D
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Фраза на епизодава: "What's wrong with me?" :D :D

  [​IMG]
   
 12. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.081
  Допаѓања:
  30.116
  Пол:
  Женски
  Јас почнав да ја гледам серијава, царови се сите до еден.Изгледав малку епизоди и немам што да коментирам, ама ќе ве стасам скоро.Е и Глорија ми е фаворит, посебно со акцентот, жената е жена ипол , многу е убава и згодна.
   
 13. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.651
  Dylaaaaaaan <3 :D

  [​IMG]
  [​IMG]

  А песните од Дилан сте ги слушале ли, Imagine me naked i In the moonlight? :rofl: Баш гледајте ги на Јутјуб, ги има со видеа специјално снимени :D

  И омилениот гиф со Фил, 3Д :D
  [​IMG]
   
  На Hipster и mona.s им се допаѓа ова.
 14. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  Xaxaxa жими се ги обожавам сите прејаки ми се посебно малото Лили

  Jay: Fulgencio Umberto, the initials are F U Pritchitt which is exactly the way it feels right now

  Jay: What's one more son in a dress?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Вришатам од смеење :rofl: :rofl: :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Малово бе..
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG] :rofl:
  [​IMG]
  Фулгенсио,од кај им текнува боже мили :D
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Фулхенсио е Хипстер, не Фулгенсио или Фулџенсио. :rofl:
  F.U. Pritchett, греота ќе биде детево, ќе го утепаат од заебавање. :D
  Ама жал ми беше за сестра и, останала таму во заборавеното село. Ај ќе ја оправат сега.
  Добра епизода, како и секогаш.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  ^
  Реин на крај го крстија Фулхенсијо Џоузеф Причет.
  Кај сум чула Фугенсио и јас незнам :rofl:
  Aли F.U ќе беше најјако :rofl:
  Или она кога рече, оу јеа оне сан море ин а дрес :rofl: ќе си умрам :D
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Оф да, заборавив. :tmi: Ама добри иницијали ќе имаше. :D
  Леле стварно со тоа што сакаа да му го облечат еј. :rofl: Ама така што се сериозни ми е уште посмешно, крајно. :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Која појава е, не можам еј, мачка не му е рамна. :D
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  На mona.s и teddybear им се допаѓа ова.
 20. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144