Современо семејство (Modern Family)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 31 јануари 2012.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Jaс се изнасмеав на ова
  [​IMG]
  Ако ја гледа Глорија богами јасно е зашто сака цицки :rofl:
  Лили оваа епизода растури
  Прво си се искажа дека е геј па и се остала во комплет
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  и за крај, фаците :D Кои изумители мајко моја
  [​IMG][​IMG]
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Хејли по долга анализа на Твитер, Фејсбук, Инстаграм, Пинтерест што дознала? Лук: Privacy is dead. Хахаха лудо дете. :rofl:
  Фил: She's like the girl with the dragoon tatoo. :rofl: :rofl:

  Глорија љубоморна. Некој знае повеќе од шминка и разубавување. :D

  И врвот на епизодата: CAN'T TOUCH THIS. 8) Каква синхронизација, секој си ја знае задачата.
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.081
  Допаѓања:
  30.116
  Пол:
  Женски
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Немаат утка човече, се изнасмеав на последнава :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  I hate to break it to you, Phil, but you’re not Batman.”

  Claire Dunphy, “Modern Family,” S04 E21

  Gil Thorpe is my nemesis :rofl:
   
  На 1209 и teddybear им се допаѓа ова.
 5. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  :rofl:

  Луѓе, вриштев од смеа кога Фил го местеше ретровизорот што Глорија му го скршила, и лузната на лице. :rofl: На крајот кога го видов со панталоните смкнати, беше капак. :rofl:

  Кам, душичка бе. Не се лути мече, радо би ми бил најдобро другарче, те обожавам. :D
   
  На teddybear и Hipster им се допаѓа ова.
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам па и кога не ми се урнебесно смешни како во последнава, ама пак ми се посебни секој на свој начин.
  Фил ми е љубов во задње време е страшно добар.
  Фацата тука :D
  [​IMG][​IMG]
  Али го има ритамот, опасен денсер е.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  Следната епизода е пoследата сезонава, ај мисс дем олреди.
  Најдобоља хуморситчна серија во историја на серии.
  П.С го заборавив најдобриот дел од епизодава
  [​IMG]
  Кам будала е со тапија :rofl:
   
  На 1209, LilBaby и teddybear им се допаѓа ова.
 7. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Let's take this biatch ocean to ocean. :rofl: Клер ги рчка децата, они мртви ладни, све им е супер, хаха умре жената.
  Кам и Мичел кога се протресуваа за Лили да не утне некој чекор и да не плесне од даската. :rofl:

  И мора почесто да го даваат Фил како денса, неповторлив е. :D
   
  На Hipster и teddybear им се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
  Преубав завршеток.
  Многу хумор, добри пораки, а богами и по некоја солза на погребот.
  Кам каде и да оди има драма, ги раскара бабите... :D I dont want to stir things up, ахм да. :rofl: Срцка е бре, душа ми е целиот. Мичел ме изненади, баш беше добар, а и Глорија богами беше изненадена. :)
  Фил... Се изнасмеав со Клер и со правосмукалките, кога и рече признај дека згреши, признај, дел од тренингот е. :rofl: Ах бре Фил, ама ми падна жал кога зборуваше за мајка му.
  Одлична епизода навистина. Многу храбро е финалето да биде за погреб во ситком, па и за лик што не сме ни го сретнале, ама оваа серија го може тоа и го направи соврешно. Уф, ама ќе ми недостигаат. :(
  [​IMG]
   
  На Hipster и teddybear им се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  Јас се мислев дека ќе се појави уште едно дете на Џеј :D Тоа ќе беше смешно и интересно, но и ова беше добро.
  Ме разнежни на крајот, малку, убава порака од бабичката.
  Знеме на кого не личи Фил сега :D

  Следнава сезона се надевам дека ќе биде уште подобра од оваа, веќе ми недостигаат.
   
 10. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Глорија whore. :rofl:
  А мор Хипстер, Фил се знае на татко му дека личи. Да прашам Кам од кој автор е книгата Broken throne, се утепав гуглајќи, зарем е имагинарна? :(

  Мене претходната епизода ми беше подобра од оваа. Знаеме дека од погреб за завршна епизода од сезона не може да се очекува чуда, но сепак.

  Ќе ми фалат сигурно. :(
   
 11. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Намерно ја оставив 4 сезона за летово да си ја гледам кога нема нови епизоди.Значи немаат утка, од прва до последна епизода :clap: .Целокупната екипа е толку добро избрана и цело време си мислам којзнае колку им е смешно додека снимаат. :lol: Се надевам и 5 сезона ќе биде исто толку добра како и 4та и ако продолжат вака мислам дека ќе имаме уште многу сезони а тоа ме радува ;)
   
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  ^ Свака ти част како успеа да се воздржиш да не ги гледаш со ред, јас за оваа серија конкретно не можам да чекам со лето за да ја изгледам цела.
  Па и далеку е Септември за 5та сезона :(
   
  На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  И јас незнам како се воздржав :fubar: :lol:
  Ама баш убаво ми дојде, замисли си одеднаш 24 епизоди да ги гледаш кое задоволство е :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  111
  Јас самошто почнав да ја гледам серијава и да! Потврдувам официјално дека оваа е една од најурнебесните серии ever! :D Ја ставам на второ место веднаш зад Пријатели, се разбира ;) Омилена ми е Глорија.. со нејзиниот акцент стварно е многу смешна :D
   
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  И конечно сме близу, многу близу, Сезона 5 премиерно на 25ти во Америката, кај нас на 26ти, јуху уште 9 дена само.
  И мини-промото

  http://www.youtube.com/watch?v=oVJtq-jSfHQ

  Најглавниот збор, ЏЕЈС :rofl: Ќе се задавам од смеење.
  Што ли ќе се смени не можам да замислам, се надевам на уште подобра сезона годинава.
   
  На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Who's baaaaack?

  [​IMG]
  Им нема рамен!!!!

  Знаев по промото дека ЈЕС ќе биде за Кам и Мич, не очекував изненадување толку брзо.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  *
  But I can leave you this old movie I brought. It's called Dirty Dancing. Фил: Never let her go. :rofl:
  *
  Глорија: Џес Џејс :D а шорцот на Фил на почетокот ме уби!
  *

  Ве молам кој ја најде последната сцена со Џорџ Вашингтон да ја постира, нема подобра!!!! :rofl:
   
  На 1209, teddybear и bittersweet им се допаѓа ова.
 18. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.072
  Допаѓања:
  61.154
  Пол:
  Женски
  selfie, не е нормален Кам :rofl:

  [​IMG]

  Значи закон се, ниедна друга комедија не им е ни до колена, конечно да се изнасмеам како што треба. :rock: :clap:

  Најсмешно ми беше кога малиот на Глорија и Џеј секој пат кога ќе се спомнеше gay marriage повраќаше. :rofl:
  И Мичел кога и вика на Лили за да се спреми а таа веќе спремна го чека и кога рече, I keep forgeting to factor in the asian. :rofl: :rofl:
  И Лили срцка мала...you sound like a little girl. :D

  Добро е што дадоа дупла доза, ми требаше вакво освежување. :D
   
  На Hipster, LilBaby и teddybear им се допаѓа ова.
 19. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.362
  Сега сфатив колку уствари ми фалеше серијава, алелуја they are back :rock:
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.393
  Пол:
  Женски
  How did I live without you?
  А баш сабајле кога ја гледав првата се наежив и си реков, не сум нормална кога еве го Кам.
  Од каде да почнам кога се беше пресмешно, брилијантно.
  Ах далеку е четврток :( Секој ден по една епизода да даваат нема да ми биде доволно....
   
  На drugarka и teddybear им се допаѓа ова.